ترفندهای ایده آل برای چیدمان یک آشپزخانه مدرن

طراحی چیدمان داخلی آشپزخانه یکی‌از دیدنی ترین مباحث پباده سازی داخلی است . درین بخش قصد داریم به ۵ نکته قابل توجه در پباده سازی دکورا سیون آشپزخانه اهل ایران اشاره کنیم که احتمال دارد در ادامه جزئیات بیشتر ترفندهای ایده آل برای چیدمان یک آشپزخانه مدرن  را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

۱ – اعتنا به مثلث عمل

مثلث فعالیت یک مثلث ذهنی است که در پباده سازی داخلی آشپزخانه فرض می گردد و سه مرکز آن مشتمل بر ( سینک ظرفشویی ” , ( اجاق ” و ( فریزر ” هست . ولی قابل ذکر است در آشپزخانه های کوچک چینش این سه عنصر احتمالا به طور خطی صورت پذیرد ! ارتباط این سه عنصر در آشپزخانه می بایست به نحوی باشد که خیر آنقدر مسافت بین آن ها بسیار باشد که موجب رفت وآمد طولانی شود و خیر آنقدر کم و تنگاتنگ باشد که موجب تداخل و ایراد در مسیر تردد شود . شایسته ترین وضعیت بدین صورت است که محیط این مثلث بین ۴ . ۸ تا ۶ متر باشد .

۲ – نوروروشنایی و تهویه ارگانیک و تصنعی و مصنوعی

در مشاجره نورگیری , فضای آشپزخانه , بخشی از فضاهای فرعی جور بندی میشود . به عبارت دیگر , نیاز به پنجره , برای آشپزخانه ضرورتی ندارد و تعبیه یک نورگیر برای این اطراف کفایت می نماید . ولی در‌صورتی‌که پنجره ای برای تهویه ارگانیک و بی واسطه در حیث گرفته شود یک آپشن مثبت برای آن آشپزخانه تلقی می‌شود .

دقت داشته باشید اجاق‌گاز را هیچگاه در اطراف پنجره یا این که جریان بدون واسطه تهویه قرار ندهید . سینک ظرف شویی یکی‌از شایسته ترین عناصری است که می‌تواند برای قرارگیری در حوالی پنجره گزینش نمود , چراکه جریان بدون واسطه هوا موجب کم آب شدن فضای مرطوب سینک ظرف شویی میشود . استفاده از تهویه تصنعی در آشپزخانه حتی‌د‌ر صورت وجود تهویه ارگانیک , اضطراری و واجب است . همینطور استفاده از فروغ و روشنایی تصنعی در فضای آشپزخانه نباید طوری پباده سازی شود که موجب خیرگی دیده و یا این که حواس پرتی استفاده کننده در استفاده از قسمت های متعدد آشپزخانه شود .

۳ – دقت به مخلوط رنگ

در پباده سازی چینش آشپزخانه اهل ایران , ادغام رنگ از مقام ویژه ای برخوردار‌است . مخلوط رنگ در آشپزخانه زیر تاثیر قسمت های گوناگون فضای داخلی میتواند صورت بگیرد . به عنوان مثال در شرایطی که چیدمان پذیرایی شما تم کِرم – قهوه ای دارااست خوب تر است از کابینت هایی با هارمونی گرم و در حدود رنگ نشیمن استفاده کنید . در حالتی که فضای آشپزخانه تان کوچک است , استفاده از رنگ های روشن و درخشان توصیه می شود .

۴ – اعتنا به جنس و متریال

در پباده سازی دکورا سیون آشپزخانه اهل ایران جنس کابینت ها , کف سازی و بدنه از اهمیت ویژه ای شامل است . در کف سازی و بدنه آشپزخانه از مصالحی استفاده فرمائید که در قبال حریق و شستشو مقاومت مناسبی داشته باشد . سرامیک یکی‌از شایسته ترین متریال ها برای این مورد به اکانت میاید که علاوه بر دو فاکتور مقاومت در قبال حرارت و رطوبت , دارنده تنوع در طرح و قیمت ارزان است . در پباده سازی داخلی آشپزخانه به هیچ وجه از متریال لیز و لغزنده استفاده نکنید .

۵ – استفاده از گل و گیاه

یکی دیگر از خصوصیت های مشهود پباده سازی چیدمان آشپزخانه اهل ایران استفاده از گل و گیاه است . استفاده از گل و گیاهان زینتی در فضای داخلی آشپزخانه علاوه بر وقار جسم و روح موجب تهویه ارگانیک فضای داخلی هم می‌شود . پس توصیه می‌کنیم آیتم منفعت گیری از گیاهان و گل ها را در چیدمان آشپزخانه فراموش نکنید .

ترفندهای ایده آل برای چیدمان یک آشپزخانه مدرن

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.