ویتامین B،روی،سلنیم و خیلی از ویتامین ها میل جنسی را زیاد می نماید

میل جنسی را می توانید از طریق تغذیه مناسب زیادتر نمایید بیشتر مواد غذایی که دارای ویتامین های مختلف می باشند می توانند میل جنسی شما را زیادتر نمایند و باعث لذت جنسی زیادتری در افراد و زوجین شوند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر ویتامین B،روی،سلنیم و خیلی از ویتامین ها میل جنسی را زیاد می نماید را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن: میل جنـســـی کم در زنــان نسبـت به مردان شایــعـــ‌ـتر است، امـــا این شرایـط به طور قابـل توجهــی هر دو جنــسیــت را تحت تاثیــر قرار می دهد. کاهـــش میـــل جنســی می توانــد به واســـطـه دلـایـل مخــتلـــفـی از جمــلـــه افــسردگی، اســـتـــرس، برخی داروهای تجویزی، سطوح کم تستوسترون، اضــافه وزن، ورزش بیــش از انـــدازه و اســـتـــفاده از مواد مخـدر یا الـکل در هر سنـــی شکـل بگیـرد.

اگـر با میـل جنـســـی کم مواجه هسـتـید بدانـــیــد که در جهان تنهـا نیسـتید. خبر خوب ایــن اســت که روش ها و درمــان های طبـیـــعی بسـیاری وجود دارند که می توانند به بهــبود ایـن شرایط کمـــک کنــند. یکی از عوامــل تاثیـرگذار در کمک به افـــزایـــش میـل جنســی رژیم غذایــی اســـت. در ادامـه با برخــی از ویتـــامـین ها و گیاهان دارویی که به بهبود ایـــن میــل کمـک می کنـنـــد، بیـــشـــتر آشنـا می شویم.

افزایش مصرف ویتامین B

کاهش میـل جنســـی می توانـــد با کمــبود ویتـــامــیـــن B مرتبــط باشد، که به طور کلی ایــن ماده مغــذی بر سطوح انـــرژی اثـرگـذار است. مواد غذایـی سرشار از ویتـامــین B از جمـلـــه گوشت ماکـیــان، گوشت گاو، تخــم مرغ، و سبزیجات سبز برگ را هرچه بیشــتــر در رژیم غذایـی روزانـــه خود جای دهـیـد تا از دریافـــت ایـــن ماده مغذی به میزان کافی اطــمــینــان حاصـــل شود.

افــزایش مصرف آنتـی اکســیدان ها

بهــتریـــن مکمل ها برای افــزایش میل جنســی آنهایـــی هستــند که از تولیـد طبیـعـی انــرژی و هورمون ها در بدن شمـا پشـــتیـــبـــانــی می کنــنـــد. در همین راســتا، مصــرف ویتـامیــن های E و A – آنـتـــی اکـــسیدان هایــی که می توانند به تقویت انـرژی، گردش خون، و رشـــد سلولی کمـک کنـنـــد – توصیه شده است.
طبیعــی تریــن راهـــکـــار های تقویت میل جنــسـی

مواد غذایـــی سالـمی مانند میوه ها، سبـــزیجـات، مغــزهــای خوراکـی، و غلـــات حاوی ایــن مواد مغذی هستند.همچـنـیــن، شما می توانـــید از مکمـل های ویتـامـــین برای تقویت میــل جنـــسـی خود اسـتـفـاده کنید.

افــزایـش مصــرف روی

نتـــایج برخی پژوهش ها پیوند بین کمـــبود روی و میل جنـســی کم را نشان داده انــد. صدف های چروک یکی از بهــتــریـــن منابـع غذایــی برای ایـن ماده معــدنـــی مهم هستــنـد و از این رو می توانـنــد به تقویت میـــل جنسی نیــز کمک کنـــنــد.

افزایـش مصرف سلــنـیــم

سلنــیــم به طور طبیعـــی در مغـزهای خوراکی، گوشت گاو، ماهـــی تن، و غلــات یافـت می شود. اما باید نسـبــت به مصرف آن محـــتاط باشیـد، زیرا در سطوح بالــای (بیش از ۴۰۰ میکروگرم) ایــن ماده مغذی می توانـد موجب برخی عوارض جانـــبـی، از جمـــلـــه مشـکلـــات قلبی، کلـیوی، و کبـدی شود و با خطر بیـشتــر ابـتـلـا به سرطــان پروستــات در مردان نیـــز پیوند خورده اســت.

مصـــرف ال-آرژنیـــن

برخی مطـالـــعات اولیــه نشان داده انــد که مکمل های ال-آرژنـین می تواننــد به افزایش میل جنــسـی در زنان کمک کنـــند.این مکمـل می توانـد جریــان خون به ناحیـه واژن را افزایـــش دهـد.


راهکـار های تقویت میـل جنــسـی در زنان

افـزایش مصرف اسـیـدهای چرب امـگــا-۳

اســیدهــای چرب امـــگا-۳ در ماهــی های چرب، مانند سالـــمون و تن، به وفور یافــت می شوند. ایــن مواد مغـــذی می تواننـد گردش خون را بهـبود ببـــخـشنـد و علــائم افـــســردگـــی را کاهـش دهند، که در هر دو مورد از اجـــزا کلــیــدی سلـامــت جنسی محسوب می شوند.

اســتـفــاده از ادویه ها

مطالعـــه ای که در سال ۲۰۱۳ انــجــام شد، نشـان داد که مصرف جوز هنــدی عمـــلــکرد جنــسی را حداقل در موش ها بهـــبود می بخــشد. از سوی دیگـر، رایـحه دارچـین نیز می توانـــد خلـــق و خوی شما را بهــبود ببخـشد. برخی مطـــالــعات نشان داده اند که روایــح مشــکبار مانـــند دارچیــن، ترنــج، چوب سدر، و پاتـــچولی می تواننـــد میـــل جنسی را تقویت می کنـنـــد.

مصــرف جیــنسـنگ

دیـــر زمانی است که جیـــنـسـنـگ در طب سنــتـــی چیــنی به عنوان یکـی از مواد تقویت کنــنـــده میــل جنـســـی مورد اســتـفــاده قرار می گیـــرد و برخی مطـالـــعـات نشان داده اند که این ماده می تواند به بهبود اختلــالــات نعوظ و تقویت میـل جنسی کمــک کند.

مراقـــب مکمل های خاص باشید

مراقـب مکمــل هایی باشیـد که ادعـــاهـــای شگفــت انـــگــیز دربـــاره تقویت میــل جنـســـی را ارائه می کنــند، زیـــرا به گفتــه برخی کارشــنـــاســـان قرصـی جادویی برای ایـن کار وجود ندارد. بهـــتــریـــن توصیه برای تقویت میـــل جنســـی سالــم غذا خوردن، ورزش به اندازه، مدیتـیشـــن، انـجــام حرکات کششـــی، کســب آرامــش، خندیــدن، بازی کردن و هر نسخـــه ای است که به شمـــا در پاکــسـازی ذهــن و پردازش احــساسـات کمک می کنـد.

ویتامین B،روی،سلنیم و خیلی از ویتامین ها میل جنسی را زیاد می نماید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.