پیشگیری از خونریزی در دوران حاملگی

خونریزی‌در دوران بارداری یک کدام از مشکلاتی است که به شدت خانم‌ها را نگران می نماید و او‌لین چیزی که در‌این حالت به آن فکر‌میکنند سقط شدن جنین‌شان است در ادامه جزئیات بیشتر پیشگیری از خونریزی در دوران حاملگی را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : با این که از کنار خونریزی‌های این دوران نباید به سادگی گذشت البته این رخداد در‌این دوران مدام خطرناک نیست و سبب ساز به سقط نمیشود . بنابر‌این ما عوامل خونریزی‌های بارداری را در عصر های گوناگون دوران بارداری برایتان ابلاغ کرده ایم .

علل خون ریزی واژن در بارداری

1 – سه ماهه اولیه بارداری

– سرطان دهانه رحم

– تغییرات دهانه رحم مشتمل بر جریان خون بیشتر به سرویکس و قابل انعطاف شدن آن سبب خون‌ریزی واژینال بی خطر پس از قربت یا این که آزمایش های لگنی می‌شود .
– بارداری بیرون از رحم

– خون ریزی در اثر آشیانه گزینی جنین در رحم , در اوایل بارداری ارگانیک است که نسبتاً 10 تا 14 روز بعداز لقاح و در اثر اتصال تخم بارور شده به دیواره رحم چهره میدهد .
– سقط

– بارداری مولار یا این که بارداری پوچ : یک رخداد نادر است که در آن به جای جنین یک عده غیر عادی پس از لقاح در باطن رحم صورت می‌گیرد .

– برخی عفونت های دهانه رحم

2 – سه ماهه دوم بارداری

– سقط جنین
– جفت سرراهی
– جداشدن ناگهانی جفت
– بازشدن زودرس دهانه رحم که باعث وضع حمل زودرس می گردد .
– وضع حمل زودرس که احتمال دارد منجر خون‌ریزی پاره ای شود , خصوصا در صورتیکه همراه با انقباضات منظم , کمردرد و فشار لگنی باشد .
– مشکلات دهانه رحم مانند عفونت , التهاب یا این که تومور دهانه رحم
– پارگی رحم : یک حادثه نادر , البته تهدید کننده معاش که در آن رحم

به یاد داشته باشید که در هفته های پایان بارداری , ترشح غلیظ و چسبنده واژن که همراه با خون باشد , علامت ارگانیک نزدیک بودن زمان وضع حمل است .

3 – خون ریزی واژینال ارگانیک در آخرها وضع حمل
غیر از خون ریزی هایی که می‌توانند منجر غم شوند , بعضا از خون‌ریزی های واژن در آخرها بارداری ارگانیک است .
با نازک شدن دیواره رحم و آمادگی آن برای وضع حمل , موکوسی که دهانه رحم را مسدود نموده است بیرون می‌شود .
درین زمان شما متوجه ترشح چسبناکی خواهید شد که میتواند همراه یه خرده خون باشد .
این خون ریزی علامت ارگانیک وضع حمل است که میتواند یک یا این که دو هفته آن‌گاه فیس دهد .

چه وقتی نگران لکه‌بینی‌و خون ریزی باشیم؟
اگر‌چه لکه‌بینی برای بعضا از خانم‌های حامله حادثه می‌ افتد , البته این حادثه اکثر وقت ها سالم مامان و بچه را تهدید نمیکند و معمولا برای درصد یه خرده از خانم‌های آبستن , لکه‌بینی بعداز فعالیت قربت متداول است . سایر نیز احتمالا به دلایلی خون ریزی داشته باشند که هیچ ربطی به حاملگی ندارد . دلایلی مثل عفونت یا این که پارگی دیواره آلت تناسلی . بخش اعظمی از لکه‌بینی‌ها بی‌خطر می‌باشند . البته خون‌ریزی , هرچقدر نیز که ناچیز , احتمالا نمایانگر مشکلاتی نظیر سقط‌جنین , حاملگی بیرون از رحم یا این که مسدود شدن دهانه رحم بوسیله جفت جنین باشد .

هشدار
به یاد داشته باشید که در هفته های انتها بارداری , ترشح غلیظ و چسبنده واژن که همراه با خون باشد , علامت ارگانیک نزدیک بودن زمان وضع حمل است .

پیشگیری از خونریزی در دوران حاملگی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.