کلاهبرداری اول مارکت با تبلیغ برنامه دورهمی

اول مارکت نامی است که همه ایرانیان تبلیغات بسیاری را از برنامه دورهمی شنیده اند و همه اعتماد نموده و به شماره اول مارکت پیامک ارسال نموده اند که 10 هزار تومان از حسابشان را اول مارک برداشته است و بسیاری از هموطنان این اشتباه را انجام داده و اول مارکت توانست در این کلاهبرداری چند میلیون به جیب بزند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر کلاهبرداری اول مارکت با تبلیغ برنامه دورهمی را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

نـده هم مثل خیـلی های دیـــگـه فریــب پیـــامک شرکـت در قرعــه کشی بنز و سانـــتــافـه و 200 گوشی همـــراه و 600 تبلـت این پیــامک رو خوردم و کدی رو فرســتـــادم که ده هزار تومان از من کم میـــکرد. من هم مثل خیــلـی های دیـگه وسوسه شدم تا شرکت کنـم شایــد فرجــی شد. با هزار امید قبول کردم مثـــل شما ها که با روحیـــات و امیــدتون بازی شده با عواطــف من هم بازی شد.

در متـــن اولیـــن پیامک قیـد شده بود تنـــها با ده هزار تومان شمـا در ایـــن قرعه کشی شرکــت داده می شوید!!! لذا من هم مثــل بقـیـه مردم فریــب این دروغ را خوردم !!!

اصولاً شگـــرد این دلّـالان حقه باز پیــامـکـی، در نوشتـن متـن مبهـم در پیامک می باشــد. تا به خودتان بیــایید می فهــمـــیــد که حسـابتــان را خالی کرده انــد بدون آنـکــه در قبــال آن به شما چیزی بفروشنـــد یا سود و منــفــعـــتـــی به شمـا برسد!

پس از ارســال ، ایـن پیامک آمــد که : ضمـن خوشامـدگویی کاربر گرامی 91…..(شمـــاره موبایل من )، مبـلغ صد هزار تومان شارژ خرید اپلــیـــکــیـشن و کتـاب صوتی به شمـــا تعــلـق گرفتــه و در قرعه کشـی بزرگ یک بی ام دبلیو و سانتـــافه و … شرکــت داده شده ایـد.

تا اینجــا زیـاد مشکـــلـی نبود. تا ایــنکه ایــن پیــامک از همــیـن شماره اول مارکـــت به دســـتـــم رســـید:

مشـترک گرامـــی درصورتـیــکه کد قرعه کشـی تا کنون برای شمــا ارســال نشده اسـت روز شنبه مورخ 8. 3. 95 کد قرعه کشـی برایتان ارسال خواهد شد. شما با ارســال عدد 1 بدون قرعــه کشـی برنده 90 هزار تومان شارژ خرید اپــلیـــکـیشــن از اول مارکــت و(ایـن ” واو ” نکتـه دارد!!!) حضور در قرعـــه کشـی بزرگ اول مارکت با بیــش از یک میلـیـارد تومان جوایــز شامـل فلان و بهمـان … روز شنبــه مورخ 8.3. 95 ساعـت 23 برنــامــه دورهمـــی شبـــکـه نســـیم پخش خواهـــد شد شده ایـــد. در صورت عدم تمـایــل به حضور در قرعـــه کشی و عدم اسـتــفاده از شارژ هدیـــه حدکثـــر ظرف 24 ساعت آیــنــده عدد 7را ارسال کنید.. اول مارکت

توضیح:

این حرف اضافه در آئین نگارش و ادبیـات فارســی به “واو” عطـف مشـــهور اســت یعـنـــی دو عبارت را به هم می چســـبــاند که وجود یکـــی همراه با دیـــگــری توام با هم اســـت. لذا ابـهـــام دارد !!!

…. بعـد من کنـــجـکاو شدم و با متن مبـهـــم بالــا فکر کردم که احــتمــالــا شرط دادن کد قرعــه کشـــی ، اسـتفاده رایگـــان شارژ 90 هزار تومانی خرید اپـــلیکـــیشــن و … اسـت . لذا کد 1 را فرســتادم . پیش خودم فکـــر میــکـردم چه بهـــتر، چون نود هزار تومان هم بهـــم شارژ رایـــگـــان داده اند چه ایــرادی دارد خب 1 را میــفـــرســـتــم ! و متــاســـفـــانه آنجـا فهمــیدم که فریـــب خورده ام.

ایـنهـم پیـامـــک بعـدی پس از ارسال عدد 1 از اول مارکت کلـــاهبـردار:

مخـاطــب گرامی برای خرید بســـتـه و دریافت هدیه 90 هزار تومانی شارژ خرید از اول مارکــت و حضور در قرعـــه کشی بزرگ اول مارکـت شامل خودرو فلـان و بهـــمـان … مبلـــغ ده هزار تومان در حساب شمــا منظور خواهـــد شد !!!! اگـر از خرید خود اطمیــنـــان داریــد عدد 3 را به همـین شماره ارسـال نمایـیــد.

(ابتــداء متوجه عبـارت ” منـــظور خواهد شد “، نشدم و سپـــس با سرچ در اینـــتــرنت متوجه شدم خیـــلی از عزیزان همـــین بلــا سرشـــان آمـــده است و با ارسـال عدد 1، ده هزار تومان دیگر بدهـــکــار شده انــد و نیز حتـــی با ارســال کد لغو هم پولشان عودت داده نشده، من هم دو دســـتی زدم توی سرم بخاطـر حماقت و سادگی خودم و هرچـــی کد لغو عمـلیـــات فرستـادم ، پیــامــکـــش اومد که قرعـــه کشـی من لغو شد امــا از پول من خبـــری نشــد که نشـــد هیـــچ، بدهـــکار اول مارکـــت هم شده ام !!!

متوجه شدم که آن صد هزارتومانـی که نوشتــه برای من در سایت اول مارکت شارژ شده، را بدون اجازه من بصورت قسـطی از شارژ موبایل من کســـر می کنـند و یا اگر خط همراه اول من دائمی باشـــد روی قبض موبایــلــم خواهد آمـد !!!

چرا ایـن موضوع را در پیامکـــهـــا بیـــان نکــرده بودند؟ آیا هدفی جز دزدی و کلاهبرداری و سوء اســـتفـاده از مردم را داشته انـد؟؟؟)

بعـد شک کردم که اگـر کد 3 را هم بفرسـتم به 3080 یا 30703 ، باز هم ده هزار تومن دیــگـه کم خواهــنــد کرد. یعــنی 30 هزار تومن بدون ایـنـــکه به من در قبـال پولم خدماتی ارائه بدهند کم کرده انــد و این یعـــنــی یک دزدی بی شرمانه.

ایـن را هم بگویم که این اپلیکیــشــن کذایــی ایـنـــهـا در گوشی های انـــدروید سامــسونگ با مشکــل روبرو اســت و نصـب نمی شود. علتـش هم اینـسـت که سیـستم امــنــیتی گوشیهای جدیـــد سامــسونگ بسـیـار قوی است و هر بدافـــزار مشـکوکی را اجازه کار نمـی دهــد. علاوه بر ایــن، همـین نرم افـــزارهایی که مدعـی هستـــنـــد و منـّـــت سر مردم می گذارنــد که مجــانـــی 90 هزار تومان شارژ رایگـــان میــدهند، براحتـــی و رایـــگــان در خدمات گوگل پلی و گلــکـسی سامـسونگ یافـت میـشود !

مطمئن باشــیـــد آن خودروهای بنز و سانـتافــه و میـــلـیارهـــا جوایزو کلـــی تبــلت و گوشی همــراه را با همــین پولهـای دزدی خریـــده انـــد که الـبتـه تنــها احتمــالا چند درصد جزئی پولها را خرج این ماشــین ها کرده انـــد!!!

بدبـــخــتـــی ایــنجاســـت به هرجــا شکـایت میــکــنـیـم گوششون بدهکار نیـسـت. خود سایـــتــش کد 9 رو میزنـــیم تلــفــنـــی هیـــچ پفیوزی جواب نمـیده. میـــریم 9990 میـزنــیم، میــگـه شما نفــر 27 در صف هستـید!!! 113 اطــلـــاعات زنـگ زدیم میـگه به ما مربوط نمــیــشـه. پلــیس فتـا زنگ میـزنـــیـم میگــه بریـد دادسـرا شکـایـت کنـیـــد. من نمـی فهمـــم باید 50 هزار تومن فقـط کرایه ماشـــین بدم وقت بگذارم از زندگیم بزنــم که توی شلوغی دادســـرا ازیــن بی شرفهــا شکـــایــت کنم تا 20 هزار تومن من برگــرده؟ مگه من فقط برای خودم ایـنکار میــکـنم؟ چرا کسی گوشش بدهـکـار نیـســـت؟؟؟؟

به واحــد ارتباطـات 111 ریـاسـت جمهوری هم اعلام کردیـــم . فقط گفـتن ما تنــهـــا کاری که میکـنیـم ضبـــط پیــام شمـاسـت !!!

اگـر یک اول مارکتــی ایــن ها رو میـــخونه سوال من ایــنــجاست: با پولی که از من گرفتیــد چه خدمتـــی به من ارائه دادیـــد؟ جز اینــکــه وقت شریـف من رو گرفتیـــد و اعصــابـــم رو خورد کردید؟ جز اینـکه مجـبور شدم از وقت درس خوانـــدنم بزنـــم و بخاطر ایـــن بی عدالتی و حقـــه بازی شما مجـــبور شوم به صد جا زنگ بزنم و شکایـت کنـم؟ بعد دم از انســـانیت و ایــرانی بودن میــزنـــیـد. آقـــای مهـران مدیــری من بعــیـــد میـدانم شمــا از این قضـیه بی اطـلــاع باشیـد. شمــا که چهره محـــبوب مردم هستــید چرا؟؟؟؟

کلاهبرداری اول مارکت با تبلیغ برنامه دورهمی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.