پوراندخت مهیمن بازیگر پیشکوست ایرانی + بیوگرافی پوراندخت مهیمن

پوراندخت مهیمن یکی از بازیگران قبل از انقلاب می باشد که در سریال های ایرانی بسیاری به ایفای نقش پرداخته است بسیاری از ایرانیان با چهره مهربان او آشنا می باشند او در اصفهان به دنیا آمده است و کار هنری بازیگری را از قبل انقلاب آغاز نمود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر پوراندخت مهیمن بازیگر پیشکوست ایرانی + بیوگرافی پوراندخت مهیمن را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: پورانـدخــت مهیــمـــن متولد 1332 در محـــله عبــاســ‌ـــآبـــاد اصفـــهـــان، بازیگـــر اسـت.

فارغ التــحصـــیــل فوق‌ دیـپـلم دانشــگــاه هنـر می باشــد پدرش از مهاجریـن آذربـــایـجـانــی بود که در ابتـدا نام خانواداگیشـان قاضی اف بود که بعـد از سکونت در ایران به مهــیمن تغــیـیر دادند.

 


پنج خواهـر و سقوط هواپــیـما

ما پنـج خواهر و همـه با هم دوست بودیم. پدرمــان ما را به ترتـــیــب حروف الفـبا نامگـــذاری کرد

اولی اشرف، دومیــ‌ بدرالزمان، سومیــ‌کــه من بودم پوراندخت، سومی ‌و چهارمــی ‌هــم که دوقلو بودنــد و از من پنج سال کوچکـــ‌ـــتــر بودند تورانـدخت و ثریا. متاســـفـانـــه توراندخــت چندین سال پیش به همراه شوهرش و دخـتر ۱۵ سالـــه‌اش از اصـــفهـان عازم تهــران بودنـــد که هواپیـمـای فوکر در اثـر نقــص فنــی به کوه‌هــای کرکس اصــابـت کرد و سقوط کرد. از بین رفــت. خواهرم به همـــراه سایــر مســـافران در آن هواپــیــمـا بدرود حیات گفت.

بازیــگری و دانـــشگاه

من از بچــگی شیـــفـــته بازیـــگری بودم و دوست داشتـم نقـش بازی کنـم.

در دوران کودکی برای همـــکلـاسیــ‌ هایم تئاتر و پانــتومیــم اجرا می‌کــردم. عشـــق به بازیگــری از همـان دوران کودکـــی در وجودم ریــشـه گرفته بود. از این گذشتـــه به تماشـای فیلم هم خیـــلـــی علاقــه داشـــتـــم.

همـــین عشق و علاقه شدید مســـیر زنــدگی ام را به سمت هنرپیــشـــه شدن هدایـــت کرد وارد دانـشــگاه هنـــر شدم و از همین طریق قدم به عالـــم بازیـــگری گذاشتـم.

پورانــدخت مهیــمــن و سمانه پاکــدل

شروع بکار در قبل از انـقــلاب

روزي در يك روزنـامه كه حالا نام آن را به خاطر ندارم، آگهي براي بازيگـري چاپ شده بود، پس از خواندن آن آگهي به سراغ عمويم رفــتم، عمو هم پدر را درجريان گذاشت و هر دو مرا تشويق كردنـد

فرداي آن روز به نشــاني كه واقـــع در خيابـــان ملــك بود رفـتـــيم، عدهـ‌ـاي جوان هم بودند، آنــ‌ جا بايد امتـــحان مي‌ داديم، رييس دانشـسرا به من گفت : كه شمــا در تمـام تسـت‌ ها موفق عمـــل كرديد. آن شب تا صبـح خواب به چشـــمـــانم نرفت و سرانــجــام به آرزوي خودم رســيدم و مشـغول تحـصـيل در دانـشـسـراي هنـــر شدم، پس از فارغ‌ا لتــحصـيلي در رشته تئاتر بازي كردم تا انقــلـاب.

بعـــد از انـقلاب و ورود به سیـنـــمـــا و تلویزیون

پس از انـــقـلاب هم تا سال 1363 در تئاتر كار می كردم سپــس از طریق یکی از همکارانــم به فیلــم شب شکـــن در سال 1363 به کارگــردانـی خسرو ملــکـان برای بازیگری معــرفــی شدم، آنـان از من تست گرفتنـــد. ملـكــان مرا پذيرفـــت و اين شد كه وارد جرگـــه سينمــا شدم. با بازي در شب‌ شكن، مرا براي بازي در (مجــموعه آينه سال 1364) انـــتـــخـــاب كردنـــد و به دنـياي مجــموعهــ‌ هاي تلويزيوني هم راه يافتـــم.

 

ازدواج + فرزنـد

من در سال 1355 با آقـای صحرایی ازدواج کردم كه همــكارم در اداره تئاتــر بود و در سال 1356 تك فرزنـــدم، (طوفان) به دنـيا آمــد. او فارغ‌الــتــحــصـيل رشـتـــه راه و ساخـتمان است.

طوفان ازدواج کرده و من الان یک نوه در راه دارم.

عشــق و علاقه به همـــســـر

احتـــرام و صمـــیمــت بیــن من و همـســرم بسیار زیــاد اسـت و نسبت به هم مهــربان هستیـــم.

راسـتش همــیـن روحیه به کارم هم سرایــت کرده و همـیـشــه نقش مادرهای مهـــربـان و دلـسوز را به من می‌دهـــند. شایـــد برایـــتان جالـــب باشد، امــا باید بگویم که علاقـه من نســبت به همـــســـرم در طول ایـــن 41 سال نه تنـهـا کم نشـــده، بلـکــه بیــشــتـر هم شده اســـت.

 

عکـــس خانوادگـــی پورانـــدخت مهـــیـــمن

آشـپـــزی

راســـتـــش همـــه میـــ‌ گوینـــد دســتـپـــختم خوب اسـت و معـمولا بقـیــه از تمام غذاهـایـم راضــیـ‌انـــد. من هم از آنها هســتـم که با عشـــق و علـاقه آشـــپـــزی می‌کنـم و همـــیـن چاشـــنی برای خوشمزه کردن غذا کافی اسـت.

فیـــلم و کتاب

زیاد هم کتاب میـ‌ــخوانـــم و هم فیــلـم تمــاشـا می‌ـــکنـم. فیلـم‌ های ایـــرانی و خارجی را تماشـا میــ‌ کنــم و معـــمولاً فیــلــمـ‌ های مطرح روز را بیـــشـــتر دنــبـــال میـــ‌ کنم. کتــاب خواندن هم که باید جزئی از زندگــی همه ما باشد.

سفـــر و اصـــفـــهــان

من سفرکردن را خیلـــی دوست دارم و در ایـــران از همــه جا بیــشـتـر به زادگــاه خودم اصــفهان ارادت دارم. سعـــی میـ‌ کنم سفـــر بروم چون هم در روحیـــه ام تاثـــیـــر گذار اسـت و هم تجربــه از آن کســـب می‌ کنم.

پوراندخت مهیمن بازیگر پیشکوست ایرانی + بیوگرافی پوراندخت مهیمن

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.