کشورهایی که حیوانات کمیابی دارند را بشناسید

آیا شما نیز از آن گونه کسانی می باشید که از تماشای مستندهای حیات وحش لذت میبیرید اما از خویش میپرسید که کجا واقعاً می توان این حیوان ها را دیددر اینجا شایسته ترین مکان ها برای دیدن خرس های گریزلی , شیرها و بعضا از شایسته ترین صخره های مرجانی در عالم را معرفی میکنیم در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر کشورهایی که حیوانات کمیابی دارند را بشناسید را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

 شایسته ترین مکان برای دیدن خرس های گریزلی : یلواستون , ایالات متحده

به گزارش مجله خبری دانستن : در یلواستون گونه های متفاوت حیات وحش را می توان روءیت کرد . دوست داستنی ترین بوستان ملی ایالات متحده 69 نوع از پستانداران و 285 نوع از طیوران , به همراه خزندگان , دوزیستان و بقیه مخلوقاتی داراست که می توان آنان‌را ردیابی کرد . این حوزه‌ مکانی فوق العاده برای دیدن نادرترین اشکال عالم است , چرا‌که که‌این بوستان محل معاش وشق کانادایی و خرس های گریزلی است , که هر دو در خطر انقراض قرار دارا‌هستند . با بیش تر از 25 کیلومتر مسیر پیاده روی مرتفع و 750 کیلومتر جاده , این مکان به سادگی قابل دسترس است . هتل های متعددی هم در بوستان یلواستون قرار دارا‌هستند .

شایسته ترین مکان برای دیدن گرگ ها : سوئد

در سوئد یک مکان یگانه نیست که بتوان به علاقمندان به حیات وحش پیشنهاد کرد , به این دلیل که تمام این مملکت پر‌از حیوان ها متفاوت است . مسافرانی که از سوئد بازدید می نمایند به احتمال قریب به باور گوزن های ماوس دارای شهرت این مرز و بوم را خواهند مشاهده کرد , چرا‌که تعداد آنان بیش تر از 400 هزار رأس است . بدون چاره نیستید حتماً از مسیرهای معمولی و روزانه خیلی بدور گردید , زیرا که یکی شایسته ترین جاها برای دیدن این گوزن ها ناحیه کویینزکتبری نزدیک استکهلم است .

به لطف دریاچه های جانور در سوئد , سگ های آبی رنگ نیز مضاعف مرسوم می باشند و بعضا از تورها گردش های سافاری منحصربه‌فرد دیدن این حیوان‌ها ارائه می دهند . بخشها ساحل و دریاچه ها نظیر برگسلاگن و گاولبورگار جایی است که گرگ ها تجمع می نمایند ( حدود 500 تا از آنان در سوئد موجود هست ) . خرس های قهوه ای در شمال چشم میشوند , و در آنجا همینطور میتوانید روباه های قطبی را هم ملاحظه کنید .

شایسته ترین مکان برای دیدن گوزن ها : اسکاتلند

این مرزو بوم پنج جور جانوری منحصر به خویش را دارااست : سنجاب قرمز رنگ , گوزن قرمز‌رنگ , فک بندرگاه , سمور آبی رنگ و عقاب . شایسته ترین زمان برای بازدید پاییز است , که گوزن های دارای شهرت اسکاتلندی مبادرت به جفت گیری می نمایند . در اینجاست که‌این مخلوقات شجاع با گوزن های انتلر ( شاخ گوزن ها ) وارد نزاع میگردند تا اقتدار خویش را به جنس ماده نشان دهند .

در حالتی‌که به دیدن دلفین ها در اسکاتلند علاقمند میباشید , در ماه های گرم خیس به خور مورای رمز بزنید . 12 درصد جمعیت تمام سمورهای آبی رنگ بریتانیا در اسکاتلند معاش می نمایند , و میتوانید در جزیره‌ها شتلند آنان را ملاحظه کنید . برای بخش اعظمی از عاشقان حیات وحش , انگیزه پایانی دیدن گربه وحشی های دارای اسم و رسم و خجالتی است . این حیوان‌ها منزوی را می توان در دوردست ترین کناره های کوهستانی اسکاتلند روءیت کرد .

شایسته ترین مکان برای مشاهده خرس های سیاه : مانیتوبا , کانادا

کانادا حیات وحش دوچندان گسترده خیس از چیزی داراست که بتوان تصور کرد , اما در حالتی‌که قرار باشد یک نقطه را گزینش کنیم می توان از مانیتوبا اسم پیروزی , منطقه ای ناهموار مملو‌از دریاچه و رودخانه که با استان های اونتاریو و ساسکاچوان نیز مرز است . حدود 27000 گوزن ماوس و 30000 خرس سیاه در‌این حوزه‌ موجود است . خرس های سیاه دوچندان خطرناک خیس از خرس های قهوه ای میباشند . به همین خاطر ممکن است خوب تر باشد گوزن های دم سپید را در ابتدا فهرست حیواناتی قرار دهید که قصد دارید مشاهده کنید . حدود 160000 رأس از این جور گوزن در سراسر استان موجود است . مانیتوبا همینطور 4000 گرگ خاکستری , 4000 گوزن الک , و تعداد کمتری کایوت و شیر کوهی داراست .

شایسته ترین مکان برای مشاهده لمورها : ماداگاسکار

زمانی دعوا حیات وحش پیش میاید ماداگاسکار یکی متنوع ترین مکان های عالم است , البته حقیقت اینجاست که کلیه آن ناحیه را با لمور ها میشناسند و 50 دسته از این این جان دار در کل جزیره موجود است . نکته منفی اینجاست که به احتمال دوچندان بسیار شما به قدری این حیوان را میبینید که به نقطه ای می رسید که میخواهید چیز جدیدی را مشاهده کنید , که اما مشکلی برایتان نخواهد بود . تنوع زیستی شگفت انگیزی در ماداگسکار موجود است.

شش درصد کل جمعیت قورباغه های دنیا , و 50 درصد آفتاب پرست های دنیا را در‌این حیطه می توان یافت . بعضی از تعجب آور ترین حیوان‌ها ماداگاسکار دربرگیرنده آی آی ( موجودی را با گوش های خفاش و دندان های موش صحرایی فکر کنید ) و فوسا ( که به خدنگ ها دارای ربط است البته مشابه شیر کوهی پوما می‌ماند ) است .

شایسته ترین مکان برای دیدن اسب های وحشی : ایسلند

ایسلند احتمالا سرد و شدیداً فاقد فروغ و روشنایی آفتاب در بیشتر زمان سال باشد , البته این جلوی معاش بعضا از زیباترین حیوان ها عالم را نگرفته است . اولیه از همگی , روباه های قطبی از خیلی وقت پیش از این که آدم ها در قرن نوزدهم وارد جزیره شوند , در اینجا وجود داشته اند . اسب های وحشی هم در اینجا میباشند , که به خاطر جثه کوچکشان مضاعف قشنگ می‌باشند . اسب های ایسلند کوچکتر از دیگر اسب ها می‌باشند چرا‌که او‌لین ساکنین این مرزو بوم ( که از نروژ آمدند ) فقط می توانستند یک اسب را در قایق های خویش جای دهند , به همین خاطر کوچکترین ها را گزینش می کردند . بخش اعظم جمعیت فعلی اسب های ایسلند از نژاد به عبارتی اسب های اول میباشند .

بقیه اشکال جانوری ایسلند مشتمل بر گوزن شمالی , مینک وحشی و روباه های قطبی و در نزدیکی دریا طوطی دریایی , وال و خوک دریایی میشود . از زیبایی های ارگانیک ایسلند , پدیده شفق قطبی را هم نباید فراموش کرد .

شایسته ترین مکان برای دیدن 5 حیوان وحشی بزرگ : زیمبابوه

واجب نیست حتماً از گردش های سافاری زیاد گرانقیمت زیمبابوه استفاده نمائید تا از حیات وحش آن لذت ببرید . آیتم های ارزان خیس متعددی هم موجود هست , اعم از سافاری های پیاده . یکی عواملی که زیمبابوه را فراوان یگانه کرده , تعداد متفاوت اشکال جانوری است که در تمام ارتفاع سال می توان دید , چه بسا چنانچه 5000 نوع گیاهان گلدار را کنار بگذاریم . هر پنج حیوان وحشی بزرگ مشهور ( شیر , پلنگ , کرگدن , فیل , گاومیش ) را به همراه سگ های وحشی آفریقایی , یوزپلنگ , گورکن عسل خوار , گربه زباد و کفتار درین ناحیه پیدا خواهید کرد . هوانج اصلی ترین بوستان ملی زیمبابوه است و بیشترین حیات وحش و همینطور کمپ های مضاعف لوکسی داراست .

شایسته ترین مکان برای مشاهده اورانگوتان ها : بورنئو

جزیره بورنئو در جنوب شرقی آسیا خیر فقط به خاطر خیل‌عظیم حیواناتش , بلکه به خاطر مخلوقات خیره کننده و شگفت انگیزی که در آنجا معاش می نمایند هم پر اسم و رسم است . علاوه بر اورانگوتان ها ( فقط گونه از کَپی های بزرگ در آسیا ) , کرگدن ها و فیل ها , همینطور خرس های آفتابی , گربه زباد و پلنگ های ابری هم در آنجا موجود است . در سالهای اخیر سه نوع نو خفاش کشف گردیده اند . در صورتی‌که علاقمند به تماشای طیوران می‌باشید , بورنئو جای فراوان قابل قبولی است .

از سایر انواع پرطرفدار بورنئو می شود به پرنده نوک شاخ , پرنده ای بزرگ که به خاطر نوک نارنجی رنگ درخشان با فرم عجیبش پر اسم و رسم است , و قورباغه پرنده اشاره نمود . فقط هنگامی که که‌این خزندگان پای خویش را روی زمین می‌گذارند هنگام جفت گیری است .

شایسته ترین مکان برای دیدن صخره مرجانی : استرالیا

استرالیا برای میلیون ها سال غیرمسکونی بود . این به صدها هزار مدل اذن پرورش اعطا کرد , و روز جاری استرالیا یکی کشورهایی است که بیشتر تعداد اشکال مستقر را داراست . استرالیا همینطور یکی کم کشورهایی است که هر سه مجموعه پستانداران ( تک ‌سوراخیان , کیسه‌ داران و جفت ‌داران ) در آنجا یافت میگردد و بیش تر از 800 مدل پرنده ها ( اعم از شترمرغ دارای شهرت استرالیایی ) داراست . علاوه بر این ها , 4000 جور ماهی و 50 جور پستاندار دریایی در استرالیا موجود هست . قلمرو شمالی استرالیا و جزیره سردخانه در کوئینزلند جاهایی است که میتوانید سگ دینگو را ملاحظه کنید , و کیسه دارانی نظیر کانگورو , کوالا و وامبت در بوستان های ملی یافت میگردند .

صخره بزرگ مرجانی یکی پرطرفدارترین نقاط غواصی در دنیاست , و برهان خیر و خوبی نیز برای این قضیه موجود هست . 600 مدل مرجان دشوار و قابل انعطاف , شش دسته لاک پشت , 215 مدل پرنده , 17 نوع مار دریایی و بیشتراز 1500 دسته ماهی در‌این حوزه‌ موجود هست .

شایسته ترین مکان برای دیدن لاماها : پرو

پرو به خاطر شتر لاما شناخته شده‌است , البته علاو ه بر این دستگاه ایجاد پشم , اشکال جانوری دیگری هم در آنجا می توان یافت . 14500 دسته حیوانی و 1800 دسته طیوران در پرو موجود است جگوار و دلفین صورتی را می توان در اعماق جنگل های آمازون مشاهده کرد. میمون های پشمالو عاشق تاب خوردن از درختان در منطقه محافظت شده زیست کره مانو هستند، و طوطی مکائو را می توان اغلب نزدیک صخره های رُسی در جنگل های آمازون دید. ولی مجبور نیستید حتماً به جنگل های بارانی دورافتاده بروید تا حیات وحش پرو را ببینید. پنگوئن های هومبولت را می توان در کناره های دریا نزدیک به لاماها دید، و رُخ کرکس های آند در بخش روستایی این کشور یافت می شوند.

کشورهایی که حیوانات کمیابی دارند را بشناسید + تصاویر

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.