پودرهای پروتئینی برای ورزشکاران مفید است؟!

پودرهای پروتئینی برای بدن مضر می باشند شما باید خیلی کم ازز این پودرها استفاده نمایید روش های درست استفاده از پودرهای پروتئینی بسیار مهم می باشد چون این پودرها بسیار برای استخوان های شما مضر می باشد و باعث کاهش تراکم استخوان ها شده و دچار پوکی استخوان می شوند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر پودرهای پروتئینی برای ورزشکاران مفید است را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : انتظار می‌رود که صنعت ساخت پودرهای پروتئینی در سال ۲۰۲۰ یک صنعت ۷٫۵ میلیارد دلاری باشد چون این ماده غذایی به عوارض مختلفی در سالهای اخیر فراوان پرمصرف شده‌است : بعضی از گیاهخواران با مصرف این مدل پروتئین کاستی های رژیم غذایی خویش را جبران می نمایند , ورزشکاران میخواهند که با سرعت بیشتری عضله سازی نمایند و بخش اعظمی دیگر هم دنبال غذایی می گردند که خیلی پرسرعت مهیا شده و چربی متعددی هم نداشته باشد . هرچند اشکال مختلفی از پودرهای پروتئینی در بازار موجود هست ولی در‌پی شما‌را با نکاتی با اهمیت و دوچندان دارای اهمیت درباره ی ماهیت این پروتئین ها و فواید و مضراتشان آشنا خوا‌هیم کرد .

پروتئین یک مخلوط واجب و با اهمیت برای ساخت و محافظت بافت عضلانی تن و همینطور موها , پوست و ناخن است . پودرهای پروتئین در واقع مثال های آب گیری شده از منابع پروتئینی مثل شیر , سویا یا این که گیاهان دارنده پروتئین میباشند . این پودرها معمولا! در مخلوط با آب یا این که دیگر نوشیدنی ها مصرف میگردند ولی می توان آنان را به غذاهای دیگر هم افزود تا میزان پروتئین مو جود در آنان ارتقاء یابد .

میزان نیاز یک شخص ورزش کار به پروتئین حدود دو برابر نیاز یک شخص معمولی است چون آنان میزان متعددی انرژی سوزانده و روند تخریب , تجدید بنا و ساخت عضله در تن آنها به اندازه قابل توجهی ترکیبات پروتئینی نیاز دارااست . همینطور بخش اعظمی از اشخاص گیاهخوار , از این ترکیبات تحت عنوان جایگزینی برای منابع غذایی جانوری نظیر گوشت قرمز‌رنگ , لبنیات و تخم پرنده ها استفاده می نمایند .

میزان قابل مجاز برای مصرف پروتئین به صورت روزمره حدود ۸ دهم گرم به ازای هر کیلوگرم وزن تن است که برای یک شخص حدود ۷۰ کیلوگرمی چیزی نزدیک به ۵۴ گرم درطول روز خواهد بود . اما به گفته دکتر معالج لیزا درایر که کارشناس تغذیه و تن درستی است ” این برآوردها فراوان محافظه کارانه در حیث گرفته گردیده اند چون با ارتقاء سن حجم ماهیچه‌ها شما کاهش خواهد یافت , و فراوان حیاتی است که میزان کافی از پروتئین استعمال شود تا حجم عضله‌ها تن حفط شود چه بسا در صورتی ورزش کار نباشید ” .

به اعتقاد و باور او یک شخص بالغ با وزن متعادل می بایست بین ۲۰ تا ۲۵ درصد از کالری روزمره اش را از پروتئین تهیه و تنظیم کند : یعنی ۱۰۰ تا ۱۲۵ گرم گوشت طی روز برای یک شخص معمولی با رژیم غذایی به قیمت ۲٫۰۰۰ کالری . نیاز به پروتیئن در هر شخصی با دیگری متعدد است , به این ترتیب اشخاص بزرگسال یا این که اشخاصی که در درحال حاضر ریکاوری از یک جراحی یا این که بیماری میباشند به اندازه بیشتری گوشت نیاز دارا هستند .

فواید پودرهای پروتئینی

سهولت استفاده و دراختیار بودن مهم‌ترین برتری پودرهای پروتئینی بر غذاهای ارگانیک دربردارنده پروتئین است ; مخصوصا برای ورزشکاران یا این که افرادی که قصد دارا هستند میزان پروتئین رژیم غذاییشان را به هر عاملی بالا ببرند . دکتر معالج درایر در این زمینه می گوید : ” چه بسا ورزشکاران هم که به میزان متعددی پروتئین نیاز دارا‌هستند میتوانند ان را از روش غذایی که مصرف می نمایند تامین کنند .

البته زمینه مشابه این است که آیا شما میخواهید بعداز یک مسابقه دو نصفه ماراتن ماست و دانه های خوراکی داشت باشید یا این که تکمیل کننده های پروتئینی؟ به همین ترتیب در‌صورتی‌که مصرف پروتئین شما زیر است و میلی به تناول کردن سینه مرغ برای شام ندارید شایسته ترین خط مش این است که کمی از این ماده را با دسر یا این که غذاهای آبکی خویش ادغام فرمایید ” .

پروتئین تحت عنوان یک ماده مغذی خیلی زود سبب میگردد که شم سیری نمایید و این قضیه سبب ساز جلوگیری از زیاده روی در طعام میل کردن میشود و حجم عضله ها شما برای نگهداری متابولیسم بدنتان در بیشترین حد خویش را محافظت می نماید . این پودرها فواید متابولیکی مقداری دارا‌هستند در شرایطی که کالری آنان کم باشد . اکثری از این پودرها دربردارنده شیرابه ( پروتئین او ) , سویا و یا این که کازئین ( پروتئین شیر ) میباشند که پروتئین هایی باکیفیت باکیفیت دارنده ۹ آمینو اسید اضطراری را در خویش دارا‌هستند که فارغ از آنها تن کارکشته به ادامه وضعیت عالی خویش نخواهد بود .

نقاط ضعف پودرهای پروتئینی

اندازه بسیار پروتئین ( فراتر از ۳۵ درصد کالری روزمره ) میتواند به اندوه هایی مثل تهوع , گرفتگی ماهیچه‌ها , خستگی , سردرد و نفخ شود . چه بسا بعضی کارشناسان بر این باورند که‌این زمینه سبب ساز می گردد که همگی ها بدون چاره شوند بیشتراز پیش عمل نمایند که همینطور مصرف مقادیر فراوان پروتئین سبب دفع بیش تر از حد کلسیم شده که به‌دنبال کاهش بافت استخوانی را به‌دنبال خواهد داشت . از دست رفتن آب تن یکی از سایر خطراتی است که با مصرف بی رویکرد پروتئین همراه می‌شود .

اکثری از این تولیدات دربردارنده روغن ها , قند , پوبیوتیک ها یا این که آمینو اسیدهای بیشتر می باشند . روغن ها و قندهای مازاد به معنای اخذ مقادیر بیشتری کالری است که پتانسیل ارتقاء وزن را ارتقا خواهند اعطا کرد . همینطور معمولاً روی باکس این ترکیبات تکمیل کننده ادعاهایی موجود هست که نمیتوان به راحتی درستی و سقم آنها را معین کرد . درایر دراین باره می گوید : ” در یکی آن هایی که اینجانب خویش دیدم دانه های برنج قهوه ای وجود داشت . این مخلوط ۲۰ گرم قند داراست که در واقع به مقدار ۵ قاشق چایخوری شکر است . در واقع این ترکیبات تماماً پروتئین نیست ” . بعضا از پودرهای پروتئینی شاید دربردارنده ترکیبات درج نشده ای مثل محرک ها یا این که چه بسا استروئیدها باشند .

در بنا شده در اکثری از مورد ها مصرف کنندگان هیچ تفاوتی بین این پروتئین ها قایل نمیشوند ولی مطالعه ترکیبات و مشخصاتی که روی هرمورد از این تولید ها درج شده مضاعف اضطراری است . بعضا از گیاهان میتواند مقادیر متعددی از فلزات سنگین وزن را از روش ریشه از خاک اطزافشان جذب کنند که بعد ها در صورت این‌که به نیکی فیلتر و رئیس نشوند به داخل پودر پروتئینی منش خواهند یافت . علاوه بر این‌که در مخلوط بعضا از این پودرها مواد سوای خواص شایان توجه ریخته می گردد در بعضا هم موادی موجود هست که برای سالمی شما زیان آور است .

شایسته ترین روش استفاده از پودرهای پروتئینی

یک کارشناس تغذیه میتواند در تعیین پودر تغذیه به شما یاری متعددی بکند و مراجعه به دکتر معالج در زمان مصرف این پودرها هم قادر است خطر بیماری های کلیوی یا این که ناهنجاری های ناشی از دفع کلسیم را کم کند . در صورت مصرف پودرهای پروتئینی مطمئن گردید که میزان کافی آب همراه آنها مصرف می‌کنید . حتما داده ها روی بسته یا این که قوطی پروتئین را خوانده و با ترکیبات پودری که قرار است بخورید آشنا گردید . در اکثری از مورد ها مصرف میزان کافی از غذاهای پروتئین دار نیاز شما به‌این پودرها را مرتفع می نماید ; به عنوان مثال یک کاسه ماست یونانی و یک مشت بادام دربردارنده ۲۴ گرم پروتئین است که بها غذایی آن با مصرف همین اندازه پودر پروتئین برابری می نماید .

همینطور خوبتر است از پودر شیر کم چرب نیز تحت عنوان یک مورد ی دراختیار و ارزان ارزش به جای پودرهای پروتئینی استفاده نمائید . نکته حائض اهمیت دیگر این است که همگی دسته غذایی بخورید چون هرکدام از ان ها دربردارنده مواد پرخاصیت خاصی می‌باشند که تن به آن‌ها نیاز دارا هستند . در واقع پودرهای پروتئینی نقش کامل کننده دارا‌هستند و نمی توانند جای خوراک را بگیرند .

پودرهای پروتئینی برای ورزشکاران مفید است؟!

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.