چگونگی تمیز نمودن موی سگ و گربه از روی فرش و مبل

سگ و گربه خانگی باعث می شوند خانه شما نیاز به تمزکاری بیشتری باشد و شما باید موی سگ و گربه خانگی خود را با دقت از روی فرش و مبل و سطوح سرامیکی خانه تان برداشته و خانه خود را با دقت تمیز نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چگونگی تمیز نمودن موی سگ و گربه از روی فرش و مبل را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: اگر در خانـه خود از فرشتـه های کوچکــی مانـــنـد سگ و گربه نگهــداری می کنـــیــد، حتما با چالـــش های زنــدگــی با حیوانــات آشنـــا هســتیـد. یکـــی از ایـن چالش ها جنــگ با موهای آنـها است. الـبتــه با توجه به سلامت و نژاد، ریزش موی حیوانـــات خانــگـی می توانـد متغــیــر بوده و در فصـــل های مخـتـلف کم و زیـاد شود. ما در ایـــن مطـلـب راه حل های پاک کردن موی حیوان خانگی از روی وسایـــل و بخـــش های مختــلف خانه را یادآور می شویم:

مبـــلمان چرمـــی یکــی از بهترین راه حل های مبـــارزه با موی حیوان اســـت. درسـت اســت که قیمت نسـبتـا بالـــایی دارد ولی به سادگی با اسـتفــاده از دستـــمـال مرطوب یا رولی می توان مو و پرز ریــخـتـــه شده را پاک کرد.

جمـــع کنـنده موی حیوانات با دستکش

یک دستـــکـــش لاتـکــس ماننــد دستـکـش ظرفـشویی به دســت کنـــیـد و در حالــتــی که مرطوب شده است، دســت خود را روی سطــح مبـــلـــمـان و وسایل پارچـــه ای خانه بکشید. ایـــن کار باعــث می شود، موی ریخـته شده به دســتکش جذب شود. زمـلــنـــی که سطــح دستکــش از مو پر شد، آن را آبکـشی کرده و در صورت لزوم این کار را دوباره انــجام دهــید. می توانیـــد به جای استفـــاده از دسـتکــش از اسـفنج مرطوب هم اســـتـفـاده کنــیـــد.

م

نرم کنـــنده لباس برای موی حیوانات

مخــلوطی از آب و نرم کنـــنـــده لبــاس تهیه کرده و محلول را روی سطح مبــل اســـپـری کنــید و سپــس با دسـتمـال پاک کنـید. برای ایـــنـکــه موی بدن حیوانـات خانـــگی را از روی وسایـــل چوبی پاک کنــیــد، از دسـتمـال نرم و پولیش مخــصوص خود چوب یا اسپــری ضد الــکتریســیـتــه استـفـــاده کنیـــد. ایـــن محلول الـــکتریسیــته موجود را از بین می برد و با ایــن کار موها راحـــت تر تمیز شده و به سطوح نمــی چســـبنـــد.

به سراغ نوار چسب بروید

ایـن بار با استـــفـــاده از نوار چسب به سراغ مو و پرزهــای روی مبلمـــان بروید. تکـه ای از نوارچـسب را بریده و با دو دست خود دو طرف آن را بگـــیرید. چسـب را روی پارچــه مبل چســبانده و سریــع بکنـید. ایـن کار را تکـــرار کنیـد تا موها به آن بچـــسـبد. زمانی که حس کردید سطـح نوار چسب از مو پر شده و یا حالت چسبندگی آن از بیــن رفــتــه اسـت، به سراغ تکه دیگری از نوار چســـب بروید. الـــبـــته در مورد این روش بایـد گفت که به دلــیل اینکـه سطــح مقطــع نوار کم اسـت، بهتر اسـت برای سطوح کوچک از آن اســتـفـاده کنـــید.

اســـتــفاده از بادکنــک

در دروس مدرســه خود روش هایـــی برای ایجاد الکـــتــریـــســـیتــه وجود داشت که به ما می آموخت چطور می توان مو یا تکـــه های کاغـذ را جذب کرد. یکی از ایـــن روش ها استفــاده از بادکـنک بود. یک بادکنـک را باد کرده و آن را روی سطـــح لبـاس یا روی سر خود بمـالـــیذ. حال ایـن بادکـــنــک حاوی الکـتــریسیتـــه است و می توانــد موهای اضــافی روی سطوح را به خود جذب کند.

جاروبرقـــی موی حیوانـات

برای تمیـز کردن فرش، ساده ترین روش اســتفاده از جاروبرقـــی است. در حین جاروبرقــی کشیدن، قســمـــت های مشکوک را دوبار و در جهات مختلف جارو کنــید. در زمـان خریـــد جاروبرقـــی از فروشنـــده بخواهـــیــد که مدلـــی را به شما معرفــی کند تا قدرت مکـش موی حیوانـــات خانگـی را هم داشــته باشــد. جارو شارژی هم برای مبــلمان کاربــرد دارد.

یک سنـــگ پا برداریـد و آن را روی سطـح فرش بکــشـیـــد. اگر روی فرش موی حیوان وجود داشتـــه باشــد، به سطـــح سنـــگ پا می چســـبد. این نکـــتـه را در نظر بگیـرید که اگر محــکـم سنـــگ پا را روی سطـــح فرش بمـالـید، ممـــکن اســت موجب آســیـب دیـــدگـی تار و پود آن شوید.

برای تمیـز کردن سطوح سخت ماننــد لمــیــنیت، سنـــگ و دیـــگر سطوح خالی از فرش و قالی، از تی خشک میـکـــروفایـبر یا ضد الکـتریــسیــتـــه اسـتــفـــاده کنـــیـد. اگـــر روی کفپوش خانه هم از جاروبرقـــی بکشـید، ممـــکـن اسـت موها در نقــاط مخـــتلــف و خصوصا گوشه های خانـــه جمــع شوند.

پرزگیـــر موی حیوانـــات

از پرزگیر یا رولی اسـتفاده کنید و همــیـــشــه یکی از آنـــهــا را در نزدیــکـــی خود قرار دهیـد. رولی همـــان ورقه های چسـبــنـاکــی اســت که برای از بین بردن پرز و کرک روی لبـاس استــفاده می شود. برای از بیــن بردن می روی مبـــلمـان یا وسایــل دیـگر رولی به کمـــکــتــان می آیــد!

برداشتـن مو از لباس

اگـر مقـــدار زیادی مو روی لباسـتان چســبیـــده اســـت، لباس را با ورقـه خشک کن درون ماشین لبــاسشویی بیـنــدازید. چرخش لگن ماشیــن لبــاســـشویی و همـــچـنیـــن مایع نرم کنـنـــده لباس باعــث به دام افـــتــادن موهای اضـافی روی سطـح پارچه می شود.

جلوگیــری از ریزش موی حیوانات خانـگی

حیوان خود را حداقـــل هفتـه ای دو بار شانــه کنـید تا موهای اضافی به برس بچسبـــد. در ایـن حالـت خوابــیـــدن و یا غلت زدن روی وسایل خانه، موی اضـــافه ای را به آنـها نمـی چسبـــانـد.

چگونگی تمیز نمودن موی سگ و گربه از روی فرش و مبل

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.