پینه بستن آرنج و راه های درمان خانگی

پینه بستن آرنج و پوسته پوسته شدن یکی از مشکلات افراد می باشند که نمی توانند لباس های با آستین کوتاه بپوشند شما می توانید از روغن های طبیعی استفاده نموده و اجازه ندهید که آرنج نتان خشک شود و پینه ببند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر پینه بستن آرنج و راه های درمان خانگی را در سایت مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله خبری دانستن : با آغاز فصل سوزوسرما , بخش اعظمی از اشخاص نگران بی آبی پوست و پینه بستن آرنج دست‌‌شان می‌باشند . بی آبی پوست و پینه بستن آن , مشکلی حقیقتا آزاردهنده است . چنانچه کم آبی پوست شدت پیدا نماید , قادر است مبتلا خارش‌های شدید شده و شخص را فراوان اندوهگین نماید .

پوست اطراف آرنج‌ها , زیاد ضخیم‌تر از دیگر قسمت‌های تن است و صرفا یک‌سری غده‌ی چربی برای نگهداری رطوبت پوست داراست . هوای سرد و کم آب فصل زمستان , خیر فقط رطوبت هوا را می‌بلعد بلکه رطوبت پوست‌تان را نیز می گیرد . به جز هوا , عوارض فراوان دیگری هم برای بی آبی و پوسته شدن آرنج‌ها وجود دارا هستند .

حرکت‌های مکرر هنگام خم و راست کردن بازوها , پوست اطراف آرنج‌ها را مستعد بی آبی , پوسته شدن و پینه بستن می‌نماید . بقیه علت‌ها هم مشتمل بر زمان متعددی در استخر ماندن , استفاده از تولید ها محافظت از پوست که دربردارنده مواد شیمیایی متعددی می‌باشند , حمام‌های خیلی گرم , قرار دریافت کردن در معرض پرتوهای فرابنفش خورشید , و سیستم‌های مرکزی گرمایی و شومینه‌هایی می باشند که هوای درون را کم آب می کنند .

در بعضا موردها , کم آبی پوست میتواند نشانه ای از یک بیماری مخفی مثل دیابت , اگزما , اسکلرودرما , درماتیت یا این که پسوریازیس باشد . فرقی نمیکند علت بی آبی و پینه بستن آرنج‌های‌تان چه می‌باشد , درهرمورد می توانید برای برگرداندن پوست آرنج‌های‌تان به حالت ارگانیک و قابل انعطاف خویش , راهکارهایی در پیش بگیرید .

۱ . لایه برداری

لایه برداری آرنج‌های‌تان , اولی و مهم ترین گام برای برطرف کردن بی آبی پوست درین نصیب است . با لایه برداری و زدودن سلول‌های مرده‌ی پوست و نمایان کردن پوست سلامت زیر آن , رنگ پوست‌ این نصیب روشن خواهد شد .

پیشنهاد می کنیم هنگام خزینه کردن لایه برداری را انجام دهید , یعنی هنگامی که پوست‌تان مرطوب و گرم است . می توانید از یک لیف چغل یا این که دستکش منحصر به فرد لایه برداری و یا این که چه بسا سنگ پا برای این عمل استفاده فرمائید .

از هر وسیله‌ای که استفاده میکنید , لایه برداری را به آرامی انجام دهید , زیرا حرکت‌های تند و وحشیانه تنها مشکل‌تان را بدتر می‌نماید . بعداز لایه‌ برداری , ناحیه‌ی متبوع را با آب سرد بشویید , کم آب فرمایید و با یکسری قطره روغن زیتون یا این که لوسیون مرطوب کننده , آرنج‌های‌تان را مرطوب فرمایید . تنها یک یا این که دو توشه در هفته لایه برداری نمایید , خیر بیشتر .

۲ . وازلین

وازلین , چیزی است که معمولا در هر خانه‌ای پیدا می گردد . با وازلین می توانید بی آبی و خارش پوست‌تان را برطرف نمایید . وازلین دلیلی قابل انعطاف کننده و تسکین بخش است که مثل مثل سدی روی پوست کار کرده و به محافظت رطوبت آن یاری می نماید . پیشین از رفتن به رختخواب , آرنج‌ها را با آب ولرم بشویید و کم آب فرمائید . لایه‌ای کلفت از وازلین روی آرنج‌های‌تان بمالید . آرنج‌ها را با مچ بند کِشی تنیس بپوشانید و بخوابید . صبح روز بعد از آن , با آب گرم , وازلین باقی‌مانده را از آرنج‌های‌تان منزه نمائید . این عمل را هر شب انجام دهید .

۳ . روغن نارگیل

روغن نارگیل ذاتا مضاعف مرطوب کننده است و از این رو برای معالجه بی آبی پوست مضاعف موثر است . روغن نارگیل دارنده ویتامین E است که علاوه بر کاهش کم آبی پوست , به روشن شدن رنگ آن هم امداد می نماید . روغن نارگیل برای تجدید بنا پوست مصدوم و تیره هم اثرگذار است . پاره ای روغن نارگیل را در مایکرویو مقداری حرارت دهید , آن را به همه‌ جای آرنج‌ خویش بمالید و به آرامی ماساژ بدهید تا روغن به اعماق پوست نفوذ نماید . این عمل را پس از دوش به چنگ آوردن و همینطور گذشته از رفتن به رختخواب انجام دهید تا وقتیکه آرنج‌های‌تان قابل انعطاف شود . می توانید به جای روغن نارگیل از روغن زیتون یا این که روغن بادام هم استفاده نمایید .

۴ . روغن زیتون و شکر قهوه‌ای

بافت سمباده مثل شکر قهوه‌ای و خواص مرطوب کنندگی روغن زیتون , مخلوط زیاد خیر و خوبی برای یک اسکراب خانگی است . شکر قهوه‌ای پوست‌تان را لایه برداری کرده و روغن زیتون هم هم‌زمان پوست‌تان را به نیکی مرطوب خواهد کرد .

در کاسه‌ای کوچک , یک چهارم فنجان شکر قهوه‌ای را با نسبتاً یک چهارم فنجان روغن زیتون را به خیر ادغام فرمائید تا به طور کامل یکنواخت شود . می توانید پاره ای عسل نیز بیشتر نمائید . این اسکراب را روی آرنج‌های‌تان به آرامی با حرکات دورانی به برهه زمانی یکسری دقیقه ماساژ بدهید و اذن دهید 10 دقیقه بماند . بعد از آن با آب ولرم آبکشی فرمایید . از این اسکراب خانگی هفته‌ای یک یا این که دو توشه میتوانید استفاده نمائید .

۵ . آلوئه ورا

آلوئه ورا مرطوب کننده‌ای ارگانیک و زیاد خوب است که میتواند بی آبی و پوسته شدن آرنج‌تان را برطرف آلو‌ئه ورا علاوه بر مرطوب کردن پوست , سلول‌های زخم دیده‌ی ناشی از آفتاب سوختگی را هم معالجه می کند . آلوئه ورا چه بسا میتواند رنگ پوست‌تان را یکنواخت نماید .

ژل‌ ِ یک برگ تازه‌ی آلوئه ورا را بیرون فرمایید و آن را به آرنج خویش بمالید . بگذارید 20 دقیقه بماند و بعد با آب گرم آبکشی نمایید . این عمل را روزی یک تا دو توشه و به مقطع تعدادی هفته انجام دهید .

۶ . عسل

عسل هم مرطوب کننده‌ای ارگانیک و فوق‌العاده است که به اعماق پوست نفوذ کرده و آن را مرطوب نگه می دارد .

عسل طبیعی و ناپخته را به آرنج‌تان بزنید و بگذارید 20 دقیقه بماند . آنگاه با آب گرم آبکشی نمائید . این عمل را روزی یک تا دو توشه انجام دهید تا کم آبی پوست آرنج‌تان برطرف شود . میتوانید میزان هم اندازه عسل را با شیر ادغام کرده و آن را به پوست‌تان بمالید , 10 دقیقه حوصله کرده و آن‌گاه دوش بگیرید . این فعالیت را هر روز میتوانید انجام دهید .

۷ . جو دوسر

خصوصیت قابل انعطاف کنندگی و تغذیه کنندگی جو دوسر میتواند به معالجه کم آبی پوست یاری دهد . جو دوسر خیر فقط سلول‌های مرده‌ی پوست را لایه برداری کرده , بلکه آن را قابل انعطاف و مرطوب هم می نماید . درضمن جو دوسر برای کاهش خارش ناشی از کم آبی پوست هم اثر گذار است .

یک فنجان جو دوسر پودر شده را با آب گرم باطن وان مخلوط کرده و تن و آرنج‌های‌تان را 10 دقیقه در آن بگذارید . آنگاه تن را با آب شسته و کم آب فرمایید و یک مرطوب کننده‌ی کیفیت خوب به پوست‌تان بزنید . این عمل را هر روز انجام دهید . می توانید 2 قاشق غذاخوری جو دوسر به طور کامل پودر شده را با شیر ادغام نمایید تا خمیری صحیح شود و آن را به آرنج‌های‌تان بزنید و اذن دهید خودش کم آب شود . خمیر را با آب سرد از روی پوست منزه نمائید و کم آب فرمائید .

۸ . شی باتر

شب باتر مثل یک مرطوب کننده‌ی حاذق برای پوست کار می نماید و میتواند پوسته‌های کم آب را جدا کرده و آن را قابل انعطاف نماید . شی باتر دربردارنده ویتامین A و E و اسیدهای چرب واجب است که پوست را هیدراته نگه میدارد . شی باتر به راحتی جذب پوست شده و اثری از چربی باقی نمی‌گذارد . اندازه مقداری شی باتر را در کف دست‌تان گذارده و بین دو دست‌تان بمالید تا آب شود و آن‌گاه آن را به آرنج‌های خشک‌تان بمالید . پوست را تا چندین دقیقه ماساژ دهید تا به خیر و خوبی جذب شود . اذن دهید شب تا صبح بماند و صبح روز آنگاه آبکشی فرمائید . این عمل را هر روز انجام دهید .

۹ . گلیسرین

یک استراتژی خانگی دلخواه دیگر برای معالجه بی آبی پوست , گلیسرین است . گلیسرین پوست را مرطوب نگه داشته و از بی آبی آن کاسته و پوست را قابل انعطاف و لطیف می نماید . گلیسرین ماده‌ای است که در اکثری از مرطوب کننده‌ها موجود است . میزان معادل گلیسرین و آب را با نیز مخلوط کرده ( یا این که گلاب ) و آن‌گاه آن را به آرانج‌های‌تان بمالید . 20 دقیقه شکیبایی کرده و با آب ولرم آبکشی نمائید . این فعالیت را روزی دو توشه انجام دهید . همینطور می توانید یک قاشق غذاخوری گلیسرین و روغن نارگیل را با نیز ادغام نمایید و گذشته از خواب آرنج‌ها را با این مخلوط ماساژ دهید و صبح با آب سرد آبکشی نمائید .

۱۰ . پوست موز

سابیدن پوست موز به پوست آرنج‌ها هم برا برطرف کردن بی آبی آن اثرگذار است . اسیدهای چرب جان دار در پوست موز به هیدراته نگه داشتن پوست امداد کرده و علائمی زیرا بی آبی و خارش را برطرف می نماید . همینطور آنتی اکسیدان‌های جانور در پوست موز , لکه‌‌های تیره‌ی پوست را کاهش می دهد . درضمن پوست موز خواصی داراست که می تواند از پوست شما در قبال آسیب‌های ناشی از فروغ خورشید نگهداری نماید .

بخش درونی پوست موز را به آرامی با حرکت‌های دورانی به مقطع 5 تا 10 دقیقه به آرنج‌های‌تان بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند . آنگاه با آب سرد آبکشی نمایید . این فعالیت را روزی 2 تا 3 توشه انجام دهید تا فیض بگیرید .

یک‌سری نکته

. از کرم قابل انعطاف کننده استفاده نمایید تا پوست‌تان هیدرانه بماند و سدی برای مراقبت رطوبت ساخت شود . کرم‌های قابل انعطاف کننده سبب ساز کاهش تبخیر آب بین لایه‌های پوست می‌‌شوند .

. فراوان آب بنوشید تا بدن‌تان هیدراته بماند البته از نوشیدن نوشابه‌های قنددار , آبمیوه‌های شیرین شده و کافئین دوری کنید زیرا بیماری‌های پوستی را تشدید می کنند .

. چربی‌های سلامت را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا به حفظ رطوبت پوست‌تان کمک کند و آن را نرم و انعطاف پذیر نگه دارد.

. هنگام دوش گرفتن یا حمام کردن فقط از آب ولرم استفاده کنید، زیرا آب خیلی گرم پوست شما را خشک‌تر خواهد کرد.

. برای شستن آرنج‌های‌تان از آب خیلی گرم یا صابون‌های شیمیایی استفاده نکنید.

. بعد از دوش گرفتن یا حمام کردن فورا خودتان را با یک حوله‌ی نرم خشک کرده و مرطوب کننده‌ی قوی بزنید تا رطوبت پوست‌تان حفظ شده و از خشکی آن جلوگیری شود.

. پوشیدن لباس مناسب نیز به پیشگیری از خشکی پوست در اثر هوای سرد کمک می‌کند. پارچه‌های طبیعی مانند کتان برای حفاظت از پوست‌های حساس توصیه می‌شوند.

. از صابون‌های قوی و محصولات مراقبت از پوستی که ایجاد حساسیت می‌کنند و موجب خشکی پوست می‌شوند استفاده نکنید.

. پوست‌تان را نسابید و بیش از حد لایه برداری نکنید چون با این کار، چربی‌های طبیعی مرطوب کننده‌ی پوست‌تان را از بین می‌برید.

. مرطوب کننده‌ی مناسب پوست خود را با دقت انتخاب کنید و حتما برچسب روی محصول را بررسی کنید.

. قبل از رفتن به رختخواب، به آرنج‌های‌تان مرطوب کننده بزنید و روی آن را با پوششی نرم بپوشانید.

. اگر خشکی پوست‌تان خیلی ناراحت‌تان می‌کند، دمای داخل خانه را کمی خنک‌تر نگه دارید.

. برای افزودن رطوبت به هوای خشک داخل خانه، از دستگاه بخور سرد یا رطوبت ساز استفاده کنید.

. مدت زمان طولانی در استخرهای کلردار نمانید و حتما به محض خروج از استخر دوش بگیرید.

. اگر پوست‌ آرنج‌تان ترک خورده حتما با یک پزشک مشورت کنید.

 

پینه بستن آرنج و راه های درمان خانگی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.