کفش های کتانی را با جوراب بپوشید

جوراب نپوشیدن در بیرون از خانه عادت بسیاری از افراد می باشد خیلی از افراد بدون جوراب کفش می پوشند کفش کتانی را با جوراب بپوشید تا پاهایتان احساس راحتی نماید پوست پاها بسیار حساس می باشد و می تواند عرق به پوست پاهایتان ضرر برساند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر کفش های کتانی را با جوراب بپوشید را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : شاید از این‌که کفش‌های کتانی‌تان را فارغ از جوراب بپوشید شم خیر و خوبی داشته باشید ; در پاهای‌تان شم سبکی میکنید و چیزی بین شما و کتانی‌های‌تان مسافت نمی‌اندازد! چه بسا احتمال دارد بدانید این عمل خیر و خوبی نیست ولی ممکن است برای مثال به خاطر ظاهری زیباتر ترجیح می‌دهید کتانی‌های قشنگ‌تان را سوای جوراب بپوشید .

چرا پوشیدن کتانی فارغ از جوراب سبب بد رایحه شدن پاها می گردد

پاهای شما هر چقدر نیز که منزه باشند گشوده نیز استدلال نمی شود که کتانی‌های خویش را فارغ از جوراب بپوشید . پاهای شما میتوانند هر روز 500 میلی لیتر عرق ساخت نمایند ; یعنی چیزی بیشتر از یک بطری نوشابه! چه بسا در حالتی‌که عرق‌ یک مایع استریل بود گشوده نیز این اندازه مایع در کفش‌های شما , چیز بدی است . متاسفانه عرق دارنده باکتری است . باکتری‌ها در محیط بدون نور و مرطوب سریعا نشر میشوند . این پاهای تمیزی که به داشتن‌شان افتخار میکنید , در‌حالتی که جوراب نپوشید , بوی زیاد بدی خواهند گرفت .

هنگامی جوراب نمی‌پوشید , بیشتر از آنچه فکرش را بکنید در گیر خلل خواهید شد

نپوشیدن جوراب قادر است به پاهای‌تان جراحت بزند . بخش اعظمی از کفش‌ها اینگونه پباده سازی نشده‌اند که در تماس بی واسطه با پوست‌تان باشند . با نپوشیدن جوراب احتمالا به راحتی در گیر تاول بشوید . تاول پا , دردناک است و در صورتی‌که جورابی برای مراقبت از پاهای‌تان وجود نداشته باشد , آسیب بازی به وجود خواهد آمد که در محیط پُر از میکروب کفش قرار خواهد گرفت . باکتری‌های در درحال حاضر رویش باطن کفش‌های‌تان , از روش تاول وارد جریان خون‌تان میگردند و بنابراین خودتان را در معرض یک عفونت پُر دردسر قرار می‌دهید .

در سال 2014 خبری نشر داده شده بود بر اساس این که پسربچه‌ی 12 ساله‌ای در اثر عفونت ناشی از تاول روی پایش مُرده بود و این تاول به خاطر پوشیدن کفش فارغ از جوراب تولید شده بود .

چه بسا در صورتی جوری مدیر فرمائید که پاهای سوای جوراب‌تان در کفش هیچ آسیبی نبینند , چیزهایی که در دیواره‌ی کفش‌های‌تان معاش می‌نمایند گشوده نیز میتوانند دردسر ساز شوند . پوشیدن کفش فارغ از جوراب شمارا در معرض خطر ابتلا به عفونت قارچی به اسم اونیکومیکوسیس قرار می دهد . رها شدن از این قارچ‌ها مشقت بار است و میتواند به ناخن‌های پای‌تان جراحت بزند .

زمانی بدن‌تان همت مینماید شما‌را خنک نگه دارااست , عرق می کنید . پاهای عرق کرده خیلی زود عطر میگیرند و به مشقت میتوانید این عطر را از کفش‌های‌تان برطرف فرمائید . به توصیه‌ی کارشناسان , استفاده از جوش شیرین , کفی‌های طبی , هوا دادن کفش‌ها و هر روز یک کفش را نپوشیدن نکات بهداشتی ضروری جهت محافظت تندرست پاهاست . ولی در‌صورتی‌که کفش‌های‌تان خیلی عطر گرفته‌اند , خوبتر است کفش‌های تازه تنظیم نمائید .

چرا خیلی از اشخاص جوراب نمی‌پوشند

زمانی به لباس‌های لازم برای روزهای سرد فصل‌زمستان فکر‌میکنید مطمئنا جوراب‌های گرم و کُرکدار , بر بالای این لیست قرار دارا‌هستند . هیچکس دوست ندارد پاهایش سرد باشند . ممکن است به حیث رسد هیچکس جوراب نمی‌پوشد تا خنک بماند ولی حقیقت این است که با جوراب , بیشتر شم خنکی خواهید کرد تا سوای آنها! اما خواسته ما جوراب‌هایی نیست که برای اسکی میپوشند , بلکه از جوراب‌های ورزشی کلام میزنیم که جوری پباده سازی شده‌اند تا رطوبت را از پا به دور کرده و از پاهای‌تان حمایت نمایند .

یک اعتقاد و باور اشتباهی که در خصوص جوراب موجود است این است که افتضاح و غیر مطلوب به لحاظ می‌رسند . شما ناچار نیستید جوراب‌های ساق‌دارتان را با کتانی‌های تنیس‌تان بپوشید , بلکه می توانید جوراب مطلوب کفش‌های‌تان را تنظیم نمائید . در صورتی حقیقتا ظواهر جوراب را دوست ندارید میتوانید از جوراب‌های مچی استفاده نمایید که از خارج کفش‌های‌تان چشم نمیشوند .

وقت آن است که عادت فارغ از جوراب کفش پوشیدن را ترک فرمائید

احتمال دارد درحال حاضر دیگر متقاعد شده‌اید که پوشیدن جوراب به نفع‌تان است پس خوبتر است عادت سوای جوراب کفش پوشیدن را ترک نمائید .

۱ . روش فکرتان را عوض نمایید

جوراب‌تان را قسمتی از خرقه زیرتان به اکانت بیاورید . خرقه زیر را برای حفظ از تن خویش میپوشید . صحت دارد که کفش می تواند از پاهای شما در قبال بعضی از آسیب‌ها و میکروب‌ها مراقبت نماید , البته همین کفش‌ها میتوانند منجر زخم و ایجاد میکروب شوند . شما جوراب‌های‌تان را پس از هر توشه استفاده می‌شویید البته در امر کفش‌های‌تان این عمل را انجام نمی‌دهید . جوراب , لایه‌ای حفظ کننده بین پا و میکروب‌های پنهان در کفش و محیط است .

۲ . جوراب‌هایی را بخرید که با تیپ‌تان گونه باشند

جوراب‌های ساق‌دار که تا نیمه‌ی ساق‌های‌تان را می‌پوشانند , استاندارد می باشند البته صرفا تعیین نیستند . نوعی از جوراب‌ها را پیدا نمایید که با گونه کفش‌ و تیپ‌تان مدل باشند، نه اینکه کلا قید پوشیدن جوراب را بزنید. مدل‌های مختلفی از جوراب‌هایی وجود دارد که اصلا دیده نمی‌شوند و اگر شما هم دوست دارید جوراب به پاهای‌تان دیده نشود، می‌توانید با تهیه‌ی این مدل جوراب‌ها، از فواید پوشیدن‌شان بهره مند شوید و از سلامت پاهای خود حمایت کنید.

۳. کاری کنید که جوراب‌های‌تان را فراموش نکنید

اگر از آن دست افرادی هستید که همیشه با عجله از خانه خارج می‌شوید و همیشه فراموش می کنید جوراب‌های‌تان را هم همراه کتانی‌های‌تان بردارید، می‌توانید یک جفت جوراب تمیز را در داخل کتانی‌ها یا ساک ورزشی‌تان بگذارید.

کارهای کوچکی که انجام می‌دهید، تفاوت‌های بزرگی در زندگی ایجاد می‌کنند

شاید بدون جوراب کفش پوشیدن، موضوع ساده و بی‌اهمیتی به نظر برسد اما می‌تواند تاثیر چشمگیری بر زندگی‌تان داشته باشد. دست کم، هر بار که پاهای خود را از کفش خارج می‌کنید، دیگران را با بوی ناخوشایند پاهای‌تان آزار نمی‌دهید! و در بدترین حالت هم دچار عفونتی خطرناک خواهید شد. پاهای شما در تمام طول روز از شما حمایت می‌کنند، پس با محافظت و مراقبت از آنها با پوشیدن یک جفت جوراب مناسب به آنها نشان دهید که چقدر دوست‌شان دارید.

کفش های کتانی را با جوراب بپوشید

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.