مدل مانتو و شال های پرستو صالحی در اینستاگرام + بیوگرافی پرستو صالحی

پرستو صالحی یکی از بهترین بازیگران در ایران می باشد به تازگی عکس های بسیار زیبایی از خود در فضای مجازی منتشر نموده است او هواداران بسیاری در فضای مجازی دارد خیلی از افراد نقش هایی که در سریال ها و فیلم ها ایفا نموده است را می پسندند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مدل مانتو و شال های پرستو صالحی در اینستاگرام + بیوگرافی پرستو صالحی را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

زندگی‌نامه پرستو صالحی

به گزارش مجله خبری دانستن : پرستو صالحی با اسم حیاتی الهام صالحی سیاوشانی ( متولد ۹ آبان ۱۳۵۶ در تهران ) هنرپیشه اهل ایران است .

مادرش خانه‌دار است و پدرش تکنسین مهمات سازی ارتش , که ۹ فروددین ماه ۱۳۸۷ درگذشت . یک اخوی به اسم امیرشاهین دارااست که مهندس کامپیوتر است . پرستو صالحی دانشجوی انصرافی فن نمایش است . او اکنون با مامان , اخوی و همسر برادرش مارال باغ‌شیرین که مهندس الکترونیک است , یک جا معاش می‌نماید .

اسطوره‌هایش محمدعلی فردین , ناصر حجازی , داریوش اقبالی , بهرام بیضایی و محمدجواد ادیب و . . . می‌باشند و شیفته گل نرگس , دریا , ماه , شعر و اما سینما است . عمل هنری خویش را از سال ۱۳۷۵ با فعالیت نمایش زنده آغاز نموده و او‌لین نقش بلندش را در سریال محاکمه به کارگردانی حسن سوق‌دهی ایفا کرده‌است . مُعرِفش به آن عمل , معلم گریمش فرهنگ وتمدن معیری بوده که عصر گریم را نیز نزد خویش ایشان گذرانده‌است .

پرستو صالحی بعداز بازی در سریال تلویزیونی زیر افق شهر به آوازه رسید .

همینطور , پرستو صالحی به همراه برادرش , امیر صالحی , با حضور در هجدهمین نصیب از برنامه ماه عسل در رمضان سال ۱۳۹۵ از اعتیاد پدرش به مواد مخدر پرده برداشت و اعلام‌کرد : «دردسرهای معاش ما , از یک منقل و دوست‌های پدرم آغاز شد که انتهاش به اینجا ختم شد . سرطانی بود که در معاش ما زمین خورد و سعادت خانواده من‌را گرفت . مادرم نخستین بار که متوجه شد پدرم معتاد است , آن موقع اینجانب ۸ سلامت بود» .

اخوی او امیر هم افزود : «از راءس دقت پدرم بدور شدیم . تنها پدرم با عزیزان بدور نیز بودند و بیشتر در مسافرت‌ها این فعالیت را انجام می‌دادند و اسمش را می‌گذاشتند تفریح» .

صالحی خطاب به خانواده و مخاطبان این برنامه اعلام کرد : «نیومدم که بگم پدرم بد است , آمدم بگم که اعتیاد پدرم را از اینجانب گرفت» .

مصاحبه با پرستو صالحی
فکر میکنید در کجای مسیر رشته بازیگری ایستاده اید؟
پرستو صالحی : رشته بازیگری و هنر ته ندارد و اینجانب اندیشه میکنم هنوز اوایل راهم و با دقت به وقفه طولانی که در کارم افتاده , حال حاضر در شرایط یک آغاز دوباره هستم . راستش تفکر می‌کنم در تعیین هایم خطا هایی کردم و این وقفه ها نیز تقصیر خودم بوده است . البته از جایگاهی که حال حاضر در آن هستم راضی نیستم زیرا سالیان نخستین استارت نیکی داشتم و متاسفانه در جایی توقیف شد . برگشتن به سالهای پرانرژی جوانی نیز طاقت فرسا است و به هیچ وجه قابلیت پذیر نیست زیرا قبلی و کاری نمیتوان کرد .

استارت خوبتان چطور بود؟
اینجانب کارم را از سال 75 در نمایش زنده تیم آقای رجب پور استارت کردم و چه بسا در شرایطی‌که نقش های کوتاهی داشتم با کارگردان های خیر فعالیت کردم . به عنوان مثال نقش کوتاهی در «اعتراض» آقای کیمیایی داشتم یا این که «خانه ای روی آب» آقای امر رای ها یا این که «چشم هایش» آقای قریبیان . تاءمل میکنم کماکان آن دو سکانس شایسته ترین سکانس هایی است که در حین معاش ام بازی کردم و اولی حضور ماهر ام در تلویزیون با آقای حسن جهت دهی بود . در تیم «محاکمه» که یک نقش عالی و حساس داشتم . استارت خیلی ماهر و خیر و خوبی بود ولی یک جایی در یکی‌از گزینش هایم غلط کردم و مسیرم را دنده عقب رفتم . اتفاقا انتخابی نیز بود که مردمان منرا با به عبارتی عمل شناختند .

کدام کار؟
پرستو صالحی : «زیر عرش شهر» . نمی گویم عمل بدی بود و هنوز سپس 14 سال مردمان مرا با همین فعالیت یادشان می‌آید اما گزینش غلطی کردم زیرا اینجانب هنرپیشه کمدی نبودم . مسیرم تغییر‌و تحول کرد و از تمام شغل های دورازشوخی که پیش از آن انجام می دادم مانند سریال «عشق سالیان جنگ» و «تب» و «رسم شیدایی» خارج و من را به عقب کشید .

سپس چه اتفاقی افتاد؟
تا سال‌ها ابدا عمل بدون شوخی به اینجانب سفارش نمیشد .

یعنی توصیه کاری نداشتید یا این که توصیه کمدی می دادند؟
پرستو صالحی : تنها سفارش عمل کمدی داشتم . اینجانب نیز بشر چندان طنازی نیستم و ممکن است «زیر عرش شهر» یک واقعه بود برای کاراکتری که بازی کردم و صحیح از آب درآمد , ولی خودم را هنرپیشه کمدی نمی دانم . به عنوان مثال آقای مدیری احتیاجی نیست فعالیت خاصی نماید , خودش بشر طنازی است البته اینجانب اینطور نیستم . آنقدر که استعداد درآوردن اشک مردمان را داشتم , در خنداندنشان این بضاعت را نداشتم .

فکر میکنید برای تعیین های نادرست , کاری نمی‌شود کرد؟
می بایست زمان بگذرد تا فراموش شود . خیلی از کارگردان های عالی به اینجانب گفتند نباید عمل کمدی می‌کردم . اما اینجانب بسیار این سخن ها را پذیرش ندارم . معتقدم هنرپیشه می بایست بضاعت و توان هر بازی ای را داشته باشد .

مگر نمی گویید که بضاعت درآوردن اشک مردمان را دارم؟
پرستو صالحی : اینجانب فرد خودم را می‌گویم که به هیچ وجه انسان طنازی نیستم . کمدی بازی کردن یک جنس بشر خاصی را می‌خواهد و نمی توانیم بگوییم تمام بازیگرها توان فعالیت کمدی دارا هستند و خیلی ها با ناکامی مواجه می‌شوند . نمونه بی آلایش اش این است که یک نفر جوکی را طوری تعریف می نماید که از خنده روده بر می‌شوید و به عبارتی شوخی را یک بشر دیگر خیلی یخ و بی طعم تعریف می نماید . خب نادرست هایی که انسان می نماید قابل جبران نیست زیرا درصورتی که بخواهیم طاقت کنیم که زمان بگذرد نیز سالیان متعددی را از دست میدهیم که قابل رجوع و برگشت نیست . برای اینجانب نیز سالیان آزادهنده ای بود .

نکته دیگر این‌که پاره ای لهجه تند و تیزی دارم و گویش تند یک اندازه انسان ها را از اطرافت فراری می‌دهد . معمولا ما ترجیح میدهیم از ما تعریف شود و انتقاد نشنویم , ترجیح میدهیم مدام پاسخ مثبت بشنویم و خب اینجانب انسان این شکلی ای نیستم ; اینجانب خیر زیرمیزی می دهم خیر لاف میگویم و تعریف‌و‌تمجید بی جهت میکنم . در رابطه هرچیزی که عالی باشد , عالی میگویم و بد را بد . در‌حالتی که این بدگفتن منجر شود از فضای کارم و هرچیزی که منفعتم در آن است به دور و ساقط بشوم , گشوده همت میکنم چیزی را که صحیح خیس است , بیان کنم .

حقیقتا انسان به خاطر رک گویی و زیر میزی ندادن در محیط کارش عقب می افتد؟
پرستو صالحی : آری , اگرچه ما همیشه میگوییم شیدا صداقتیم و لاف را دوست نداریم البته جنبه شنیدن حرف درست را نیز نداریم انگار انسان ها ترجیح می دهند لاف های شیرین بشنوند . اینجانب نیز اینطور نیستم و تاوان متعددی نیز دادم . راستش تامل می‌کنم حق الناس است که چیزهایی درابره معاش فردی بشر های معروف بدانند . این یک مسائل معمولی در تمام دنیاست . اینجانب نیز همت کردم بدین سوالهای پاسخ بدهم ولی قضاوت آزارم می‌دهد و میگویم در صورتیکه از خودم بپرسید , راستش را خواهم اعلام‌کرد چه بسا در رابطه یک مسائل فردی مانند پروتز لب . اینجانب در آنتن کانال دو نیز گفتم که فقط کاری که برای زیبایی انجام دادم , تزریق ژل در لب بود که خیلی نیز بابتش پشیمانم .

چرا پشمانید؟
پرستو صالحی : زیرا با تغییر تحول سن , نگاه انسان به معاش تغییر میکند . اینجانب در 37 سالگی شم می‌کنم که ارگانیک بودن و آنچه با آن متولد شدم را بیشتر دوست دارم تا این که بخواهم خودم را مشابه دیگری کنم . در‌حالتی که میگویم پشیمانم , زیرا میدانم یک چیزهایی قابل رجوع نیست . چه بسا به دوستانم که می‌خواهند شغل های اینچنینی نمایند , میگویم به تامل 40 سالگی تان باشید . در 40 سالگی آنقدر نگاهتان تغییر تحول خواهدکرد که دوست ندارید هیچ چیز مازاد ای در صورتتان ملاحظه کنید , از تتوی بی آلایش ابرو تا تزریق ژل و هرچیز دیگر .

نگرانی یک هنرپیشه زن درخصوص رخ اش بسیار است , نه؟
پرستو صالحی : آری , خب برنا نگه داشتن پوست حساس است و هرچقدر سن فراتر می‌رود , طبیعتا نقش ها تغییر میکند . به عنوان مثال دیگر قرار نیست اینجانب نقش یک دختر 20 ساله را بازی کنم نباید نیز بکنم . ولی رخداد می افتد و دوستانی این فعالیت را انجام می دهند ولی تماشاچی اعتقاد و باور نمی‌کند و خب سود اش نیز این است که مخاطب از تلویزیون فراری میگردد زیرا اعتقادوباور نمیکند یک خانم سی و یکسری ساله هنوز سرگرم چای آوردن برای خواستگار باشد .

کلا افت صورت برای یک هنرپیشه نگران کننده است . برای این‌که ما ساعت کاری های منظمی نداریم ; گهگاه صبح گریم می شویم و 16 ساعت این گریم روی پوستمان و زیر فروغ و روشنایی پروژکتور می‌ماند . خب این منجر می‌شود عضله ها صورت سرعت بالا خیس شل شوند و افت نمایند . چه بسا احتمالا سفیدی مو گوینده های تلویزیون به خاطر پروژکتورهای بالای سرشان است . تمام اینها این نگرانی را ساخت می نماید که در 30 سالگی 35 ساله به لحاظ نرسم .

مراقبت خاصی هم از پوستتان انجام می دهید؟
نه، راستش را بخواهید من آدمی نیستم که خیلی به خودم رسیدگی خاصی کنم، اما بعضی کارها را انجام نمی دهم، مثلا سیگار نمی کشم، اگر شب دیر بخوابم، جبرانش می کنم و اصولا بی خوابی و کم خوابی ندارم.

 

مدل مانتو و شال های پرستو صالحی در اینستاگرام

مدل مانتو و شال های پرستو صالحی در اینستاگرام

مدل مانتو و شال های پرستو صالحی در اینستاگرام

مدل مانتو و شال های پرستو صالحی در اینستاگرام

مدل مانتو و شال های پرستو صالحی در اینستاگرام + بیوگرافی پرستو صالحی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.