چیدمان و دکوراسیون با سبک بوهو با رنگ های مختلف

دکوراسیون سبک بوهو یکی ار مدل چیدمان های بسیار متنوع و جالب می باشد این دکوراسیون را می توانید بدون هیچ قانونی چیدمان نمایید و بیشتر از وسایل متنوع و زیبا در چیدمان خود استفاده نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چیدمان و دکوراسیون با سبک بوهو با رنگ های مختلف را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن :آیا از آن مدل کسانی میباشید که به سلیقه و شم هنری‌شان اذن ظهور می‌دهند؟ به کشف و تجربه فضایی جدید در چیدمان عشق دارید؟ و یا این که دوست دارید تا فضای دکورتان را به‌شخصه کردار کنید؟ در این‌حالت سبک «بوهو» یا این که «بوهمیان» را به شما سفارش می دهیم . اشخاصی نیز که از مخلوط نقوش , تنوع بافت و منسوجات و بازی با رنگ‌های متفاوت لذت میبرند و از چارچوب‌های قانونی گریزان می باشند نیز با شیوه این دکورا سیون به انگیزه خویش می‌رسند . در چشم اولیه احتمالا تصور کنید چنین سبکی در وجود خویش , غوغا و بی‌قانونی داراست و انبوه طرح و رنگ , سبب ساز عدم موفقیت چنین دکوراسیونی خواهد شد , اما یقینا چنین نیست . با این سبک , سرزندگی را به فضایتان میهمان کنید!

سبک دل‌شادی کولی وار!

بوهو , سبکی است که از دل برمی‌آید , با ذهنیت شخصی همراه می گردد و صورت عینی به خویش می گیرد . این سبک با آسانی و سبکبالی , فضایی سرشار از معاش و ویژگی‌های هنری و فرهنگی متمایز از سایر سبک‌های دکورا سیون می‌آفریند . فضای این سبک , اختصاصی و غیرتکراری است . می‌توان طیف وسیعی از سبک «بوهو» را در حیث داشت , دقیقا به به عبارتی گوناگونیِ اشخاص متفاوت . راحتی ذاتی و رنگارنگی آن , حالتی به‌اصطلاح کولی‌وار داراست , بشاش و سرزنده و آکنده از تنوع .

از قبلی یادگارم!

سبک «بوهو» به‌نوعی رجوع به قبلی هنری و فرهنگی است , ولی بر یک میهن محدود نمی شود و همین است که چیدمانی با نام و نشان و اصالت شخصی می‌آفریند . قابلیت و امکان انعطاف این سبک در تلفیق با سبک‌های امروزی نظیر «مینیمال» تا سبک‌های قدیمی‌تر مثل «وینتیج» قابل‌توجه و راهگشا است .

رنگ

با رنگ‌هایی که بیشتر دوست دارید و به آن ها علاقمندید تا هم اکنون و هوای فضایتان با آن روبه‌راه شود , استارت نمائید ; درواقع زیرا این سبک بیشتر با معاش به همراه طبیعت شناخته می گردد , رنگ‌های دوچندان گسترده و متنوعی خواهد داشت , پس هر رنگی که دوست دارید را به منزل یا این که فضایتان بیاورید , ولی خوب تر است یک رنگ را به‌عنوان مرجع در حیث بگیرید و سایر را با آن دکورا سیون نمائید . در‌این حالت , احتمال سردرگمی در دنیا رنگ‌ها کاهش مییابد . رنگ‌های گرم در موضوع رنگ‌های طبیعت نظیر رنگ‌های خاکی که دربرگیرنده اشکال قهوه‌ای‌ها , قرمز رنگ رسی , قرمز رنگ آجری , عنابی , دارچینی , زعفرانی , سیاه فلفلی و . . . می شود را می‌توان در کنار رنگ‌های سرد تا خنثی , البته به میزان کمتر استفاده کرد .

درصورتی که سبک بوهو با مینیمال همراه شود , میزان رنگ‌های خنثی بیشتر شده و دقت مهم به نقوش و بافت معطوف می گردد . از مجموعه رنگ‌های متالیک بیشتر از رنگ طلایی می‌توان به‌عنوان تزئین رنگی اطراف منفعت موفقیت . رنگ‌هایی با قضیه سنگ‌های جواهرات مثل قرمز‌رنگ یاقوتی , سبز زمردی , آبی‌رنگ فیروزه‌ای و غیره هم مضاعف چشم میگردد ; درواقع مقررات محدودتر کاربرد رنگ‌های یگانه که در دیگر سبک‌ها موجود هست تا حد متعددی در اینجا نیست به‌غیراز رنگ‌های مطلوب خودتان .

نقوش تزیینی

تنوع نقش‌مایه‌ها دوچندان است که در‌این سبک , فراوان به عمل طراح میاید . فقط شرط آن , اصالت نقوش و جزئیات نقش‌مایه‌هاست ; نظیر طرح‌های هندسی در گلیم یا این که جاجیم , نقوش مداد فعالیت پارچه‌ها و پته‌دوزی‌ها . این‌گونه پارچه‌ها و منسوجات به‌عنوان تزئین‌کننده دیوار ( تاپستری ) و یا این که به‌عنوان پتو یا این که پارچه‌های نازک‌تر که بر روی مبلمان انداخته میشوند , موردتوجه و بخت طراحان این سبک قرار می گیرند و هم‌چنین به‌عنوان پوشش کف و یا این که فرش و رومیزی هم در چیدمان حضور دارا هستند .

اکسسوری ها

هر مورد از شی ءها در فضای چیدمان , در رابطه مالک خویش , داستانی تعریف می کنند . در سبک «بوهو» از اکسسوری‌های موردعلاقه شخص که هویت‌بخش دور و بر می باشند استفاده‌شده و چندان به مد روز عنایتی نمی گردد . اشکال جعبه‌های کهن , ظروف چینی ناهمسان , یادگارهایی از مسافرت‌ها و زمان‌های قدیم‌تر مثل دوران کودکی یا این که علم آموزی , اشیای دکوری یا این که کاربردی از سایر کشورها و درواقع اثر ها هنری دست ساخته است که‌این سبک را متمایز مینماید و اصالت خاصی به دور و اطراف میبخشد .

فرش‌ها و کف‌اندازهای پرنقش‌ونگار و به‌خصوص گونه های دست‌بافت‌های ساکن و محلی مثل گلیم , جاجیم و گبه و حضور گیاهان اکثر زمان ها به‌اندازه بسیار و یا این که در میزان بزرگ و کاشی‌ها و کاغذدیواری‌های سراسر نقش , جزئیات دیگر این سبک می باشند . پشتی‌ها و بالش‌های بزرگ و همین‌طور اثرها هنری در بعدها بزرگ که روی زمین قرار میگیرند را نیز می‌توان بدین فهرست طولانی تر کرد . چه بسا در شرایطی که به ظروف کریستال و یا این که اشیای طلایی و نقره‌ای و یا این که از جنس دیگر فلزها عشق و علاقه دارید نیز میتوانید آن‌ها را در فضایتان به عمل ببرید .

مبلمان

مبلمانی با پباده سازی مختص و با پارچه‌های گوناگون و اما راحت , اصل اصلی دیگر در سبک بوهو است . چنانچه از مبلمان فانتزی استفاده میکنید به ‌راحتیِ آن هم اعتنا نمائید . آنچه بایستی به یاد داشته باشید این است که مبلمان قانونی و یا این که سبک استیل را فراموش نمائید .
عده از صمیم قلب مواد و اشیای متعدد

مواد و اشیایی با جنسیت‌های گوناگون را در دکورا سیون داشته باشید و در کنار نیز ترکیبی مختص از آن‌ها بوجود آورید . فقط شرط , استفاده از مواد ارگانیک است . از موادی که جنسیت یا این که رنگ درخشان دارا هستند به‌عنوان تأکید یا این که درحد طعم فضایتان استفاده نمائید . دقت داشته باشید که از الیاف و مواد رنگ و رو رفته و فرسوده که کهنه و بی‌رنگ‌ورو شده‌اند و همین‌طور شی ها و اسباب و اثاث شکسته و فاقد جذابیت جلوگیری کنید ; چون بخشیدن احساس عالی و شعف , خصوصیت ذاتی این سبک است . ابتکارات و ساخته‌های هنری دست خودتان از مواد متعدد و ذوق‌آزمایی‌هایتان می تواند زیاد به کارتان بیاید .

 

نورپردازی

نورپردازی دیدنی و دیدنی با استفاده از فروغ و روشنایی گرم که حالتی صمیمی و گرم به اطراف می بخشد , چراغ‌ها با حباب و کلاهک‌های رنگین و آباژورها و شمعدان‌های کهن را به فضایتان بیاورید . فراموش نکنید که الزامی برای این که همگی از یک جنس یا این که یک رنگ باشند نیست.

سخن انتها

سبک بوهو , سبک خلاقیت شخصی است . اعتنا داشته باشید که بوهو نسبت به دیگر سبک‌های چیدمان تا حدی نامتعارف و به‌شدت شخصی و در ادامه آن فراوان متنوع است . برای اشخاصی که به رعایت اصول و مقررات در چینش زیاد پایبندند , ممکن است بد نباشد این سبک را آزمون نمایند و با این فعالیت یه خرده به درحال حاضر و هوای دل خویش و خروج از چارچوب‌ها تامل و آن را تجربه کنند .

 

چیدمان و دکوراسیون با سبک بوهو با رنگ های مختلف

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.