نمای داخلی منحصربه فرد بنای کتابخانه ای در کشور چین

کتابخانه ای در کشور چین از معماری و نمای داخلی بسیار زیبایی چیدمان شده است که بسیاری از معماران و مهندسان را شگفت زده نموده است این کتابخانه بسیار زیبا و از طراحی منحصربفرد برخوردار می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر داخلی منحصربه فرد بنای کتابخانه ای در کشور چین را در مجله خبری دانستن خواهیددید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : ساختار کروی براق و کاملا سپید جدیدترین کتابخانه‌ی تشکیل‌شده در تیانجین میهن چین جاذبه بصری فوق‌العاده متعددی داراست و از ماه پیش میلادی که برای اولین دفعه گشایش یافت تا به امروز , علاقه‌مندان اکثری را در سوی خویش جذب نموده است .

این ساختمان سپید که به سبکی به طور کامل خلاقانه پباده سازی و ایجاد شده است , ۳۳۷۰۰ متر مربع مساحت دارااست و در شهر ساحلی تیانجین در شرق مرزو بوم اژدهای سرخ واقع شده‌است .

کتابخانه «بینهای تیانجین» یک کدام از ۵ جاذبه توریسم کلیدی در راءس فرهنگی بینهای بشمار میرود که جدیدترین راءس تفریحی این شهر است .

 

این کتابخانه ۳۳۷۰۰ متر مربع مساحت داراست .

طراح و معماری این پروژه بزرگ را یک شرکت هلندی موسوم به MVRDV در همیاری با موسسه پباده سازی و برنامه‌ریزی سرویس ها شهری تینجین به انجام رسانده است . از نکات قابل اشاره درباره با این طرح , تالارهایی می‌باشند که به صورت دیده پباده سازی شده‌اند و نشانه «اتاق نشیمن شهری جدید» بشمار می روند .


صورت دیده از باطن و خارج سازه تماما قابل مشاهده است .

صورت دیده از باطن و خارج سازه تماما قابل مشاهده است . همینطور گفتنی است که‌این دهلیزهای شیشه ای ظرفیت ۱۱۰ نفر را به صورت همز‌مان در خویش دارا‌هستند .
تالارهایی که به صورت دیده پباده سازی شده‌اند , آرم «اتاق نشیمن شهری جدید» می باشند .

خطوط منحنی و ادامه‌داری همگی فضای اطراف سالن حساس کتابخانه را پوشش داده‌اند و علاوه بر این که کوهی از کتاب بشمار می روند , تحت عنوان راه‌پله و صندلی نیز مورداستفاده دارا‌هستند .


قفسه های کتاب حکم راه‌پله نیز دارا‌هستند .

مسئولین کتابخانه اعلام داشته‌اند , اشخاص زیر ۱۴ سال , اشخاصی که کفش‌پاشنه‌بلند به پا می نمایند و شکیبایی کوهنوردی ندارند , نباید به بخش «کوه کتاب» بیایند . انگیزه از پباده سازی چنین ساختمانی ترغیب مردمان به بازدید از کتابخانه و مطالعه کتاب بوده تا در عین اکنون گامی نو به سوی پروژه‌های فرهنگی هم درین میهن بشمار بیاید .

گفتنی است که بعداز نشر تصاویر این کتابخانه در شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان زیباترین کتابخانه چین , گردشگران و اشخاص متعددی برای بازدید آن از در حدود شهر ساحلی تیانجین مسافرت کردند . به نحوی که در روزهای پایان هر هفته , صف‌های طولانی برای بازدید از این ساختمان تشکیل میشود .

 


زیباترین کتابخانه چین

ممکن است جذاب باشد بدانید از زمان بهره برداری تا به امروز , روزمره حدود ۱۰ هزار نفر برای دیدن زیباترین کتابخانه چین در پشت درهای آن صف می کشند .


این سازه یک کدام از پروژه های معماری MVRDV است .

این اول پروژه معماری MVRDV نیست که در فضای مجازی با استقبال گسترده مخاطبان مواجه شده‌است . از شغل های قبل این شرکت می شود به Balancing Barn سافولک و راءس خرید روتردام اشاره نمود که در اینستاگرام بخشی از دیدنی‌ترین پروژه های ساختمانی بشمار می‌رفتند و مورد اعتنا یوزرها واقع شده بودند .


کتابخانه سپید در راس فرهنگی بینهای واقع شده‌است .

همینطور حتمی است در زمینه ی راءس فرهنگی بینهای بگوییم که حدود ۹۰ هکتار مساحت دارااست . این راءس بوسیله دولت و به خواسته نمایش اقتدار فرهنگی حوزه‌ و جذب گردشگری صورت گرفته است . فاز ابتدا این شرکت در ماه پیشین میلادی به همراه کتابخانه مورد دعوا گشایش یافت .


کوه کتاب

۴ ساختمان فرهنگی دیگر این راءس دربرگیرنده موزه هنرهای امروزی بینهای , موزه شهر امروزی و ابداعات صنعتی بینهای , راءس هنرهای اجرایی بینهای و راس هنری بینهای است که کلیه بوسیله شرکت های بزرگ و معروف همچون برنارد شومی آرشیتکتز , بینگ ثام آرشیتکتز و اچ‌اچ صفحه آرایی انجام پذیرفته‌اند .

این بناها از روش راهروی شیشه ای که به وسیله GMP پباده سازی شده , به یکدیگر روش دارا‌هستند .


روزمره حدود ۱۰ هزار نفر برای دیدن زیباترین کتابخانه چین در پشت درهای آن صف می کشند .

در آخر هم بایستی بگوییم که کتابخانه بینهای , بنا شده در راس فرهنگی بینهای تیانجین در مرزو بوم چین در روزهای سه‌شنبه تا یک‌شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب یکسره گشوده است .

نمای داخلی منحصربه فرد بنای کتابخانه ای در کشور چین

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.