کاهش وزن با جوانه کلم بروکلی | خواص جوانه کلم بروکلی

کلم بروکلی برای لاغر شدن و کاهش وزن بسیار موثر می باشد شما می توانید از جوانه کلم بروکلی استفاده نموده و هر روز میل نموده و معجزه لاغرشدن را در این روزها با چشم خودتان ببینید بیشتر افراد دوست دارند اندام بسار متناسب و نرمالی داشته باشند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر کاهش وزن با جوانه کلم بروکلی | خواص جوانه کلم بروکلی را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

جوانـــه کلم بروکلــی

ترکـیــب موجود در جوانه کلــم بروکلــی موجب کاهـش تاثــیر رژیم غذایی پرچـــرب شده و از اضافــه وزن پیـــشـــگـــیـری می کند.

مطالعـه جدیـــد محققـان دانــشـــگــاه کانازاوا ژاپن نشان داد موش های تغـذیـــه شده با رژیــم غذایی پرچرب که به آن مکمـل سولفورافـان، ماده شیــمـیـــایــی یافــت شده در جوانــه کلم بروکلــی، افــزوده شده بود دچـار اضـــافه وزن نشــدند. ایــن یافـتـــه ها می توانــد شیوه ای جدیـد برای درمـــان کاهــش وزن باشد.


آشنایــی با خواص جوانه کلم بروکلی

محـــقـــقــان پی بردنـد موش های تغـــذیــه شده با سولفورافــان همـراه با رژیم غذایـــی پرچرب در مقـــایسـه با موش های دارای رژیم غذایــی مشـــابه بدون افـزودن مکـمـل سولفورافان، ۱۵ درصد کمـتــر دچــار اضـــافـــه وزن و ۲۰ درصد کمتر دارای چربی دور شکـم و کمـــر شدنــد و دارای میـزان گلوکز خون کمتـری هم بودند.

تحقیـق نشــان داد سولفورافـــان منجر به صرف انـرژی بیـــشــتر و چربی سوزی بیشتــری می شود درحـــالـیــکه به توازن میـــزان باکتری های خوب در روده هم کمک می کنـد.


تاثیـــر جوانه کلم بروکلـی بر لاغری

دفع ماده سمـــی بنــزن از بدن با جوانه کلــم بروکلــی

یکـــی از مهمــتـــریــن مواد سرطـان زا و تحـریک کننــده ریه که امروزه توسط آلـــاینــده ها ایـجــاد می شود،ماده بنـزن است، ایــن ماده سمـــی عامــل سرطـــان و مرگ و میـر بسـیاری از افـراد اسـت،ـــبرای دفـــع آن از بدن جوانه کلـم بروکلی بهتـرین گزینه اسـت

– پژوهش های محقــقان دانــشکده بهداشـــت عمومی دانشگــاه جان هاپکینــز آمـریکـا نشان می دهـــد که مصـرف روزانـه جوانه کلــم بروکلـی باعـث دفـع ماده سمی بنزن می شود.

در این تحـــقـیقـــات ۳۰۰ مرد و زن که ساکن یکی از آلوده تریـــن شهـرهای چین بودند، شرکت کرده اند.

تحــقــیـقـات نشان می دهد که مصـــرف روزانــه جوانـه کلــم بروکلـی منجـــر به دفع بنزن وارد شده به بدن می شود. بنـزن یکـــی از مهمـــتریـن مواد سرطان زا و تحریـک کنـنـده ریه اسـت.

جوانه کلــم بروکلــی دارای یک ترکـــیـب گیـاهــی به نام سولفورافـــن است که خواص ضد سرطـانـی دارد.

آلودگـــی هوا مهـمـــتـــریـــن دغــدغه بهــداشـــت عمومی در کشورهــای در حال توسعـــه و توسعــه یافـتـه اســـت که حل آن نیـــازمـــنـــد اســتراتژی های زیر ساخـــتی است. علاوه بر این افـراد باید با راهـکارهـــای مخـــتــلف در مقـابل این معـــضل اجــتـــمـاعی و فراگـــیـر از خود محافظت کنـنـــد.

جوانه کلم بروکلـــی، گیـاه ۳ تا ۴ روزه کلــم بروکلــی است که شبیـــه جوانه یونجه اســت امـــا طعمـی شبـیه به تربچـه دارد.
کلـم بروکلــی، یک غذای کامـــل

کلــم بروکلـــی دارای یک ماده ای به نام «سولفورافان» اسـت که ایـــن ماده از رشـــد و تکـثـیر سلول های سرطانـــی به میـــزان چشــمگیــری جلوگیری می کنـــد؛ همــچنــیــن برای درمـان سرطــان های سیــنـه و معده داروی بسـیار منـــاســی اســت. بروکلــی یک آنــتـی اکــســیـــدان قوی است که سرشـــار از ویتامـــیـن های A و C و K اســت؛ در نتیـــجه برای بیـمـاری های الــتهابی مثل سرمــاخوردگـی، خوراکی مناســـبــی اســت. در کنار ویتــامین ها و فیـبـر ها، بروکلی سرشــار از پروتئین گیـــاهـــی اســـت؛ در نتیجـــه از ایـن خوراکی خوشمزه، می توان به عنوان یک مکــمل کامل غذایی هم اســـتــفاده کرد.

کاهش وزن با جوانه کلم بروکلی | خواص جوانه کلم بروکلی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.