چیدمان با رنگ های ملایم و جذاب در سال جدید

رنگ های بسیار زیبا و ملایمی برای چیدمان و دکوراسیون خانه وجود دارد که شما می توانید با ایده گرفتن از این رنگ های ملایم دکوراسیون اصولی و زیبایی داشته باشید بسیاری از افراد در چیدمان خانه خود دچار مشکل و اشتباه می شوند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چیدمان با رنگ های ملایم و جذاب در سال جدید را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : انتخاب رنگ برای چیدمان خانه , مهم‌ترین کاری است که برای پباده سازی چیدمان می بایست انجام بخشید . جستن رنگی مطلوب برای دیوارها و رنگ کردن المان های دارای اهمیت چیدمان , مهم ترین و بزرگترین بخش پباده سازی و دکوراسیون دکورا سیون است . در واقع می توان اعلام کرد که تمام تعیین های دیگر ما در پباده سازی و انجام چینش , می‌تواند متعلق به همین موادسازنده حساس باشد که بعد از برگزیدن رنگ مطلوب برای آن‌ها صورت می‌گیرد .

به همین علت چنین کاری به حیث چندان معمولی نمی‌رسد . با آغاز انتخاب رنگ های مطلوب , گستره وسیعی از گزینش ها پیش رویمان قرار می‌گیرد که سبب ساز می‌شود عمل مشقت در پیش داشته باشیم . برای این‌که این قضیه را حل کنیم , چندین نکته و سفارش کلیدی را در اینجا جمع آوری کرده ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید فرآیند تعیین رنگ دلخواه برای پباده سازی چیدمان داخلی را به امری معمولی خیس و آگاهانه خیس تبدیل فرمائید و این عمل را با اطمینان و اعتنا بالاتری به انجام برسانید .

طرح و رنگ پارچه ها را پیش از هر چیز تعیین فرمائید

هنگامی در خصوص رنگ وسایل پارچه ای و بافتی کلام میکنیم , اکثر وقت ها منظورمان طرح آخری این گونه وسایل است . مثلا در باب رنگ پارچه دلخواه برای پرده ها فارغ از در حیث تصاحب کردن طرح جامعی از آن‌ها که بتواند روی دیوارها و پنجره ها نصب شود , نمی‌توان اظهار لحاظ کرد . به همین منظور گزینش رنگ پارچه مبل ها هم نمی تواند به شکلی تماما خیالی و فقط با ایده پردازی صورت بگیرد . به عبارت دیگر بایستی مبلمان , پرده ها و دیگر وسایل را به شکلی به طور کامل عینی ملاحظه کنید و آن گاه راجع‌به رنگ آن ها تصمیم بگیرید .

بعد میتوانید عمل بی آلایش تری در پیش داشته باشید و در واقع رنگ این وسایل را تحت عنوان منبع الهامی برای گزینش رنگ بقیه قسمت های دکورا سیون در لحاظ بگیرید . هنگامی رنگ اولی المان دکوراتیو معین باشد , گزینش های شما محدودتر خواهد شد و رنگ دیگر وسایل و بقیه موادسازنده کلیدی دکورا سیون را مبتنی بر به عبارتی رنگ نخستین تعیین خواهید کرد . از آن جا که پارچه ها فقط تک رنگ نیستند و میتوانند دارنده طرح های متعدد و یکسری رنگ باشند , می توان امیدوار بود که به دنبال , تعیین هایتان با آسانی بیشتری همراه باشد و براین اساس بتوانید چندین رنگ را تحت عنوان شالوده رنگی چینش اتاق هایتان برگزینید .

از فضاهای همسایه امداد بگیرید

هنگامی در فضای داخلی منزل , از قسمتی از آن وارد بخش دیگر میشوید , خوب تر است نسبت به چینش و گزینش رنگ های مو جود در آن‌ها , هماهنگی و رابطه موثری را ببینید . در صورتیکه در‌این حین با تعدد رنگی قابل توجهی مواجه گردید , احتمال دارد این دستور برایتان آزاردهنده باشد و نتوانید حس مثبتی را نسبت به محیط منزل ادراک نمایید . پس برای آنکه از حیث بصری بتوانید ادب حتمی را برقرار فرمائید , خوبتر است رنگ های مورد نظرتان برای دکورا سیون اتاق های متعدد منزل , با یکدیگر قرابت و هماهنگی داشته باشند . معمولا اعتنا بیشتراز حد و وسواس فراوان در گزینش رنگ ها میتواند مانعی بر رمز خط مش این هارمونی رنگی باشد .

در چنین مواردی اکثر اوقات اشخاص عملکرد می نمایند , چیدمان هرکدام از اتاق ها و قسمت های متعدد منزل را به طور تماما جدا از هم و غیروابسته از یکدیگر گزینش نمایند و همین فرمان سبب ساز می‌شود یکپارچگی ضروری در چینش منزل صورت پیدا نکند . بدین ترتیب پیش از گزینش رنگ های چینش برای اتاق ها , همت فرمائید دیگر فضاهای منزل و اتاق های همسایه را نیز در لحاظ داشته باشید . مخصوصا در صورتی فضاهای منزل دارنده پباده سازی گشوده باشند , و با یکدیگر رابطه به هم پیچیده برقرار کرده باشند , این هارمونی و هماهنگی رنگ ها اهمیت بیشتری پیدا می نماید .

اهمیت نورپردازی را نادیده نگیرید

چه بخواهید و چه نخواهید , مدل نورپردازی اتاق ها و میزان نوردهی , می‌تواند تاثیر فراوان متعددی در ظاهر اتاق هایتان داشته باشد . هریک از منابع نوری که در دکورا سیون فضاهای داخلی به فعالیت گرفته میشود , میتواند بر میزان تیرگی و نوروروشنایی رنگ ها و چه بسا میزان گرمی و سردی آن‌ها تاثیر بگذارد . به همین منظور است که اکثر وقت ها حسی که نسبت به یک محیط داریم , در حین های گوناگون شبانه روز , متعدد است . با در لحاظ تصاحب کردن این مورد نظرتان را برای دکوراسیون منزل، با توجه به نوع نورپردازی فضا انتخاب کنید.

بنابراین المان های دارای اهمیت دکورا سیون را پیش از تعیین آخرین با دقت به میزان نوردهی متعدد در فضای اتاق ها آزمایش نمایید . چون حسی که نسبت به یک رنگ در ساعتها میانی روز و در فروغ ارگانیک منزل دارید , احتمالا در هنگام شب و با وجود منابع نور و روشنایی داخلی نداشته باشید . در‌حالتی که نسبت به رنگ های انتخابی خودتان در هر دو موقعیت حس مثبتی دارید , می‌توانید با خیال و خاطر راحت چینش اتاق ها را با به عبارتی رنگ های مورد نظرتان پباده سازی نمایید .

 

بافت رنگی را در لحاظ داشته باشید

در بخش اعظمی از مورد ها , تعیین یک رنگ معلوم و مورد‌علاقه تان نمی تواند تضمین کننده رضایت آخرین شما از آن رنگ ها باشد . این قضیه قادر است به بافت رنگی و پرداخت پایانی سطحی که رنگ مورد نظرتان روی آن اعمال می گردد نیز متعلق باشد . مثلا احتمالا به همین بهانه , رنگ مورد نظرتان برای مبلمان اتاق نشیمن , برای کاشی های گرمابه منزل یا این که برای دیوار اتاق خواب دلخواه نباشد . در فیض تعیین رنگ مد نظر شما برای چینش , صرفا گام نخستین خواهد بود و بعداز آن بایستی به دسته پرداخت رنگی , متریالی که با آن نقاشی کردن صورت میگیرد , و چه بسا میزان درخشندگی یا این که مات بودن سطح های نیز دقت نمائید .

همین قضیه منجر می گردد که روند تعیین رنگ ها , چندان فعالیت بی آلایش ای نباشد . در واقع با در لحاظ تصاحب کردن این قضیه می توان فهمید که چرا تعیین رنگ ها به مهم‌ترین و مطرح ترین استدلال در پباده سازی چینش فضاهای دخلی تبدیل شده‌است . علاوه بر آنکه گستره وسیعی از طیف های رنگی برای تعیین و استفاده در اجزای متعدد چیدمان در مقابلتان جای دارد , اعمال هرمورد از آن‌ها و صورت آخرین هرمورد از وسایل با رنگ های گوناگون می‌تواند نتایجی مضاعف مختلف از آنچه توقع دارید برایتان به همراه داشته باشد .

با تمام این اوصاف و با وجود پیچیدگی ها و دشواری هایی که در انجام پباده سازی چینش داخلی محیط و تعیین رنگ های مطلوب این عمل موجود هست , به ذوق و سلیقه و علم خودتان اطمینان داشته باشید , و گزینش هایتان را با در لحاظ تصاحب کردن تمام جوانب انجام دهید . در‌حالتی که در هر تراز از پباده سازی دکورا سیون منزلتان , توجه واجب را به خرج دهید و از مشورت اشخاص کارشناس و ماهر استفاده نمائید , می‌توانید از سود دلخواه تصمیم هایتان در انتهای عمل مطمئن باشید .

چیدمان با رنگ های ملایم و جذاب در سال جدید

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.