واژن چیست و نقش آن در رابطه جنسی و یا قاعدگی همراه با عکس

واژن چیست

همچنین شما میتوانید با مراجعه به بخش آموزش روابط زناشویی از دیگر مطالب مجله دانستن بهره ببرید .

واژن چیست و نقش آن در رابطه جنسی و یا قاعدگی همراه با عکس

به گزارش دانستن : درواقع واژن یک لوله‌ ی عضــلانـی اسـت که از فرج در بیـــرون بدن تا رحـم که در داخل بدن خانمها و جنس مونث می‌باشد ادامــه دارد. محـــل دقـیــق آن بیـــن مثـــانه و راســـت روده است. به واژن مهبل یا زهراه نیـز گفتــه می‌ـشود.

8 الـــی 12 سانـتی متر طول واژن در زنان بالغ است. ایــن عضو عضلـانـی می‌ـتوانـــد منـقـــبـض و منـبــسـط شود که به دلـــیــل داشـتن دیوارهـــ‌ـــی عضلــانــی اســت و همیـن امـــر باعـث میـــ‌ـشود تا مادر در هنگام تولد نوزاد بتوانـــد از واژن نوزاد را خارج کند.

رنگ واژن عمـدتـا به رنـگ پوست فرد نیست و در افرادی با پوست روشن لابــیــا ها (لبهــ‌ـــای واژن) به رنگ قهوه‌ـای میـــ‌ـــبـاشــد در صورتـــی که خانمـی با پوست تیره میـ‌ــتوانــد دارای لابـیا های روشن باشــد.

واژن مخـــاطــی را ترشح می‌ـــکــنــد که سفـیـــد رنـــگ و لزج اسـت و PH اســیدی دارد ایـن مخـاط به حفـظ رطوبت در واژن کمک کرده و به دلــیــل اسـیـدلـــاکتــیکـــی بودنش مانـــع از ورود باکــتـریــ‌ها و مخمــرهـــا به بدن می‌ــشود.معـــمولاً ایــن ترشحـــات قبل از شروع عادت ماهـــیانـه ترشح می‌شود و امــری طبیعـی است.
واژن چیـــســـت


پرده بکارت چیست ؟

پرده بکـارت لایـــه‌ـــی نازکی اســـت که چند سوراخ دارد و قســمت خروجی واژن را به صورت نسـبی پوشانده است.

شکل پرده بکارت در افـراد مختـلـف متفاوت اسـت، البته ممکن اسـت در بعـضی افــراد پرده بکارت وجود نداشتـــه باشد.

پرده بکـــارت در دختـران و با تجربـــهــ‌ی اولیـــن رابــطه جنـــســـی پاره شده و کمی خونریزی را به همـراه دارد.

نقش واژن در رابطه زناشویی و عادت ماهیانه یا قاعدگی چیست ؟

در واژن عصبـــ‌ هایی قرار دارد که زنان را در رابـطه جنــســـی به اوج لذت میــ‌رسـاند.واژن در داخـل بدن به رحــم متـــصل است، دهــانــهـ‌ ی رحم دارای دیواره‌ای قوی و ضخــیــم است و قســمـت خروجی آن بســـیار کوچک اســـت.رحـــم قســمتی اســت که جنیــن در آن شکل میـــگـیرد.

ساخـــتـار کششی و انعـطــاف پذیـــری مهـــبل (واژن ، کس )باعــث میـــ‌شود تا هنگــام ورود آلـت تنـاســـلی مرد هنـــگام رابــطه جنـســـی به واژن در طول و قطر به کشـش لازم برسد.

در دوران عادت ماهـــیـانه زنان نیـز خون‌های قاعـــدگی از واژن خارج میـ‌ـــشود.

شکل ظاهر واژن

شکل و ظاهـــر واژن در زنان متـــفـــاوت اســـت امــا عمــلـــکرد یکســان اسـت. واژن از لبـــ‌ــهـــای بزرگ از نوع پوست تشــکیـل شده اســت که لب‌ـــهــای کوچک را در داخل میـ‌پوشانــد.

انواع واژن

واژن زنــان به 4 دستـه تقــسیم می‌ـشود:

○ زائده داخـلـــی لابـــیا

○ زائده خارجی لابیا

○ واژن پف دار

○ واژن لالـه شکل

زائده داخـلـی لابیا

در ایـــن نوع واژن لبـ‌ــهای بیرونی به صورت کامــل برجســتگیـ‌ـــهـای لابـــیـا در بخش داخـــلـی را پوشش می‌ــدهـد و بخـــش داخـــلــی مشــخص نمیـــ‌ـبــاشد.

زائده خارجــی لابـیا

در ابن نوع لبـــ‌های درونی (لابـــیـا) خارج از لب بیــرونی بود و به صورت برجـستـــگی آویزان می‌بـــاشــد.

واژن پف دار

در این نوع واژن لب‌های درونی و بیـرونی پایین‌ـتر از اسـتـــخوان لگن قرار دارنــد.

واژن لالـه شکـل

در این نوع واژن مانند جوانـه شکوفا شده گل میــ‌ـــباشـد و لبـــ‌ـهای داخلـی از طریـق لب‌ـهـای بیــرونی احـــاطه شده است.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.