چند سفارش پزشکی در طی سفر با بچه ها

در سفر با بچه ها باید مراقب آنها باشید تا بیشتر در سفر به شما خوش بگذرد چند سفارش پزشکی در سفر را باید رعایت نمایید تا سفرتان بی خطر و بدون اینکه کودکانتان مریض شوند داشته باشید در ادامه جزئیات بیشتر چند سفارش پزشکی در طی سفر با بچه ها را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

1 . نکته مهمی که پدر و مادر بایستی به آن دقت نمایند این است که نوزادان را به هیچ وجه مسافرت نبرند , مخصوصا نوزادانی که نارس می باشند یا این که در بدو به دنیا آمدن در گیر مشکلاتی بوده اند .

2 . کودک ها کمتر از 2 – 1سال معمولا عشق متعددی به تحرک دارا‌هستند ; چه در آغوش مامان باشند و چه خودشان چهار دست و پار راه و روش بروند . چنین کودکانی در حین مسافرت می بایست روی صندلی بنشینند که موجب بی قراری و بی حوصلگی طفل میگردد , پس خوب تر است یکسری لوازم بازی متنوع را در اختیار بچه قرار دهید تا با آن ها سرگرم شود . چنانچه نیز با اتومبیل فردی یا این که قطار هجرت میکنید , خوب تر است اگرچه ساعت یک توشه از اتومبیل پیاده گردید یا این که نوپا را در راهرو قطار رویه ببرید .

3 . بعداز یک ماهگی نوپا , مسافرت با هواپیما اشکالی ندارد . هنگامی کودکی با خویش همراه دارید سفرهای شب را تعیین فرمائید تا طفل بخوابد . سفرهای فارغ از جلوگیری نیز خوب تر می باشند .

4 . هنگام بلند شدن هواپیما از فرودگاه فشار منفی در گوش تولید می‌شود که موجب درد گوش در کودک ها می گردد . مکیدن پستانک و شیر میل کردن درین زمان موجب کاهش درد میگردد پس مادرها بایستی به‌این نکته اعتنا داشته باشند و حتما هنگام نشستن و برخاستن هواپیما شیشه شیر به نوپا بدهند . در خردسالان بزرگ خیس نیز می توان شکلات و آبنبات را جایگزین کرد .

5 . خردسالان به هیچ وجه نباید روی صندلی جلوی خودرو بنشینند . صندلی های اختصاصی طفل بایستی در صندلی پشت خودرو قرار داده شود .

6 . با دقت به سرد شدن هوا حتما قبلی از ورود به شهر یا این که هرجا دیگری از حالت جوی و دمای هوا اطلاع پیدا نمایید . داشتن پتوی کافی و لباس کلفت برای نوپا و مجهز بودن اتومبیل به سیستم گرمایشی واجب است .

7 . خوراکی و نوشیدنی بهداشتی و بعضا از تنقلات برای درگیر کردن خردسالان را فراموش نکنید .

8 . کودکانی که شیر مامان می خورند خلل متعددی برای تغذیه آنان نیست و شیر مامان تمیزترین و مطمئن ترین خوراک برای نوپا است البته برای خردسالان در سنین فراتر می بایست غذاهای بهداشتی خانگی همراه داشت . غذاها می بایست با توجه تنظیم شوند . غذاهایی که توان خرابی بالایی دارا‌هستند نظیر تخم مرغ , سس , گوشت , سوسیس و کالباس و . . . غذاهای خطرناکی می باشند و احتمالا سبب مسمومیت نوپا و چه بسا خانواده شوند . از غذاهای بین راهی استفاده نکنید , مگر این‌که از بهداشت رستوران اطمینان داشته باشید .

9 . آب مصرفی حتما بایستی جوشیده شده یا این که آب معدنی باشد .

10 . با کودکانی که بزرگ خیس میباشند در زمینه‌ی مکان , داده ها تاریخی و . . . سخن فرمایید .

11 . برخی از داروها را می توان فارغ از ورژن تنظیم کرد . داروهایی مثل استامینوفن , ضدحساسیت , ضدتهوع , پمادهای ضدسوختگی , قرص اسهال و . . . برای طفل ضرری ندارند و در صورت لزوم می‌توانید از آنان استفاده فرمایید .

12 . کرم های مرطوب کننده و ضدآفتاب را نیز فراموش نکنید . طی مهاجرت نوپا ساعت‌ها بیشتری از روز را در معرض فروغ و روشنایی آفتاب قرار می‌گیرد . کرم های ضدآفتاب اختصاصی نوباوه تنظیم نمائید و برای جلوگیری از آفتاب سوختگی نواحی گشوده پوست بچه را با کرم بپوشانید .

13 . دستمال کاغذی , پنبه , ژل ضدعفونی کننده دست , دستمال مرطوب و . . . همراه داشته باشید .

14 . کلاه و عینک و کفش راحتی , جوراب نخی و خرقه دلخواه را برای رفتن به طبیعت فراموش نکنید .

15 . در شرایطی که نوپا مبتلا بیماری مزمن مثل آسم , دیابت و . . . است حتما پیشین از مسافرت به میزان کافی دارو با خویش حمل فرمایید . گهگاه حتمی است به دلیل تغییر‌و تحول ساعتها در دو ناحیه تغییراتی در دوز و ساعت مصرف داروی انسولین ساخت شود . در این زمینه حتما گذشته از مهاجرت با دکتر مشاوره فرمائید . نیز چنین در حالتی که بچه دچار به آسم دارید و قرار است به حیطه سردی مسافرت فرمائید , مراقب باشید تا نوباوه در هوای سرد تحرک متعددی نداشته باشد چون سردی هوا منجر تشدید آسم می گردد . ورژن نوباوه را هم خوب تر است در کیف دستی قرار دهید تا در‌حالتی که به هر عاملی دارو نداشتید بتوانید آن را از او‌لین داروخانه تهیه و تنظیم فرمایید .

16 . برخی از خردسال ها دچار به بیماری قلبی – عروقی , سرطان و . . . می باشند . پدر و مادر حتما بایستی گذشته از رفتن به مسافرت با دکتر نوپا مشورت کردن نمایند .

17 . خردسالان در گیر به بیماری قلبی – ریوی را چه بسا الامکان به بخش ها کوهستانی نبرید . در ارتفاعات احتمال تشدید این بیماری ها ,

18 . از بردن خردسالان به قابلیت و امکان دوچندان نا مرتب و پرجمعیت دوری کنید . این اماکن معمولا بهداشتی نیستند و احتمال دارد طفل به بیماری ویروسی و . . . دچار شود . همینطور احتمال یک لحظه غفلت و گم شدن بچه هم بیشتر است . در شرایطی که ناچار به مسافرت در چنین مناطقی می باشید حتما نام و شماره گوشی تلفن را در یک صفحه بنویسید و در جیب نوپا قرار دهید .

19 . در صورت اسهال شدن نوباوه دستپاچه نشوید . بیشتر اسهال ها در اثر تناول کردن میوه یا این که سبزی کثیف و . . . ساخت می گردند و ظرف مقطع کوتاهی از بین می‌روند . تنها خوبتر است در حین این دوران طفل از غذاهایی مثل ماست و کته و . . . استفاده نماید .

20 . پودرهای وی آر اس نیز اثرگذار میباشند و آب از دست رفته تن را جبران می نمایند . در صورتی‌که که اسهال خونی و بدبو باشد , حتما بایستی بچه را به راس درمانی ارجاع بخشید . پوشک بچه را به موقع عوض نمایید زیرا احتمال سوختگی منطقه کشاله ران موجود هست . حتما پماد سوختگی همراه داشته باشید تا در صورت پیدایش سوختگی از آن استفاده فرمائید .

 

چند سفارش پزشکی در طی سفر با بچه ها

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.