پوراندخت مهیمن بازیگر پیشکوست ایرانی + بیوگرافی پوراندخت مهیمن

پوراندخت مهیمن یکی از بازیگران قبل از انقلاب می باشد که در سریال های ایرانی بسیاری به ایفای نقش پرداخته است بسیاری از ایرانیان با چهره مهربان او آشنا می باشند او در اصفهان به دنیا آمده است و کار هنری بازیگری را از قبل انقلاب آغاز نمود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر پوراندخت مهیمن بازیگر پیشکوست ایرانی + بیوگرافی پوراندخت مهیمن را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: پورانـدخــت مهیــمـــن متولد ۱۳۳۲ در محـــله عبــاســ‌ـــآبـــاد اصفـــهـــان، بازیگـــر اسـت.

فارغ التــحصـــیــل فوق‌ دیـپـلم دانشــگــاه هنـر می باشــد پدرش از مهاجریـن آذربـــایـجـانــی بود که در ابتـدا نام خانواداگیشـان قاضی اف بود که بعـد از سکونت در ایران به مهــیمن تغــیـیر دادند.

 


پنج خواهـر و سقوط هواپــیـما

ما پنـج خواهر و همـه با هم دوست بودیم. پدرمــان ما را به ترتـــیــب حروف الفـبا نامگـــذاری کرد

اولی اشرف، دومیــ‌ بدرالزمان، سومیــ‌کــه من بودم پوراندخت، سومی ‌و چهارمــی ‌هــم که دوقلو بودنــد و از من پنج سال کوچکـــ‌ـــتــر بودند تورانـدخت و ثریا. متاســـفـانـــه توراندخــت چندین سال پیش به همراه شوهرش و دخـتر ۱۵ سالـــه‌اش از اصـــفهـان عازم تهــران بودنـــد که هواپیـمـای فوکر در اثـر نقــص فنــی به کوه‌هــای کرکس اصــابـت کرد و سقوط کرد. از بین رفــت. خواهرم به همـــراه سایــر مســـافران در آن هواپــیــمـا بدرود حیات گفت.

بازیــگری و دانـــشگاه

من از بچــگی شیـــفـــته بازیـــگری بودم و دوست داشتـم نقـش بازی کنـم.

در دوران کودکی برای همـــکلـاسیــ‌ هایم تئاتر و پانــتومیــم اجرا می‌کــردم. عشـــق به بازیگــری از همـان دوران کودکـــی در وجودم ریــشـه گرفته بود. از این گذشتـــه به تماشـای فیلم هم خیـــلـــی علاقــه داشـــتـــم.

همـــین عشق و علاقه شدید مســـیر زنــدگی ام را به سمت هنرپیــشـــه شدن هدایـــت کرد وارد دانـشــگاه هنـــر شدم و از همین طریق قدم به عالـــم بازیـــگری گذاشتـم.

پورانــدخت مهیــمــن و سمانه پاکــدل

شروع بکار در قبل از انـقــلاب

روزی در یک روزنـامه که حالا نام آن را به خاطر ندارم، آگهی برای بازیگـری چاپ شده بود، پس از خواندن آن آگهی به سراغ عمویم رفــتم، عمو هم پدر را درجریان گذاشت و هر دو مرا تشویق کردنـد

فردای آن روز به نشــانی که واقـــع در خیابـــان ملــک بود رفـتـــیم، عدهـ‌ـای جوان هم بودند، آنــ‌ جا باید امتـــحان می‌ دادیم، رییس دانشـسرا به من گفت : که شمــا در تمـام تسـت‌ ها موفق عمـــل کردید. آن شب تا صبـح خواب به چشـــمـــانم نرفت و سرانــجــام به آرزوی خودم رســیدم و مشـغول تحـصـیل در دانـشـسـرای هنـــر شدم، پس از فارغ‌ا لتــحصـیلی در رشته تئاتر بازی کردم تا انقــلـاب.

بعـــد از انـقلاب و ورود به سیـنـــمـــا و تلویزیون

پس از انـــقـلاب هم تا سال ۱۳۶۳ در تئاتر کار می کردم سپــس از طریق یکی از همکارانــم به فیلــم شب شکـــن در سال ۱۳۶۳ به کارگــردانـی خسرو ملــکـان برای بازیگری معــرفــی شدم، آنـان از من تست گرفتنـــد. ملـکــان مرا پذیرفـــت و این شد که وارد جرگـــه سینمــا شدم. با بازی در شب‌ شکن، مرا برای بازی در (مجــموعه آینه سال ۱۳۶۴) انـــتـــخـــاب کردنـــد و به دنـیای مجــموعهــ‌ های تلویزیونی هم راه یافتـــم.

 

ازدواج + فرزنـد

من در سال ۱۳۵۵ با آقـای صحرایی ازدواج کردم که همــکارم در اداره تئاتــر بود و در سال ۱۳۵۶ تک فرزنـــدم، (طوفان) به دنـیا آمــد. او فارغ‌الــتــحــصـیل رشـتـــه راه و ساخـتمان است.

طوفان ازدواج کرده و من الان یک نوه در راه دارم.

عشــق و علاقه به همـــســـر

احتـــرام و صمـــیمــت بیــن من و همـســرم بسیار زیــاد اسـت و نسبت به هم مهــربان هستیـــم.

راسـتش همــیـن روحیه به کارم هم سرایــت کرده و همـیـشــه نقش مادرهای مهـــربـان و دلـسوز را به من می‌دهـــند. شایـــد برایـــتان جالـــب باشد، امــا باید بگویم که علاقـه من نســبت به همـــســـرم در طول ایـــن ۴۱ سال نه تنـهـا کم نشـــده، بلـکــه بیــشــتـر هم شده اســـت.

 

عکـــس خانوادگـــی پورانـــدخت مهـــیـــمن

آشـپـــزی

راســـتـــش همـــه میـــ‌ گوینـــد دســتـپـــختم خوب اسـت و معـمولا بقـیــه از تمام غذاهـایـم راضــیـ‌انـــد. من هم از آنها هســتـم که با عشـــق و علـاقه آشـــپـــزی می‌کنـم و همـــیـن چاشـــنی برای خوشمزه کردن غذا کافی اسـت.

فیـــلم و کتاب

زیاد هم کتاب میـ‌ــخوانـــم و هم فیــلـم تمــاشـا می‌ـــکنـم. فیلـم‌ های ایـــرانی و خارجی را تماشـا میــ‌ کنــم و معـــمولاً فیــلــمـ‌ های مطرح روز را بیـــشـــتر دنــبـــال میـــ‌ کنم. کتــاب خواندن هم که باید جزئی از زندگــی همه ما باشد.

سفـــر و اصـــفـــهــان

من سفرکردن را خیلـــی دوست دارم و در ایـــران از همــه جا بیــشـتـر به زادگــاه خودم اصــفهان ارادت دارم. سعـــی میـ‌ کنم سفـــر بروم چون هم در روحیـــه ام تاثـــیـــر گذار اسـت و هم تجربــه از آن کســـب می‌ کنم.

پوراندخت مهیمن بازیگر پیشکوست ایرانی + بیوگرافی پوراندخت مهیمن

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.