کشور جمهوری چک بهترین مکان از لحاظ گردشگری

جمهوری چک یکی از بهترین کشورهای اروپایی از لحاظ گردشگری می باشد و بسیاری از جهانگردها و توریست ها از این کشور بسیار خوششان می آید ما در این بخش می خواهیم جاذبه های گردشگری جمهوری چک را معرفی نماییم در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر کشور جمهوری چک بهترین مکان از لحاظ گردشگری را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : جمهوری بررسی به یکی دوستداشتنی ترین هدف های توریستی تبدیل شده‌است برای اکثری از مسافرانی که میخواهند چیزی متعدد خیس از تورهای معمول اروپایی را تجربه نمایند . این مملکت یک مقصد دلخواه برای افرادی است که به معماری کهن علاقمندند , جزء آن بدین ادله است که‌این مرزوبوم محصور شده در بی آبی , در طی نزاع های جهانی دست نخورده باقی‌مانده , و منتخب دیگر بدین ادله هست که‌این مرزو بوم در طی هزاره قبلی به ملت های مختلفی با معماری های متعدد , وابستگی داشته است .

بها تورهای جمهوری ارزیابی برای اشخاصی که در ادامه تورهای اروپایی با قیمت خوب می باشند , زیر خیس از تورهای دیگر می‌باشد . مزیت دیگر این دسته تورها , فرهنگ و تمدن اصیل مردمان میهن آنهاست که با منظور های توریستی خدشه دار نشده است . فیض این ها یک قدم دیدنی به کشور جادویی دنیای اروپای حقیقی و واقعی است . در اینجا به معرفی بعضا مکان های جالب جمهوری بررسی می‌پردازیم :

10 . پلزن

این شهر بوهمی غربی , چهارمی شهر بزرگ جمهوری آنالیز میباشد , و زیرا خاستگاه نوشیدنی پیلسنر هست , شهرتی جهانی داراست . برای افرادی که در‌پی دیدن معماری های فوق العاده می‌باشند , بازدید از کلیسای جامع سنت بارتولمیو , کنیسه بزرگ , و تالارشهر با سبک رنسانس ضروری است . این شهر یک راس لبریز رونق اقتصادی است , راءس کارخانه های دارای اسم و رسم پیلسنر اورکوئل میباشد , و دانش گاه معروف غرب بوهمیا , و دانشکده پررنگ حقوق و دستمزد در آن واقع گردیده اند .

9 . موراویان کارست

این پدیده زمین شناسی یک حوزه‌ محفاظت شده ارگانیک در جمهوری تحلیل است , و در شمال برنو جای‌دارد . این محل دربرگیرنده یک گروه عظیم از غارهای آهکی زیرزمینی می‌باشد و معبری است که هزاران کیلومتر مربع گستردگی داراست . این حیطه دربرگیرنده مورد ها پر رنگ ای نظیر ماکوچا آبیس است که یک حفره با عمق 138 متر است که در زمان ریزش سقف یکی‌از غارهای زیرزمینی تاسیس شده است . موراویان کارست علاوه بر غارها , دارنده مسیرهای دوچرخه سواری و تپه نوردی هم میباشد .

8 . لیتومیزل

این شهر شرقی که در مرز بوهمیا و موراویا قرار گرفته است , وقتی در یک مسیر بازرگانی به اسم روش تریستین قرار داشت . در آخرها قرن شانزدهم , شایان توجه ترین ساختمان این شهر به صورت یک قلعه به سبک رنسانس ساخته شد . این قلعه زادگاه آهنگساز کلاسیک دارای اسم و رسم بدریش اسمتانا می‌باشد . یکی دیگر از نقاط پررنگ این شهر , پورتمونیوم است , که منزل دیرین جوزف پورتمن است , وی شیدا هنر بود و تمامی دیوارها , کف , سقف ها و اسباب و اثاث را به سبک تماما سه بعدی و هنر گرافیک منقش نموده است .

7 . اولوموتس

اولوموتس اصولا تحت عنوان یک دژ رومی در زمان امپراطوری ساخته شد . اسم آن از اسم رومی اش ( کوه جولیوس ( اقتباس شده‌است . بعد ها به محل اقامت فرمان‌دار موراویانی تبدیل گشت . جذاب های این شهر دوچندان بسیار است , چون این شهر در همگی قرن ها این هزاره اهمیت به سزایی داشته است . مورخ بنای قصر اولوموتس به قرن دوازدهم بر می گردد , و کلیسای جامع زیبای سنت ونسلاس دراین جا قرار گرفته است . این شهر مشتمل بر بیشتراز دوازده ساختمان مذهبی دوست داشتنی به سبک معماری توسعه یافته , شش فواره شایان توجه باروکی که نشان افتخار می‌باشند , یک موزه هنر شایان توجه , و یک ساعت نجومی چشمگیر می‌باشد .

6 . تلک

این شهر در حوزه‌ مراویا در جنوب تحت عنوان یک شهر بندری در قرن چهاردهم ساخته شد تا تجارت در بین بوهمیا , مراویا و اتریش را تسهیل نماید . راءس تاریخی این شهر به رنگ تخم مرغ های عید منزه هست و سبک معماری آن رنسانس است که منجر شده به مکانی خوشگل برای بازدید تبدیل گردد . قصر محلی گوتیک در قرن هفدهم به سبک رنسانس تجدید بنا شد . کلیساهای خوشگل نظیر کلیسای روح مقدس و کلیسای محلی لایولا این شهر را به مکان زیبایی برای علاقمندان به عکاسی , معماری و مورخ تبدیل نموده است .

5 . قلعه کارلستین

این قلعه سبک گوتیک منزل امپراطور مقدس رومی , چارلز چهارم بوده است و در سی کیلومتری پراگ جای دارد , و گردشگر هایی که در شهر می باشند می‌توانند در یک مهاجرت دلپذیر یکروزه از این قلعه دیدن نمایند . از این قلعه تحت عنوان دژ جنگی , انبار برای ثروت , و یک منزل سلطنتی در زمان های متعدد مستعمل شده‌است . ساختمان در سه طبقه تاسیس شده است که هر طبقه اهمیت و کاربرد خاصی داراست . این بخشها به ترتیب از ذیل به بالا , قصر امپراطوری , ساختمان بلند ماریان و ساختمان بلند بزرگ نامیده میشوند . شوالیه ها و امپراطور در قصر امپراطوری مستقر بودند , ساختمان بلند ماریان محل معاش امپراتریس بود و ساختمان بلند بزرگ محل پرستش بود که یک کلیسا نیز در باطن آن موجود هست .

4 . کارلووی واری

صدها سال مردمان یقین داشتند که‌این شهر بهاری گرم , آب های شفا دهنده ای داراست که می‌تواند کلیه بیماری ها را از مشکلات دستگاه گوارش تا تومورهای مغزی را معالجه نماید . مثل دیگر نواحی بهاری گرم , آب ها به باطن یک ناحیه بزرگ آب گرم می رسید . دگرگون سازی در این باره در قرن سیزدهم میلادی به امر چارلز چهارم صورت گرفت .

به دلیل این‌که چشمه های آب گرم محل تفرج احاطه بودند , معماری آن ها مدام مجلل نوع بود . با این حال , یکسری از بلایای ارگانیک بیشتر ساختمان هایی را که گذشته از عصر کارلووی وری در قرنها هجدهم و نوزدهم وجود داشتند , از بین موفقیت . با این حال شهر هنوز خوشگل و چشمگیر هست , و پس از شش قرن آنگاه , هنوز چشمه آب گرم گشوده است , و هنوز داعیه میگردد که میتواند صدها بیماری را به صورت اعجاز آسایی شفا دهد .

3 . کوتنا هرا

کوتنا هرا تحت عنوان اولی صومعه بوهمی در سال 1142 سازه گذاشته شد . این مکان به دلیل داشتن میزان مضاعف متعددی نقره تحت عنوان ستون شهر در قرن دوازدهم آغاز به شکوفایی و رونق کرد . این شهر در حین شکوفایی زیر سلطه آلمانی ها بود , و ساختمان های بی نظیری به سبک معماری گوتیک در آن ساخته شد . در لیست محل هایی که می بایست حتما چشم شوند , می شود به کلیسای جامع پنج – ناو و کلیسای سنت باربارا اشاره نمود .

همینطور اقامتگاه سلطنتی و نعنا که امروزه دادگاه ایتالیایی نامیده میگردد , موزه فعلی به اسم منزل سنگی , آسوئری ( محل مراقبت استخوان های مردگان ) و دو کلیسای قشنگ به سبک گوتیک جزو بخشها جالب این شهر هستند . برای طرف داران سبک معماری گوتیک , مکان های پاره ای وجود دارا‌هستند که‌این تمامی ساختمان از قرن سیزدهم را محافظت کرده باشند .

2 . چسکی کروملوف

چسکی کروملوف , که یک ( قلعه بوهمی ( بزرگ را در خویش جای داده است , در حیطه کروملوف قراردارد . این شهر هنگامی که که‌این حوزه‌ بوسیله بوهمی ها اشغال شد , تحت عنوان یک بنای تجاری در قرن سیزدهم تولید شد . این مکان زیرا در امتداد یک گذرگاه ارگانیک از رودخانه ولتاوا قراردارد , مطلوب ترین مکان برای این ساخت و ساز است .

ظواهر شهر از قرن هجدهم تا اکنون مقداری عوض شده و ساختمان ها به خیر حفظ و مرمت گردیده اند . این شهر یک قلعه دوست داشتنی است و کماکان شم شهر های قرنها وسطی را به بازدیدکنندگان القاء می نماید . خیابان هایی با سنگفرش نامنظم و نماهای بیرونی گچی روشن , باعث گردیده اند که چسکی کروملوف قشنگ و منحصر جلوه نماید . خیابان ها آکنده‌از دکان های جذاب , غذاهای لذیذ و بی غایت فریبنده میباشند .

1 . پراگ

این نگین رودخانه ولتاوا یک تاریخچه 1100 ساله داراست و از نگاه فرهنگی دوچندان بی نیاز و اساسی است . پراگ پایتخت بوهمیا و امپراطوری رومی بوده است . این شهر در عصر رنسانس و گوتیک شکوفا شد . این شهر کماکان اصلی ترین شهر جمهوری بررسی است و از دید فرهنگی فراوان بی نیاز و متنوع می‌باشد , و دارنده بخش اعظمی اثرها پررنگ معماری و هنری از قرن های متعدد داراست .

پراگ با نگاهی ظریف به معماری هزاره , بخشی از روستا شهر اولیه پربیننده اروپا میباشد . مکان های برتر آن دربرگیرنده قلعه ها و کلیساها و پل زیبای چارلز می‌باشند . علاقه مندان هنر امروزی میتوانند از مترونوم غول پیکر یا این که منزل رقصان ( شخص و جینجر ( بازدید نمایند .

کشور جمهوری چک بهترین مکان از لحاظ گردشگری

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.