چیدمان و دکوراسیون خانه به سبک «جیانی ورساچه»

دکوراسیون خانه باید همیشه مد روز و مدرن باشد شما می توانید سبک دکوراسیون ورساچه را برای خانه خود انتخاب نمایید ما در این مطلب ایده های بسیار زیبا و شیکی از سبک های ورساچه را به شما عزیزان پیشنهاد خواهیم داد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چیدمان و دکوراسیون خانه به سبک «جیانی ورساچه» را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : به دنـــبـال سبکی مأخوذبـــهـ‌ـــحـــیــا و سنـگیــن‌ـرنـــگـیــن هسـتــید؟ پس همــیـــن ابـــتـــدا بگویم ورسـاچه به دردتـــان نمــیـ‌خورد. ایـــن سبـک دارای جذابــیت و شکوه سبک‌ـــهـــای اروپایـی اسـت، سبـک‌هایی که موردعلاقه هنــرمندان، سلبریتـیــ‌ــهــا و طرفـــداران مد هستنـــد. به جرأــت می‌ــتوان گفت مشهورترین و ماندگـــارترین تصویری که از سبک ورسـاچه در خاطــرهـــا مانـــده، مربوط به میانه دهه1990 و رونمایی لبــاس سیاه تنـــگ الــیزابت هورلی اســت. رونمایی ایـن لباس، دنیـا را تکــان داد و ورســاچـــه را بهــ‌ــعـنوان طراحی خلاق و جسور به جهـــانــیـــان معرفـی کرد.

انـــدکی درباره ورسـاچـــه

ورســاچـه، (به ایـتالیاییVersace ) شرکــت پوشاک و خانــه مد ایـــتالیـــایی اسـت که در سال ۱۹۷۸ توسط جیــانــی ورساچـه تأــسـیـــس شد. اولیـن بوتیـک ورساچــه در سال ۲۰۰۰ در شهر رجـــیو کالـــابـریا راهــ‌اندازی گردید. امـروزه برنـد ورسـاچـــه یکی از بزرگـ‌تریـــن خانــهــ‌ــهای مد در جهـــان به شمـار میــ‌ـآیـد.

در صنـعت مد، خط فکری ورساچه در طراحــی لباس مردان و زنـان، احــتــرام او به تاریـخ، لباسـ‌ـهای محلـی و هنر مدرن را منعــکس میــ‌کــرد. ورساچه طراحـــی کامـــل و بیــ‌ـــعیب و نقص بود. علاقـــهــ‌اش به مد، او را به ترکــیب مصـالــح مدرن با سبکـی سطــح بالا سوق داد که بدن را به شیوه‌ـای بسـیار نو و چشم‌ــگـــیـــر احــاطـه می‌ــکردند. عنـــاصــری که سبــک مد ورساچــه را تعریـــف میــ‌ـکننـد، می‌تواننـد سبـک طراحی داخـلـی منـزل شما را نیـز تعـریـــف نمایـــند. من در ایـــن مطـلب می‌خواهـم به شمــا بگویم چگونه؟

تزئینات پارچه‌ــای

درست مانـــنــد لبــاس شب سیاهـــی که در دهه1990 چشـــم جهـان را به خود خیــره کرد، میـــ‌توانــید با تزئینات پارچه‌ـای سیـاه و حاشیهـــ‌ــهای الـــهــام گرفـته شده از الــگوهای ورساچـــه، طعم این سبــک را به فضـای خانه خود بدهید.

جســارت

رنگ‌ـــهـــای برجســـتــه، مقــیــاس‌های بزرگ و پرزهـا و بافـــت‌ـــهـا را میـــ‌ــتوان امــضـای سبک ورســاچـــه خواند. گاهــی ایـن جسـارت در حدی میـ‌رســـد که حضور یک لوستر کریـسـتال بزرگ در نزدیکـی کف شما را به وجد میـــ‌ـآورد.

نوآوری

در سبـــک ورســاچه هر چیـــزی دارای ظاهری جدید است؛ از جزئیات خیـــاطی در روکشـــ‌هــای مبلـــ‌ـــها گرفته تا آیـنـــهـ‌هــای سادهـــ‌ای که ماهــرانه و استــادانه تزئین و قابـــ‌بــندی شدهــ‌ــانـد.

عدم پوشیـدگی

در ایـــن سبـک همــه‌ــچیــز رو است؛ نورپردازی، بافــتــ‌ــها، اکسسوری‌ـها و هر چیزی در فضـــایـــی با سبـک ورساچه به نمــایش گذاشتـهـ‌شــده‌ـاند و هیـچ‌چیز از چشــمـ‌ـهـــا پنـهـــان نیست.

 

وحشـی و غیرمنتـــظره

از ورســاچـه انـــتظــار غیـــرمـنـــتظــره‌ـهـا را داشتــه باشـیــد؛ وقتی اشـکال کلاسیـــک در طراحــی ورساچـه وارد می‌ــشوند، رنـــگ‌هـــا و الــگوهای برجـســـتــهــ‌ــای به خود میـ‌ــگـیـــرند که یقـیـــنـا پیشـ‌ازایــن با آن برخورد نکرده‌ـــایـــد. ترکــیبــ‌ـــهــای اینــ‌ـچنینـی در دنــیـای ورساچـــه غیـــرعــادی نیــستــنـــد؛ مثــل تصویر سگ کوچکــی که تاجــی ظریف و زیبا به سر گذاشـته یا ترکیـــبی از مصــالـحـــی که تاکـنون در کنــار هم ندیـــدهـــ‌ایـد.

مبلـمان پایه‌ـــدار

مبــلمان خود جیانــی اغــلــب دارای پایهـــ‌ــهــای X شکل بودند، پس در انتـــخاب مبـــلـــمــانی مثل میـزتحریـر یا میـــز جلومبلـــی می‌ـــتوانـــیــد به نوع پایــهـــ‌ها و شکـــل آنها دقـــت کنــیــد و برای سبـــک ورســاچه خود X محور بودن آنهــا را در نظـر بگیـــرید.

مبلـــمان بدنـــ‌نمــا

مبــلمان خود را با طرحـ‌هـــایــی که یادآور حالــت‌ــهـــا و خم و قوس‌ـهای بدن هستــنـد انــتــخـــاب کنـــیــد تا در فضــای شما خودنمــایی نماینـــد. برای ایــن کار می‌توانیـــد با منـحـنـــیـــ‌ـــهـا و اشکـــال مخــتــلــف در طراحـــی داخلــی فضـای خود بازی کنـــیـد.

ساخـــت خوب

در سبــک ورساچــه ساخــت خوب و باکیـفیـت جزء اولویت‌هـــا است، فرقـــی نمـــی‌ـکـــند فضای نشـــیـمـن باشـــد یا سرویس بهــداشتی. شما در هر فضـایی و در هر تعـــداد لایـه‌ـبـنــدی می‌ـــتوانــید نشــانهـ‌ـــهای ساخــت خوب را ببـینــید.

بنفش و بنفش

یکی از رنگ‌ــهــایی که بدون شک امـضــای سبـک ورساچه است، بنفــش است. گاهــی در یک فضا تکرار ایــن رنـگ می‌ـــتوانــد بهـ‌ـکلـــی حس فضـا را تغـــیـیـــر داده و به حس ورسـاچه باشـــکوه نزدیکتان کند.

نگاه به آینده

طراحـی ورساچــه فقــط برای امروز نیـــست. ایــن سبک همواره نگـاهـــی به فردا نیـــز دارد و تلاش می‌ـــکــند از جریـان روز عقـــب نمــاند.
شکوه، حرف اول و آخـر

بلـه، حرف اول و آخر را در سبـک ورسـاچه، شکوه میـ‌ـــزنــد. شکوهی که میـ‌ـــتوان آن را در مصـالـــح، رنــگـ‌ـــهـــا، شکـل‌ــها و حتی ترکــیب خارقــ‌ــالــعاده اینـها در کنار یکـدیگـــر حس کرد.

چیدمان و دکوراسیون خانه به سبک «جیانی ورساچه»

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.