چیدمان خانه کوچک یک زوج خوش سلیقه ایران

چیدمان خانه بسیاری از افراد بسیار زیبا می باشند این خانه های با هزینه بسیار کمی دکوراسیون بندی شده اند و بیشتر افراد هزینه های بسیاری را صرف دکوراسیون می نمایند تا خانه شیک و مجللی داشته باشند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چیدمان خانه کوچک یک زوج خوش سلیقه ایران را در مجله خبری دانستن خواهیددید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : آیـا از خود سؤال کردهــ‌ایـــد که چرا ایـــن روزها، هر زمـــان صحبت از یک‌ــخانه زیبـــا میـــ‌شود ناخودآگاه ذهـن شمـا به سمــت تجمـلــات و اشــرافـیت سوق پیــدا می‌کـند؟ بهــ‌ـراستــی چرا ملاک زیــبایی خانــهـ‌ها در زرقـــ‌وبرق اثاثـــیه و برنــدهــا خلـــاصـــه میـــ‌ـشود و تأمـیــن نیازهـــا و آسـایـش ساکــنـين در لایه‌ـــهـای پنـهــان خانه نهفـتــه اسـت. در ایـن مطـــلب مهــمانــ‌ـخانهـــ‌ـــای شدیم که سرشــار از سادگی و زیـبـــایـــی بود، امــا درعـین‌ـــحال خبـری هم از وسايل لوکس و آنـ‌چنـــانی نبود. در ایـن خانه، تنـــها حس آرامش موج میـــ‌ـــزد…

تور خانــه گردی در یک نگاه

تعــداد افراد ساکــن: 3 نفــر
شغـــل خانم خانــه: طراح صنـــعـتـی
شغـــل همــســر: مهـندس طراحـی شهـری
موقعـیت: تهــران، محلـه کوی بیمـه جنـب شهـــرک اکـباتان
متــراژ فضـــا: 58 مترمربع
سال ساخت: 1393
نوع تمـــلک: ملک شخصـی
تعـداد اتـــاق‌ــخواب: 1 عدد
تعــداد سرویس بهـــداشتـــی: 1 عدد
سبـک دکوراســیون: پست مدرن
رنگ غالب: سفید و آبـــی
ویژگــی برجـســتـه طراحــی: نمـــایش بزرگ‌تــر فضا با رویکرد مینیمـــال
طراحی بهـ‌ــصورت مشتـــرک خانــم و همــســـر صورت گرفتـه است.
مدتــ‌ـــزمـــان اجـرا: یک ماه
هزیــنه بازســازی: 20 میلیون تومان

قیـــمـت وسایل خانه

مبـــل نیم ست: 2.700.000 تومان
صندلــی ناهــارخوری: هر عدد 250.000 تومان
چراغـــ‌ــهـــای بالای میـــز ناهارخوری و نورهـای موضعـــی: 400.000 تومان از لاله‌ـزار
تخـت چوبی: 300.000 هزار تومان
گاز صفـــحــهـ‌ـای شیـــشهـــ‌ـای: حدود قیـمــت ۸۵۰,۰۰۰ تومان
هود توکار (مخـفــی) برنـــد لتو: 400,000 تومان از بنیـ‌ــهــاشــم
سینـک توکار: ۴۲۰,۰۰۰ هزار تومان
شیر آشــپزخــانــه: حدود قیــمــت ۷۵۵,۰۰۰ تومان

میــزهای عسـلـی و جاروزنامــهـــ‌ــای را خودمــان طراحــی کردیــم و به آهـــنگر سفــارش دادیــم. حدود هزیــنـــه ۲۰۰,۰۰۰ تومان
آجـــرهای کارشـده روی دیوار توسط خودمان اجرا شد، حدود هزینه ۳۵۰,۰۰۰ تومان
کاغذدیواری روی دیوار TV توسط خودمـان اجرا شد، یک رول به قیمــت ۱۲۰,۰۰۰ تومان
لمیـــنتـــ‌ــهــا: حدودا 2.000.000 تومان
سقف متــحرک حیاطــ‌ــخـلوت: متری 300.000 تومان حدودا 3.600.000 تومان

چرا ایـــن خانـــه بازسـازی شد؟

هدف اصلی ساکــنــان از بازســـازی ایــن خانه، ایـجــاد مأمــنی آرام بود که با در نظـر گرفـــتـن نیازها و علایـق شخصـی اعـضای خانواده، کاهش جزئیات و کاربردیـــ‌ـتـر شدن فضاهـــا میسـر شد.

تغـــیـــیراتی کوچک، اما معـــجـــزه‌آسـا

به سبــب کم‌ــنور بودن ایـــن خانــه، رنـگ سفـــید بهـــ‌عنوان رنـگ غالــب زمـینـه انتـــخاب شد تا علاوه بر وسیــع‌ــتر نشان دادن فضا، بر روشنایی منـزل نیـــز افـــزوده شود. همــ‌ــچــنیـن با ترکیـب ایـن رنـگ با طیـــف‌ـهای جزئی از رنـگ آبـی آسـمـانی سعـی شد علاوه بر کاهــش حس یکــنواخـــتــی در فضــا، احـســـاس آرامـــش بیــشـــتــری نيز جریــان یابد. با استفـــاده از رنـــگ زرد بهـــ‌ــصورت لکــه‌ای و در اکـسسوری‌ـــهـــای موجود نيز انــرژی مثبت در خانـه به وجود آمد.

یکـــی از نکـــات جالــب‌توجه، اســتــفـاده از بافتــ‌هــا و مصـــالــح گوناگونی همچون آجر، لمـــیـنـت‌ـــهـای سفـــیــد با طرح چوب و ام دی اف بود که راهـی برای جلوه بیشــتــر فضـــای خانـه به‌ـــحـســاب میـ‌ـآیـــد؛ به‌ــطور مثال ویتـــریـــن بزرگ و تیــرهـــ‌ــای در فضـای فرورفــتـــه ورودی آشـــپـزخـانه قرار داشـــت که سعـــی شد با حذف آن و آجـــرکــاری دیواره و نورپـردازی متــمـــرکز، فضـایی دنج و خودمـــانی برای ناهــارخوری ایجاد شود.

در شرایـــط قبـل از بازســازی، جالـــبـــاسی حجیـم و تیــرهــ‌ــای فضـای زیادی از ورودی را اشـــغــال کرده بود، اما این زوج جوان با خلـاقــیت خود و طراحی فضـای چنـد عمـــلـکـــردی که شامـــل جالـــبـــاســی، جاکـفـــشــی، آیــنــه و هم‌چـــنین اضـــافه کردن چاشـــنـی طراوت و سبزینـــگی با یک گلدان و چنـد شاخه بامـبو به اســـتقــبـــال مهــمــان خود می‌ـروند.

متراژ کم پذیرایی باعــث شد تا از اختصــاص دادن فضای زیادی به مبـــلـــمــان پرهـیـز شود و بهـ‌ـجـــای پر کردن فضـــا از مبل و صندلی اضـــافه که صرفـا براي استفـــاده موقت مهـــمـــان‌هـــا بود فضای باز و خلوت بیشــتـری برای زنــدگـــی ساکــنين ایجـــاد شود.

درنهایـت این زوج جوان با اســتـــفــاده از هنر کالــیــگـــرافـی به‌ـــصورت کاملــا حرفـهـ‌ای و هنـــرمــنـــدانـه، سنت ایرانــی را در خانه خود زنده نگـــه داشتنـد و زیـــبایــی خاصـی به فضــای خانـه بخــشیـدنـــد.

نقــطه عطـــف خانــه

در ایــن خانه پاسیویی موجود بود که به علـــت دسـترسـی محـدود به آن به یک انبــاری متروکه تبدیـل شده بود، امـــا در جریان بازســازی به علـــت علـاقه خانواده به گل و گیاهـان و تأثــیـــرشـان در طراوت و شادابی فضـای خانــه با اضـــافـــه شدن جداره‌هـــای شیــشــه‌ای بازشو و هم‌ــچنــیــن ایجــاد باغچــهـــ‌ای سرســـبـــز، حوض آب و کفــ‌ــپوشی از چمـن مصــنوعی، پاسیو همـــچون نگیــنی زمـردیـــن در خانــه درخــشیـد و گویی خانه جانــی دوباره گرفـت.

همـــ‌ـچـنین از نشيمن و آشــپـزخـــانه چشــم‌انــدازی دلــنواز به ایــن پاســـیوی زیبا شکـــل گرفــت و با قرار دادن یک تخت چوبی در آنجــا، مأمـنـی آرام و دلــنشـین برای اوقات فراغت خانواده به وجود آمـد که به جذابـ‌ترین نقـطـه ایــن خانـه تبدیــل شد.

کلام آخـــر…

سعـی کنید خانـه خود را به خانــه‌ای تبـــدیـــل کنیــد که دوستـش دارید، در آن راحت هستیـد و احسـاس شادمانی می‌کنـیـــد.

چیدمان خانه کوچک یک زوج خوش سلیقه ایران + تصاویر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.