چند نوع ماسک زیر چشم برای رفع چین و چروک

ماسک های طبیعی را می توانید در خانه تهیه نموده و برای دور چشم خود استفاده نمایید بیشتر خانمها زیر چشمشان تیره و چروک می باشد این باعث می شود چهره افسرده ای داشته باشند با زدن این ماسک ها به زیر چشم خود میی توانید از چین و چروک و سیاهی زیر چشم راحت شوید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چند نوع ماسک زیر چشم برای رفع چین و چروک را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: گوجه فرنــگـــی ها دارای ویژگــی های مرطوب کننـده می باشــد و می توانند برای رفـع گودی زیــر چشــم مورد استفاده قرار گیــرند.یکــی از نگـرانـی های افـراد امــروزه رفع چروک و گودی زیـر چشم می باشد زیرا وجود ایـــن عوامــل در اطـراف چشـم شمـــا باعـث می شود پیـــر تر از سن واقعی خود و خسته به نظر برســیـد. در ایــن مطلب به معـــرفــی و آموزش طرز تهیه 4 ماسـک دور چشم خواهــیم پرداخت.

یکــی از قســـمت های حسـاس صورت چشم ها و پوست دور چشـــم می باشـد که مراقبت و حفظ سلـامت آن از اهـمیت زیادی برخوردار اســـت. در این مطلـب به معرفـی ۴ ماسک دور چشــم طبیـــعــی برای رفع چروک و سیــاهی دور چشــم می پردازیـــم. امیـدواریـم با استـفاده از این ماسـک های طبـیـــعی دور چشــمی شاداب و روشن داشـته باشـــید.

پوست زیـر چشـــم شما بسـیار حســاس و ظریـف می باشد این بخـش از بدن به مراقـــبت زیــادی نیاز دارد شمــا برای رفـــع سیـــاهـــی زیر چشـــم، پف و یا چیـــن و چروک های اطــراف چشم با اســتفاده از مواد موجود در منـــزل ماســک های طبــیعی و کارآمـــد تهیه کرده و از آن ها اســتـــفاده کنید.

معرفـی چنـد ماســک دور چشم طبیـــعــی با تاثیـری شگرف

وجود چین و چروک و یا گودی زیر چشم باعـــث می شود که شما خســـتـه به نظـر برسیــد و همــچنـــیـن باعث می شود سن شما بیشـتر به نظــر برسد از ایـن رو وجود این مشـــکـــلــات در پوست اطـراف چشـم شما باعث ایـــجاد نگــرانـــی می شود. اســـتـفاده از ماســک دور چشم طبـیعـــی باعـث می شود پوست دور چشــم شمـــا صاف شده و گودی و یا سیاهـی زیـر چشم شمـا از بیـــن برود. شمـــا می توانیـــد همــچـنـــیـــن با داشتن خواب کافــی سیــاهــی زیــر چشم خود را از بین ببــرید. تا پایان با معــرفــی چهــار ماســک عالـــی برای دور چشم همــراه ما باشــید.

ماســک نعـنـــاع و عسـل

برگ های نعناع دارای ویژگـــی خنک کننــدگـی می باشنـــد که خستـــگـــی چشم های شمــا را رفع می کننــد. علـــاوه بر این نعــناع دارای ویژگی های ضد تورمــی و آنـــتی اکـــســیـدانـــی می باشد که می توانــد سیـاهــی و یا گودی زیر چشـم شمــا را به حداقل برسانــد.

مواد لازم:

یک مشت برگ نعـــنـاع خشـک شده

یک قاشـق غذاخوری عســـل

طرز تهـــیـه:

برگ های نعـنــاع را خورد کنید و یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضـــافه کنید.

ایـــن ترکـیب را بطور کامل در اطــراف چشـم های خود بکار ببریــد.

برای ۱۵ دقـیــقــه صبـر کنـیــد و سپـــس صورت خود را با آب سرد بشوییـد.

می توانــید هرشـــب قبـل از خواب از ایـــن ماســـک دور چشم اســتـــفاده کنیـد تا سیـاهـی زیــر چشم شمــا به تدریــج از بین برود.

ماسک گوجه فرنگــی و لیــمو برای گودی زیر چشم

گوجه فرنـــگـــی ها دارای ویژگــی های مرطوب کننـــده می باشـــد و می توانند برای رفـــع گودی زیــر چشـــم مورد استفــاده قرار گیــرند. گوجه فرنــگــی ها دارای ویتــامـــیـــنA ,B, و مواد معــدنـــی می باشـد و به همـــیـن دلیـــل می توانـنـد سلول ها را بازسازی کرده و سوخت و ساز سلولی را فعـال سازد. لیــمو یک ضد عفونی کننـده طبیـعــی می باشد و از اخـتـــلالـــات و حساسـیـــت های پوستــی پیشـگـیـری می کنـــد. لیـموها همچــنـین می توانـند برای منـافذ باز پوستی مورد استفاده قرار گیرند. ایـــن میوه همـچنـــین می تواند برای رفــع لک و پیس مورد اســـتـــفاده قرار گیرد.

موارد لازم:

۱ عدد گوجه فرنـــگی

۱ عدد لیمو

طرز تهیـــه:

آب گوجه فرنــگــی و لیـــمو را در کاســـه ای بریـــزیــد.

آن ها را با اسـتـــفـاده از یک قاشق کملا هم بزنیـــد.

ایـن ترکیــب را با دقت برای اطـــراف چشــم خود اســـتـــفــاده کنیــد.

یک ساعــت صبـــر کنــیــد و سپس صورت خود را با آب بشوییـد.

ماسـک دور چشم روغن بادام و آبلیمو برای گودی زیـــر چشم

گودی زیــر چشـم به دلایل مخـــتلـفــی ممـــکـــن است ایــجـاد گردد. علـــاوه بر اســـترس و خواب ناکـافی که ممــکن اســـت رنـگ پوست زیـر چشم های شما را تغیـــیر دهـند عوامــل جدیــد دیـگـری نیز وجود دارنــد که می تواننـد باعث ایجـــاد گودی زیر چشـــم شمـــا شوند. سیــگــار کشـیــدن، الکــل و قهوه و کم آبـی بدن می توانـد باعث ایـــجــاد گودی زیر چشــم شوند.

اکثـر اوقات گودی زیر چشم به دلیـــل خواب ناکـافی و اسـتـرس می باشد به همــیــن دلیـــل داشـــتــن خواب آرام و کافــی به طور معـجـــزه آســـا باعث رفع تیـــرگـــی زیر چشم می شود. امــا گاهــی اوقات گودی زیـر چشم برای مدت زیــادی باقــی می ماند حتی با وجود خواب کافــی! در ایــن قسـمت یک ماســک طبـیـــعی دور چشـــم که برای درمــان گودی زیـــر چشـم موثر می باشد را برای شما آورده ایـــم.

لیـــموها دارای مقـادیر زیــادی ویتـــامـــین های B,C, ریـبوفلاوین، فسفر، منـــیـــزیم، پروتئین و کربوهیـدرات می باشـــنــد. ویتامـــیـــن C موجود در میوه های زرد رنـگ باعـث تقویت سیستم ایـــمنـی بدن می شوند. روغن بادام نیز حاوی ویتـامــیـنE،D مواد معدنــی مثـل منیـــزیم، کلــســیم و سطوح بالای چربـی می باشــد.

مواد لازم:

۱ قاشـق غذاخوری روغن بادام

۱ قاشق چایـــخوری آبلــیــمو

طرز تهیه:

برای ده دقیــقـــه از کمپـــرس گرم و سرد برای پوست زیر چشــم خود اســـتـــفـــاده کنید.

سپـس یک قاشـق غذاخوری روغن بادام و یک قاشــق چایـخوری آبـــلـیـمو را با هم ترکـیــب کرده و هر شب قبل از خواب از آن اســتفاده کنــیـــد. ایــن ماسـک دور چشـــم تاثـیـر منــاسبـی در رفــع گودی زیــر چشـم دارد.

ماســک سیـــب زمـــیـنی، عســـل و روغن زیتون برای رفع گودی زیــر چشم

سیــب زمیــنــی برای پوست شمـــا فوق الــعـاده عالــی می باشد. برای رفع اکثر مشــکــلات پوستـی که ما با آن ها سر و کار داریــم می توانـد مثل یک معجزه رفــتـــار کند. ایــن سبزی همـــچـنــین می توانـــد خون را تصـــفیــه کنــد، موها و ناخــن ها را تقویت کرده و چروک های زیـــر چشـم را رفع کند. سیب زمـــینــی ها منـبـع خوبی از ویتـامین A، بتا کاروتیــن و آنتــی اکســیدان ها می باشـــد. منبع غذایــی مهمی که پوست شمـا به آن نیــاز دارد در سیــب زمـینــی وجود دارد.

روغن زیتون نیـز علاوه بر فوایــد فراوان برای مو باعث رفع گودی زیــر چشــم نیز می شود. روغن زیــتون می توانــد به عنوان ماســک برای رفع چروک دور چشـــم، درمــان آکنــه، مرطوب سازی پوست، تصـفیـه پوست و مرطوب سازی لب های خشکـیـــده مورد اســتفـاده قرار گیــرنـــد.

مواد لازم:

۱ عدد سیـب زمـــیـنــی متوسط

۱ قاشـق غذاخوری عسل

مقـــدار کمی روغن زیـــتون

طرز تهیه:

سیــب زمیــنی را پوست کنــده و رنده کنیـد.

به سیب زمیـنی رنـده شده یک قاشق عسـل و مقــداری روغن زیـتون اضافه کنــیــد (روغن زیـتون به اندازه ای باشــد تا ترکـیــب شبـــیــه یک خمــیــر به نظـــر برسد.)

آن را در ناحیــه زیــر پوست قرار داده و نیم ساعت صبــر کنـــید. صورت خود را با آب گرم بشوییـد.

می توانـــیـد از ایـــن ماسک دو بار در هفـته استفاده کنید. ایــن ماسک گودی و یا پف زیـــر چشـم را رفع خواهـد کرد. و چروک های دور چشـــم را از بیــن می برد.

چند نوع ماسک زیر چشم برای رفع چین و چروک

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.