پیش گویی های باور نکردنی علمی در سال 2018

چند روز دیگر سال 2018 می باشد و دانشمندان و محققان در این سال پیش گویی های بسیاری کرده اند که همگی تا حدی واقعیت دارد اتفاقات علمی که در سال 2018 رخ خواهد داد رشد اقتصادی که متخص این سال 2018 می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر پیش گویی های باور نکردنی علمی در سال 2018 را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : سال 2017 بستر ساز تحولات بخش اعظمی بود که در 1 سال آتی دنیا شاهد آن ها خواهدبود . بدین عذروبهانه و در شروع کریسمس , نشریه «اکونومیست» ویژه طومار هر ساله خویش را به عنوان «جهان در سال 2018» را منتشر و در آن 12 پیش گویی را برای سال میلادی پیش رو ارائه نموده است .

اکونومیست در تعریف سال 2018 از عبارت «اعصاب خردکن» استفاده و اعلام نموده است : سال آتی , سال عملکرد مردمان جهان برای فراروگریز از تنش های سیاسی و سرو صدا های تکنولوژیک خواهدبود . ولی اکونومیست برای سال 2018 نوید پرورش اقتصادی مناسبی را هم داده است . به متن این نشریه , بحران هسته ای کره شمالی , اعلام‌کرد و گوهای «برگزیت» , اصلاحات اقتصادی چین , همه پرسی دربین عصر ای ایالات متحده و همه پرسی سر گروهی جمهوری در برزیل و مکزیک , سال 2018 را به سالی حساس تبدیل نموده است . این نشریه پیش گویی کرده در سال آتی میلادی شاهد نبردهای جالب برای اثرگذاری و نظرات باشیم . در کل تحولات سال 2018 در قالب 12 روی داد گونه بندی شده‌است .

در کنار رویدادهای سیاسی مورد اشاره , المپیک زمستانی کره جنوبی و استکان جهانی فوتبال روسیه هم از سایر روندهای مهم سال 2018 می باشند . البته جذاب ترین بخش این گزارش , پیش گویی خداحافظی با بعضا رهبران عالم در‌این امسال است . نشریه انگلیسی «اکونومیست» جدیدترین ویژه طومار هر ساله خویش را به عنوان «جهان در سال 2018» منتشر کرد . به نقل از این ارگان سال 2018 , سالی «اعصاب خردکن» خواهدبود . در سال آتی سعی مردمان جهان در سمت گریزو فرار از تنش های سیاسی و سر وصدا های تکنولوژی است . اما در سال 2018 می توان نیم نگاهی به پرورش اقتصادی قابل پذیرش و رویدادهای جهانی مشتمل بر المپیک زمستانی و استکان جهانی فوتبال داشت . در‌این ارتباط دنیل فرانکلین , ویراستار «جهان در 2018» , می گوید : «سال آتی در اکثری از جنبه ها همچون بحران هسته ای کره شمالی , اذعان کرد و گوهای «برگزیت» , اصلاحات اقتصادی چین , همه پرسی بین زمان ای ایالات متحده و همه پرسی سر گروهی جمهوری در برزیل و مکزیک , اساسی خواهدبود . در‌این امسال شاهد نبردهای جالب برای اثرگذاری , نظرها و رهبری خوا هیم بود . » در جدیدترین گزارش هر ساله «اکونومیست» , 12 مراحل حیاتی جهانی برای سال 2018 پیش گویی شده‌است که به‌دنبال این گزارش به صورت اجمالی توضیح داده خواهندشد.

1 . ترامپیسم و مکرونیسم

در سال 2018 دربرگیرنده دو دسته دنیا بینی گوناگون خوا‌هیم بود که در رقابت با یکدیگر قرار دارا‌هستند . دونالد ترامپ با حق تقدم قرار دادن ایالات متحده , شعار «نخست آمریکا» را در فرمان فعالیت خویش قرار داده است . امانوئل مکرون البته نوعی از قراردادهای اجتماعی را که مطابقت با جهانی شدن می باشند , عهد و پیمان داده است , قراردادهایی که در کنار ارتقا رقابت و ایجاد اشتغال از کارگرهایی که کارهای خویش را از دست داده اند , حمایت خواهد کرد . به نقل از «اکونومیست» , ماکرون مثال مدرن شده تدی روزولت است ; رییس جمهوری اسبق ایالات متحده که بیشترین سهم را در «عصر ترقی» داشت .

2 . همه پرسی گزینش کننده ; برزیل , مکزیک , ایتالیا و در میان عصر ای ایالات متحده

هر 12 سال یک توشه , دو همه پرسی دارای اهمیت و گزینش کننده آمریکای لاتین , برزیل و مکزیک , به طور همزمان می گردند . در بزرگ ترین سال انتخاباتی ناحیه آمریکای لاتین , درین دو مرزو بوم و بقیه کشورهای ناحیه , رای دهندگان مرمت سیاسی و پایان خرابی را طلب خواهندکرد . از طرفی یک همه پرسی آشفته در ایتالیا , بهبود اقتصادی این میهن را با بحران رو به رو خواهدساخت . در ایالات متحده , دموکرات ها میتوانند در رقابتی نزدیک برای تصاحب کرسی های «مجلس نمایندگان» برنده شوند و راه و روش را برای به دادگاه سوق دادن ترامپ مهیا سازند .

3 . سور و سات سیاسی و اقتصادی المپیک زمستانی کره جنوبی و استکان جهانی فوتبال در روسیه

این دو رقابت زیاد اصلی , دقت جامعه جهانی را به خویش جلب خواهدکرد . کره جنوبی المپیک زمستانی را در سایه برنامه های هسته ای کره شمالی برگزار خواهدکرد . روسیه هم در برهه حساسی از ارتباط ها این مملکت با غرب و اندکی بعداز برگزاری همه پرسی سر کردگی جمهوری که سود آن موفقیت ولادیمیر پوتین است , رقابت های لیوان جهانی فیفا را اجرا می نماید . در هر دوی این حادثه ها , شاهد رویارویی ورزش با سیاست خوا هیم بود .

4 . خداحافظی با رهبران فرسوده ژاپن , کوبا و ایالات متحده عربی سعودی

امپراتور ژاپن , آکیهیتو , رییس جمهوری کوبا رائول کاسترو و پاد شاه ایالات متحده عربی , پادشاه سلمان رهبرانی میباشند که در سال نو فراهم می‌شوند در این رابطه تعداد زیادی از رهبران جهان که مدت ها است بر مسند قدرت تکیه زده اند (همچون نیکولاس مادورو در ونزوئلا) سعی خواهندکرد همچنان موضع خود را حفظ کنند.

5 . پرورش اقتصادی متوازن شده دنیا

10 سال بعد از معضل مالی 2008 , یک احساس خوشایند فراگیر در اقتصاد عالم آغاز خواهدشد . گرچه برای بخش اعظمی سال 2018 میتواند به معنای آغاز بهبود حقیقی وواقعی اقتصاد باشد , ولی در حقیقت احتمالا فرآیند بهبود به انتهای خویش رسیده باشد : به عقیده کارشناسان , اقتصاد عالم رغبت دارااست هر 8 تا 10 سال , وارد رکودی عمیق شود . نهایی بیحرکتی مرتبط با سال 2008 است . پرسشی که مطرح میگردد این است که استدلال حساس سکون بعدی چیست؟ اتخاذ سیاست های انقباضی شدید و سرعت بالا به وسیله بانک های مرکزی .

6 . وقتی کلیدی برای سیاست دنیا ; برگزیت , نفتا و کره شمالی

ذکر کرد و گوهای پراسترس «برگزیت» در فصل پاییز 2018 – وقتی که توافق آخرین طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا بایستی انجام شده باشد – به نقط ی اوج خواهدرسید , به دلیل آنکه پارلمان ها می بایست در طول مقرر یعنی مارس 2019 آن را به ثبت برسانند . به این ترتیب احتمال دست نیافتن به توافق برگزیت بالا است . در سال 2018 معین خواهدشد که آیا توافق تجارت آزاد «نفتا» از فشارهای حمایت گرایانه دونالد ترامپ نجات پیدا خواهدکرد یا این که خیر . حساس خیس از همگی , در سال آتی رییس جمهوری ترامپ بایستی راجع‌به برنامه های هسته ای کره شمالی تصمیم بگیرد .

7 . سال عبارات مخفف

در سال آتی قانون ها نو اتحادیه اروپا درباره‌ی اطلاعات ( GDPR ) و تامین مالی ( PSD , MiFID2 ) اجرایی خواهدشد . کنفرانس تغییرات آب و هوایی در لهستان ( COP24 ) هم درسمت فرایند توافق پاریس برگزاری میگردد . بوتان قصد داراست برنامه «خوشبختی عظیم ملی ( GNH ) » را برای کسب و شغل های خویش اجرایی نماید . ترقی های تکنولوژی دارای اهمیت همچون نسل جدیدی از تکنولوژی های موبایل ( 5G ) با آغاز المپیک زمستانی پرده‌برداری خواهندشد . هوش تصنعی ( AI ) هم در بخشها بیشتری به فعالیت گرفته خواهدشد .

8 . فرایند معکوس تکنولوژی :

سیاستمداران با اوضاع جرایم , قوانین و تعبیروتفسیر سختگیرانه خیس از مقررات رقابتی ( تصمیماتی که مساوی مدرن دوران آنتی تراست ایالات متحده است ) غول های تکنولوژی همچون فیسبوک , گوگل و آمازون را به تکاپو خواهندانداخت . همینطور فشارهای بیشتری برای شفافبت منبع و صحت محتوای آنلاین بوجود خواهدآمد . کمپانی هایی که درپی تملک بودجه میباشند هم زیر لحاظ بیشتر سازمانهای آنتی تراست قرار خواهندگرفت .

9 – کشورهای آسیایی در ابتدا لیگ ها

در سال 2018 قهرمانی برای کشورهای آسیایی است , خیر در فوتبال بلکه در بخش اعظمی از مسئله های دیگر . بر این اصل پیش گویی شده‌است پرورش اقتصادی بوتان در دنیا سرآمد باشد ; چین منزلت ایتالیا را از نگاه تعداد به جا مانده های جهانی به ثبت رسیده در یونسکو بگیرد و هند برنامه بلندترین مجسمه عالم خویش را کامل شدن نماید .

10 . نماد هایی از زمان ; از نقطع ی عطف زاد و ولد تا ماجراجویی در دور و بر و دریا

در سال 2018 , تعداد نوزادان متولدشده در سراسر دنیا روبه پایین چشمگیر خواهدداشت ( مضمون‌ peak baby ) ; تعداد سفینه هایی سری برای ارسال کردن گردش گر به ماه ارتقا خواهدیافت , ترجیحات مصرف کنندگان به خودروهای بزرگ اسپرت فروش گونه های دیگر خودروهای نو را قبضه خواهدکرد و از بزرگ ترین کشتی عالم «Prelude FLNG» پرده برداری خواهدشد .

11 . عصر تازه پزشکی

مورخان دانش پزشکی معتقدند سال 2018 ترقی های پزشکی – همچون معالجه براساس ِDNA – محقق خواهند شد . پررنگ ترین رخداد سال 2018 , تایید او‌لین بازنویسی دارویی RNA . که یک کلاس تازه از داروها را معرفی می نماید خواهدبود . معالجه های ژنی و تغییرات ژنی از سایر ترقی های پزشکی در سالهای 2018 است .

12 . کلمه و واژه سال

فیلم «مری پاپینز گشوده می گردد» با بازی امیلی بلانت , به طور همزمان با صدمین سالروز به وقوع پیوستن دستمزد زنان در بریتانیا نمایش خواهدشد . خانم بنکس , پشتیبان دستمزد زنان در‌این فیلم , مطمئن است فرآیندهای سیاسی که بوسیله زنان از سال 1964 ساخت شده در‌این فیلم نشان داده خواهدشد .

پیش گویی های باور نکردنی علمی در سال 2018

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.