کنسول Nintendo یا کنسول PlayStation , Xbox

کنسول های بازی قدیمی و جدید در بازار وجود دارند ولی بسیاری از این کنسول ها از رده خارج شده اند یکی از کنسول PlayStation , Xbox می باشد که چند سال پیش xbox در دنیا خواهان بسیاری داشت ولی به مرور زمان xbox ها نیز پیشرفت نموده است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر کنسول Nintendo یا کنسول PlayStation , Xbox را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

PlayStation , Xbox یا این که Nintendo ; کدام کنسول شایسته ترین است؟
در شرایط فعلی کنسول های بازی زیادی در بازار وجود دارا هستند , PS4 , PS4 Pro و Xbox One S صرفا تنی چند از تعیین های دردست میباشند و در حالتی‌که به کنسول های سیار و هم کنسول های بازی های کهن عشق داشته باشید تعداد گجت های جان دار در بازار حقیقتا فراوان است . درین مقاله ضمن تشریح خصوصیت های هر کنسول همت می‌کنیم شمارا در وصال به یک تعیین درست راهنمایی کنیم.

Xbox

اولی ورژن های Xbox One عرضه شده به بازار در سال 2013 در مقایسه با ورژن های مدرن ظاهری مختلف داشتند , او‌لین ورژن این کنسول ابعادی بزرگ خیس داشت , علاوه بر این مبدل برق مثال های اول این کنسول به طور جدا پباده سازی شده بود و یوزرها را به هنگام حمل و نقل کنسول مبتلا زحمت بیشتری میکرد .

جدا از مشاجره ظاهری تمامی مثال های کنسول Xbox One همت نسبتا مشابهی را به نمایش میگذارند , همگی مثال ها از کلیه بازی های پخش شده برای این کنسول پشتیبانی می نمایند گرچه ممکن است بعضی در خصوصیت های آن‌ها تفاوت هایی وجود داشته باشد , به عنوان مثال مثال های اول Xbox One از خروجی تصویر کیفیت بالا 4K و HDR پشتیبانی نمی کردند , درایو نوری آن‌ها با دیسک های بلوری کیفیت بالا Ultra HD سازش نداشت و محتوای 4K و Ultra HD مو جود بر روی خدمت های استریم ویدیو مثل Netflix بر روی این کنسول ها پخش نمیشد . در‌حالتی که قصد دارید تا یکی کنسول های بازی کمپانی مایکروسافت را تهیه و تنظیم فرمایید تعیین شما یک کدام از مورد ها زیر خواهد بود .

 

Xbox One S

کمپانی مایکروسافت با عرضه کنسول Xbox One S در سال 2016 , مثال های اول Xbox One را از مقام بیرون کرد و با ارائه خصوصیت های بیشتر فصل جدیدی را از رقابت با کنسول های کمپانی سونی آغاز کرد .

Xbox One S قادر است بازی ها را کیفیت عالی Full HD و نرخ تصویر 60 کادر در ثانیه اجرا نماید که در مقایسه با مثال های نخستین , میتواند تجربه روان خیس و شادی بخش تری را در هنگام انجام بازی به استفاده کننده منتقل نماید , علاوه بر این بخش اعظمی از بازی های پخش شده کیفیت خوب تصویر HDR هم سازش دارا‌هستند و Xbox One S برخلاف مثال های اول کنسول Xbox One میتواند این بازی ها را با حداکثر کیفیت به اجرا در آورد .

یوزرها این کنسول می‌توانند با استفاده از خدمت هایی نظیر Netflix و Amazon به تماشای محتوای ویدئویی کیفیت بالا 4K بپردازند و این هم یک کدام از امکان هایی است که یوزرها مثال نخستین این کنسول از آن محروم بودند . اعم از دیگر خصوصیت های این کنسول می شود به پشتیبانی از فناوری صدای خروجی Dolby Atmos اشاره نمود , این فناوری در ساخت اکثری از فیلم های نو عرضه شده بر روی دیسک های بلوری به فعالیت گرفته شده‌است و در آتی ای نزدیک بازی ها نیز از این فناوری جذاب استفاده خواهند کرد .

همگی بازی های پخش شده برای کنسول Xbox One بر روی Xbox One S اجرا میشوند , علاوه بر این مایکروسافت تعداد متعددی از بازی های کنسول Xbox 360 و Xbox را به مراد اجرا بر روی کنسول Xbox One مورد گشوده پباده سازی و در دست یوزرها قرار داده است , پس در شرایطی‌که دلتان برای بازی ای سابق تنگ شده می‌توانید فارغ از از باکس در آوردن کنسول سابق تان , بازی متبوع را بر روی Xbox One خویش اجرا نمائید .

 

Xbox One X

Xbox One X اسم آخری ورژن از کنسول های Xbox One بوده و با انگیزه رقابت با PS4 Pro پباده سازی و ایجاد شده‌است , مایکروسافت این کنسول را در کنفرانس E3 این سال معرفی کرد و قرار بر این است تا عرضه جهانی آن در مورخ 7 نوامبر آغاز شود .

بها در حیث گرفته شده برای Xbox One X 450 دلار است که نسبت به بقیه مثال های قبل کمی ارتقاء ارزش را نشان میدهد ولی با پرداخت این هزینه کنسولی 1 ترابایتی در اختیار خواهید داشت که از هر Xbox دیگری توانمند خیس و آپ دیت خیس است و نسبت به Xbox One S جثه نسبتا کوچک تری هم دارااست .

 

Xbox One X قادر است بازی ها را در وضعیت کیفیت تصویر 4K و نرخ تصویر 60 کادر در ثانیه اجرا نماید و همانند ورژن قبل از محتوای HDR و فناوری صدای خروجی Dolby Atmos هم پشتیبانی می نماید .

 

به هنگام اجرای بازی های سازگار با توجه تصویر 4K متوجه خواهید شد که اقتدار Xbox One X به مراتب از Xbox One S بیشتر بوده و بها این دستگاه از هزینه 450 دلاری ای که صرف آن نموده اید بیشتر است , استودیو های آفریننده بازی میتوانند از اقتدار بیشتر Xbox One X برای با صرفه سازی کیفیت تصویر , ارتقا عمق مشاهده کرد حین انجام بازی و افزایش نرخ تصویر استفاده نمایند و تراز کیفیت بازی های خویش را بالا ببرند .

Xbox One X از همگی بازی های نشر داده شده برای Xbox One پشتیبانی کرده و همانند Xbox One S به استفاده کننده اذن می‌دهد تا به انجام بازی های کنسول های سابق تری نظیر Xbox 360و Xbox بپردازد , بازی هایی که قرار است در آتی منتشر شوند هم از هر دو کنسول Xbox One S و Xbox One X پشتیبانی می نمایند , البته بعضا از آن‌ها به مراد اجرا بر روی Xbox One X با صرفه سازی خواهند شد و در هنگام اجرا بر روی این کنسول کارایی خوب تر و ظریف تری را به نمایش خواهند گذاشت و در پایان یوزرها می‌توانند از Xbox One X برای پخش دیسک های بلوری کیفیت خوب 4K استفاده نمایند .

 

PlayStation

او‌لین مثال های PS4 در مقایسه با مثال های مدرن همت و خصوصیت های مشابهی را داشتند البته از حیث ظاهری جثه آن‌ها یه خرده از مثال های مدرن بزرگتر بود ; در‌صورتی‌که روز جاری به اندیشه خرید کنسول افتاده اید و قصد گزینش یکی‌از پایانی کنسول های کمپانی سونی را داشته باشید می بایست از دربین دو کنسول PS4 Pro و PS4 Slim یکی را گزینش نمائید .

PS4

سونی نیز همانند کمپانی مایکروسافت در سال 2016 مثال ای آپ دیت شده از نهایی نسل کنسول های بازی خویش را به همگان معرفی کرد . این کنسول که در مقایسه با مثال های اول ابعادی کوچکتر دارااست می‌تواند همت و خصوصیت های مشابهی را در اختیار یوزرها قرار دهد . همگی مثال های PS4 از کیفیت تصویر HDR پشتیبانی می نمایند ; بازی های متعددی بر شالوده کیفیت HDR تشکیل‌شده و در بازار مو جود می‌باشند و بازی های شبیه بیشتری هم در آتی معرفی خواهند شد .

همگی ورژن های PS4 میتوانند بازی هایی را باکیفیت Full HD و نرخ تصویر 60 قاب در ثانیه اجرا نمایند و حداکثر کیفیت پشتیبانی شده بوسیله این کنسول ها به هنگام استفاده از خدمت هایی نظیر Netflix و Amazon هم Full HD است و این در حالی است که حریف بدون واسطه این کنسول و یا این که Xbox One S از محتوای 4K جانور در خدمت های مذکور هم پشتیبانی می نماید , تمامی ورژن های کنسول PS4 از دیسک های بلوری پشتیبانی کرده و استفاده کننده میتواند از آن برای پخش این جور از دیسک ها استفاده نماید .

 

PS4 Pro

 

PS4 Pro در آخرها سال 2016 و تحت عنوان او‌لین کنسول بازی سازگار کیفیت بالا تصویر خروجی 4K پا به عرصه گذاشت , همگی بازی های نشر داده شده برای کنسول PS4 بر روی این کنسول هم اجرا میشوند و در امر بعضی از بازی های مختص PS4 Pro می‌تواند کیفیت بیشتری را به نمایش بگذارد .

در بخش اعظم موردها این ارتقا کیفیت مرتبط با توجه تصویر است و در حالی که دیگر کنسول های نسل چهارم سونی از حداکثر کیفیت Full HD پشتیبانی می نمایند PS4 Pro میتواند بعضی از بازی ها را با اعتنا تصویر عجیب 4K اجرا نماید , اما نمود توان بیشتر مو جود در‌این کنسول محدود به پشتیبانی از اعتنا های تصویر فراتر از Full HD نمی‌شود و استودیو های پباده سازی و ساخت بازی می‌توانند از اقتدار پردازشی بیشتر PS4 Pro برای ساخت بازی هایی با نرخ تصویر سریعتر , عمق رویت کرد گسترده خیس و هم کاهش زمان بار گذاری بازی استفاده نمایند .

فقط نکته منفی جان دار در‌این کنسول این است که مغایر رقبایی نظیر Xbox One X و چه بسا Xbox One S کیفیت خروجی 4K این کنسول محدود به اجرای بازی ها و استفاده از محتوای جانور بر روی خدمت هایی مثل Netflix است و استفاده کننده نمیتواند با استفاده از آن دیسک های بلوری با کیفیت 4K را پخش کند.

 

کنسول های دستی و سیار

کنسول هایی که تا تا قبل از این معرفی کردیم کارکشته میباشند و از امکان های متعددی پشتیبانی می نمایند البته برای استفاده از آن‌ها الزاما می بایست از یک تلویزیون دلخواه استفاده نمائید , البته گهگاه بسته به قوانینی که در آن قرار داریم به یک کنسول دستی و سیار نیاز داریم تا بتوانیم فارغ از نیاز به تلویزیون به انجام بازی ها بپردازیم . در صورتی از طرفداران به کنسول های بازی سیار و قابل حمل باشید میتوانید یک کدام از کنسول های PS Vita و یا این که Nintendo Switch را تنظیم نمایید .

PS Vita

 

PS Vita کنسول جدیدی نیست و تعدادی سالی از عرضه آن به بازار می گذرد البته کمپانی سونی هنوز نیز از این کنسول پشتیبانی می نماید و هر ماه به تعداد بازی های پخش شده برای آن بیشتر می گردد , علاوه بر این یوزرها می‌توانند این کنسول را به یک تلویزیون و یا این که نمایشگر متصل کرده و از مانیتور بزرگتری برای انجام بازی ها استفاده نمایند ; به این ترتیب یوزرها هنوز نیز میتوانند نسبت به خرید PS Vita مبادرت نمایند .

Nintendo Switch

کنسول های زیادی از کمپانی Nintendo در بازار وجود دارا هستند البته Nintendo Switch نو ترین و حاذق ترین آنهاست .

این کنسول در فصل بهار این سال میلادی به بازار عرضه شد و با ارائه امکان های جالب خویش توانست تا ذهنیت یوزرها را راجع‌به کنسول های Nintendo متحول نماید . Nintendo Switch ظاهری مشابه به یک تبلت دارااست و علاوه بر استفاده از یک مانیتور 6 . 2 اینچی کیفیت عالی HD دو مدل جدا شونده در آن موجود است که در دو طرف مانیتور درنظرگرفته شده گردیده اند .

این دو جور جدا شونده وقتی که بر روی بدنه کنسول نصب گردیده اند نقش یک مدل واحد را بازی می نمایند ولی در صورت رغبت میتوانید آنها‌را از بدنه با اهمیت کنسول جدا کرده و از آن ها برای انجام بازی های دو نفره تحت عنوان دو مدل جدا از هم استفاده فرمایید .

کمپانی Nintendo برای این کنسول اسباب و اثاث جانبی زیادی را روانه بازار نموده است , یکی‌از این اثاثیه جانبی یک داک است که با قرار دادن بدنه با اهمیت کنسول روی آن می‌توانید کنسول دستی خویش را به یک تلویزیون متصل فرمائید و بازی های خویش را باکیفیت Full HD بازی فرمایید .

وسیع ترین ضعف جان دار در کنسول های کمپانی Nintendo که در اینجا نیز شاهد وجود آن هستیم فقدان بازی های نشر داده شده سازگار برای این گونه از کنسول هاست و به حیث میرسد همین تعداد بازی های دردست هم اختصاصا برای این کنسول ساخته نشده و ورژن ای محدود شده از بازی های نشر داده شده برای کنسول های دیگری نظیر Xbox One میباشند .

 

کنسول Nintendo یا کنسول PlayStation , Xbox

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.