چیدمان آشپزخانه های کوچک با دکوراسیون مدرن و ایرانی

آشپزخانه های کوچک در آپارتمان های ایرانی باید از دکوراسیون و چیدمان اصولی بهره مند شوند بیشتر این خانه های که کوچک هستند از چیدمان های  غیر اصولی استفاده می نمایند که بیشتر این دکوراسیون ها را باید از این تصاویر ایده گرفته و خانه ای زیبا و مدرن داشته باشید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چیدمان آشپزخانه های کوچک با دکوراسیون مدرن و ایرانی را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

در ایـن مطلـب ۱۶ دکوراســـیون آشپزخـانــه کوچک را برای شمــا انتخاب کردیـم تا با ایـده های دکوراسیونی بیـــشتــری برای ایـن فضا آشنـا شوید.

آشـــپزخـــانه کوچک شماره ۱

موقعیــت: کرمـانــشاه
سبک: تلـفـیـــقـــی
رنـــگ های غالــب: کرم و قهوه ای
ویژگی های خاص: فضـای باز آشـــپـزخانه، لوازم دکوری سنــتـــی

در دکوراســیون آشپـــزخانـــه کوچک کرمانـــشـــاه کابـینت با طرح چوب در ترکیــب با سنــگ های تزیــینی دیواری و دیوار پوش کرم رنــگ دیده می شود. لوازم دکوری در دکوراســـیون آشـپــزخـــانه شامل بطــری های شیشه ای، ظروف مســـی، سبــد حصیـــری، آبـــکـش و کفــگـــیـــر روی اســـت. یکــی از جذابـیـــت های آشـــپزخانـــه لوستر آن است که به شکــل مکعــب ساده و مدرن در تضــاد با سبـک دکوراسـیون منزل به چشــم می آید.

آشـــپزخانـه کوچک شمـــاره ۲

موقعیــت: قشـم
سبـک: مدرن
رنگ های غالـب: سفید و طوسی
ویژگی های خاص: کابــیـــنـــت سفیـــد ساده، اجـاق گاز جزیـــره

لوازم خانـــگـــی مربوط به آشــپــزخــانـــه قشم مانــنــد یخچال، اجاق گاز جزیـره ای، ماشـــین لباسشویی و ماشـــیــن ظرفـــشویی به رنـــگ نقره ای و استیــل انــتـــخـــاب شده اسـت که با قرارگـــیری کنـار کابــینـت سفیـــد آشپـزخـــانـــه ترکـیـب رنگ سفــید و خاکـستری دکوراســیون خانــه را حفظ کرده است. جالـب است که دیوارپوش آشـپزخانـــه نیز حتـــی کاملــا سفیـد است که همــین نکـــتـــه باعــث می شود سبـــک مدرن را به هیچ وجه نتوان از فضـا جدا کرد. لوستر متــفـاوت با طرح خاص و رنگ زرد تضاد خوبی به وجود آورده اســـت.

آشپزخانه کوچک شماره ۳

موقعــیت: تهــران، یوسف آبـاد
سبک: اســکـــانـدیـــناوی
رنگ غالب: سفید
ویژگـــی های خاص: تخـته سیــاه برای یادداشت

چیـزی که بیشتر از هر چیز دکوراســیون آشپـزخانه را چشمــگـــیـــر می کنـد، کانـــتــر زیــبا به همراه صندلی‌ های بلــنـــد سفـیــد‌ــش اســـت. تا فراموش نکــرده ‌ام، از تخــتـه سیـاه کوچکــی که بر روی ستون آشـپزخـانــه نصب شده، برای ‌تــان تعــریف کنــم. در نگــاه اول با دیدنش کلی ذوق کردم و صد البته که نتوانستـــم هیـــجانم را پنــهــان کنــم… انــگــار تمـام دوران کودکی ‌ام به یکباره برای زنــده شد.

آشپـزخـانـــه کوچک شمـاره ۴

موقعیت: تهـــران، گیـــشـــا
سبــک: مدرن
رنگ های غالـــب: طوسی و زرد
ویژگی های خاص: کابـــینـــت مدرن، ساده و بدون دســتگــیره، ترکـــیـب رنگـی زنـده

در دکوراســـیون مدرن آشــپزخانـــه زیـــبــای خانه بنفـــشـه و حسـین نظم و سادگـــی حرف اول را می زند. کابـــیــنـت ساده و بدون هیچ عنصـر اضافـی فضـایـــی را خلــق کرده است که به جز ترکـــیب رنگـــی زیبای طوسی و زرد چیزی جلـب توجه نمـی کنـد. نور آفــتاب با تابش مســتـقــیم به فضای آشـپـــزخانــه از پشـت پنـــجــره ای با پرده ساده و مدرن فضـا را گرم و دلـنشــیـن کرده است.

خانه ایـرانی کوچک شمـاره ۵

موقعـــیــت: شیراز
سبک: روستـیک
رنــگ های غالـــب: قهوه ای و سیاه
ویژگی های خاص: چوب در دیوارپوش، سنـگ گرانــیـت سیــاه در صفحـــه کابــینت

اســتفـــاده از پتیـــنـه در دیواره های آشپزخانه به نوعی به کارگیـری سبک روستـــیـک در آشپــزخـــانــه اســـت. چوب هایـــی با ظاهری سالــخورده و پتــینه شده به عنوان چاشـنــی در کنار وسایــل آشپزخانـــه بر جلوه و تاثـیـــرگــذاری ایـــن فضـــا افزوده است. استفاده از سبـدهـــای حصـیـــری در کنـــار ایـن دیواره های روستـیــکــی نشان از حس نوستــالـژیـــک صاحب خانه دارد.

آشـپزخـــانـــه کوچک شماره ۶

موقعـیــت: تهـــران، شهرک غرب
سبـک: مدرن
رنــگ های غالب: بفـش و طوسی
ویژگی های خاص: کابـیـنـــت بنفش رنـــگ

پنجره آشـــپـــزخانه رو به حیــاط باز می شود. رنگ بنفـش کابیـنــت ها انـــتـخابـــی جسورانه است. وسایـل آشـــپزخــانـــه از جنـــس استـیــل و کاملــا همــاهـــنـــگ با سایر رنگ های منـــزل هستـند.

آشپـزخـــانه کوچک شمــاره ۷

موقعیت: تهــران، سبـلـــان
سبـک: تلفــیــقی
رنـگ های غالــب: قهوه ای و طوسی
ویژگـــی های خاص: لوازم دکوری قدیمـی و سنـتـی

در قسمت سمت چپ، قفــســه ای چوبی قرار دارد که اشـــیـــاء نفیس داخل آن مثل بیشتـــر لوازم دکوری منزل کار دسـت و یادگـــاری های با ارزشـی هســتـــند. قفــسه ای را هم که در قســمت ورودی آشــپــزخانه نصــب کرده انـــد پدر آزاده با چوب ساختـــه است. به دیوار کنـار اجاق گاز، یک قفسـه قدیـمی را همـــاهنگ با دکور خانــه رنـگ آمـــیـــزی و نصب کرده اند.

آشـپــزخـــانـــه کوچک شماره ۸

موقعیت: تهران، پیـــروزی
سبک: کلاسیک
رنـــگ های غالب: سفیـــد و طلـایی
ویژگـی های خاص: دســتـگیــره های طلایی

کابـــیــنـت های آشـپزخــانــه از جنـس MDF سفـــید براق با دسـتـگیــره های طلـایی است. در میان آن یک میـز صبـحــانــه خوری کوچک با دو صندلـی فلــزی سفید قرار داده شده که فضا را فانــتزی تر کرده است. فضـای آشپــزخانه به گونه ای است که آرامــشـش را به دخـــتــر خانواده هم انتـقـــال داده و حتـی سنـــا کوچولو هم در این مکــان سالــاد میوه درسـت می کند!

موقعـــیـت: شیراز
سبک: تلـــفــیـــقـــی
رنگ های غالـب: سفیــد
ویژگـی های خاص: نظــم در بی نظمـی

فضــای آشپـــزخانه دنج و دوست داشـتــنی است. حضور گیـــاهـان که تعداد آنـــها از قســمت های دیگر خانـه بیــشتر اســت، طراوت و شادابـی را در آشـــپزخــانـه که مکـان پخت و پز اسـت، به وجود آورده اسـت. قفــسـه های باز در چنـــیـــن آشـپـزخانه کوچکی علـــاوه بر بزرگ نمایـی فضا، بسیار کاربـــردی و مفیــد هستـنــد.

آشــپـــزخانه کوچک شمــاره ۱۰

موقعیــت: اهواز
سبک: تلـــفـیـقــی
رنـــگ های غالب: سفـــیـد، قهوه ای و سیــاه
ویژگــی های خاص: کابینـــت تا سقـــف

بر اساس طراحــی کابـــینـــت و بعــد از نصب آنهـــا در فضــای آشـپـــزخــانـه، بخـــشــی از کابـــینــت که به سقــف چســـبیـــده است به عنوان انـــبار و جهــت نگهـــداری وسایـــل مورد نیـــاز آشـپزخانه مورد اســتفــاده قرار می گیرد. تجهـــیزات آشـــپـــزخـــانــه به رنـــگ سیاه در کنـــار کابینــت سفید تضاد و ترکــیـــب رنـگی خاصـــی را به وجود آورده اسـت.

آشپـزخـــانـه کوچک شماره ۱۱

موقعیـــت: تهـران، جنـت آباد
سبـک: تلفـیـــقی
رنـــگ های غالـــب: طوسی و قهوه ای
ویژگی های خاص: چراغ آویز بالـای کابـــینت

به سمــت آشپـــزخـانـــه که می روم لامپ های بسیــار زیـبای بالای میـز غذا خوری توجه ام را جلـــب می کند. این لامپ ها به گفتـــه فرنــاز به لامـپ های ادیسونی معروفنــد. کابـــیـــنــت های آشــپزخــانه را هم خود فرنـاز طراحی کرده و پیرو همـان رویکـرد خنـثـی بودن خاکــستـری، ایـن رنــگ را در کنار چوب برای آشپزخـــانه انـتـــخاب کرده اســـت. برای روشنـایـی آشـپـزخانه هم از همان چراغ های ریــلی استــفــاده کرده اند.

آشــپـزخـانـه کوچک شمــاره ۱۲

موقعــیـت: همـدان
سبــک: تلــفــیقی
رنــگ های غالب: قهوه ای
ویژگی های خاص: اســـتــفـاده از چوب

در دکوراســـیون چوبی آشـپـزخانه کوچک همه چیز سر جای خودش قرار دارد. این آشــپـــزخانـــه بخـشــی از دکوراسـیون کل خانـه است و مجــاور نشــیمـــن و پذیرایی، هیـچ تضادی نشان نمـــی دهد. در آن هیــچ خبــری از شلوغی و اغــتشاش بصری نیـــســت. میـــز و صنـدلــی غذاخوری ساده و مدرن، آنـــقــدر صمیـــمــی اســـت که هر کس با دیدن آن دلـش می خواهد روی آن بنشیـند و از اتــفاقات روزانـه خود سخـــن بگوید.

آشـپــزخــانـــه کوچک شمــاره ۱۳

موقعــیـت: کاشـان
سبــک: مدرن
رنــگ های غالــب: سفید، صورتی و بنــفش
ویژگـــی های خاص: نظـم و ترکـیب رنـــگــی متفـــاوت

داشتـــن فضـــایی منــظـم، با دکوراسیونی ساده کمـتـــرین چیـــزی اسـت که می ‌توان از یک آشـپـزخانه انــتظـــار داشـت و یکــی از نکات مهـم برای داشتــن چنیـن فضـایی انتخــاب رنگ مناسب فضـــای شماست. رنـگ ‌های روشن برای آشپــزخانه بهـــتــرین گزینــه است تا بتوان کمــی از شلوغی آن را کم کرد! خانــم مانـدگـــاری هم با رعـــایت ایـــن نکـــته، پس ‌زمـیـــنه سفـــیــد را برای آشـــپــزخـــانه خود انتخاب کرده است که با جزییــاتی از رنگ‌ های صورتــی و بنفش تزییـن شده اســـت.

آشپزخـانه کوچک شمـــاره ۱۴

موقعیــت: ساری
سبــک: تلــفـیقی
رنگ های غالــب: سفیـــد و قهوه ای
ویژگــی های خاص: گیـــاه و نور

“در دکوراسیون آشپزخـانــه اعتـقـــادی به اسـتفـاده از وسایـل لوکس و گران قیـمـــت ندارم.” طراحـی آشـــپزخـــانـــه با کمتـرین قیـــمت انـــجـام شده و به خواســـت خود خانـم نظـــری ساده دکور شده است. او خیـــلی علــاقه دارد که بگـردد و وسایلـی با قیمـــت منـاســب را به خانـه بیاورد. رنـــگ ساده کابـــیــنـت ها در کنـــار گیاهــانــی که دیـــده می شود، ترکیــب دلـــنــشـیـــنی را ایجــاد کرده اســـت.

آشـپزخــانـــه کوچک شماره ۱۵

موقعیــت: تهــران
سبــک: مدرن
رنــگ های غالـــب: سفــید و طوسی
ویژگــی های خاص: لوازم و وسایل توکار

او خاطـر نشـــان می ‌کنــد: «به طور مثال وقتی ما به این خانـــه آمـــدیـم، سیـــنک رو به دیوار قرار داشت و پایــین پنجره خالی بود و ماشیـن لبـــاســـشویی و ظرفشویی کنار همـــدیگـــر بودند در حالــی که در معـمـــاری بعــد از لوکوربوزیـــه که پنـجره ‌هـــای بزرگ را در معماری باب کرد، در آشـــپزخانهـ‌ های اروپایــی و آمریـکایــی، سینک را زیر پنجــره قرار می ‌دهــند.

آشـپزخــانـه کوچک شمـاره ۱۶

موقعیـت: تهران، تهـرانپارس
سبــک: مدرن
رنگ های غالـــب: سفــیـد و طوسی
ویژگـی های خاص: نظـــم و سادگی

برای آشـپــزخــانه نیـز کاشی ‌هـای جدیـدی انـــتخـــاب کردیم. کابـیـنـت ‌هـا و حتـــی طراحـــی ‌شان نسـبــت به قبل کامــلـا تغـــیـــیر کرده اســـت. سعــی کردیـم آشـپـزخـانه با چیــدمـــان صحیـــح در عیـن زیـــبـایی خلوت به نظر برسد. رنـگ خردلــی را در کوچک ‌تـرین تزییـــنات ممـــکن خانه اســـتفاده کردیـم.

چیدمان آشپزخانه های کوچک با دکوراسیون مدرن و ایرانی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.