گلهای زیبا و آپارتمانی برای زیباتر شدن نمای داخلی

گل های آپارتمانی که در سایه می توانند زندگی نمایند برای اتاق ها بسیار خوب می باشد و بیشتر این گل ها نیاز به نور خورشید ندارند و شما می توانید برای تزیین اتاق های خانه از این گیاهان آپارتمانی استفاده نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر گلهای زیبا و آپارتمانی برای زیباتر شدن نمای داخلی را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : اگر شما هم از آن دستـه از افـــرادی هســتـیـد که به گل و گیاهـــان آپـارتـــمـــانـی علــاقـه زیـادی داریـــد امـا فضــای داخــلی منزل یا محیط کارتــان از نور کمــی برخوردار اســت قطــعـــا بایســتـی گل ها و گیـاهـــانی را انـتـخــاب کنیـــد که به شرایط نوری کم قانـــع باشنـــد. به عبـارت دیـگـــر شمـا نیـازمند گلــهــای آپــارتمـــانـــی سایه دوست هســتـید. در ایــن بخش قصد معـــرفـی ۱۰ نمونه از گیـاهان و گلـهای آپــارتـمـــانـی سایه دوست را داریم . با خانــه طرح در معـرفـی این گل ها همـــراه باشـــیـــد.

 

اسامــی گلــهـــای آپــارتــمانـی سایه دوست کدامــنــد ؟

۱- گل سانـــسوریـــا

 

گل سانـــسوریا از جمله گلــهای آپارتمـــانی سایه دوست به حساب می آیـد . ایـــن گل منــاسب برای دفـــاتر اداری ، تجــاری و … است که اگـر با گل های آگــلونمــا و یک باکــس همرنـــگ ، ترکـیـــب شود ، بسیــار زیـــباتــر جلوه می کند .برگ های بلـند و کشـیــده ی ایـن گل تمام نگـاه ها را به سمـــت بالا هدایـت میکـــنـــد و برای تاکیــد بر ستون ها بســـیار مناسـب است . این گل نیاز به آبــیـاری کمـــی دارد و آبــیــاری زیاد موجب پوسیـدگی قائده ی برگ ها می شود .

۲- گیــاه فیـتونیـا

 

یکـی دیگر از گلــهـــای آپارتــمــانـی سایـــه دوست ، گیـاه فیتونیاســت که زادگـاه اصـلـی آن کشور برزیل اســـت . این گیــاه را نبایـــد در معرض نور مستقیم خورشــیـــد قرار دهید به خصوص در پشت پنجرهــای شیشــه ای مســـتـقیم به نور خورشـید ، چرا که باعث سوختن برگ هایـش می شود .به علــت نیاز شدیــد ایــن گیاه به رطوبت آن را معـمولا در گلــدان های شیـــشـــه ای دهــانـــه گشاد قرار می دهد . همـانـطور که گفـتـه شد این گل سایـه دوست است امــا نه تاریکـی مطلق ! ایـــن گل نیاز به نور غیـــر مستقـــیــم خورشید دارد .

۳- گیاه آگلونمـــا

گیاه آگونمـا از نور مسـتـــقـیــم خورشـــیــد بیــزار است و نیاز چنـــدانــی به نور و روشنـــایی ندارد . با وجود آنکـــه گیاه به مکانــهـــای تاریــک مقـاوم اسـت از قرار دادن دائمی آن در چنــیـن مکـانــهـایــی اجــتنــاب کنیـــد. گیاه در مقـابـــل دود و گاز حاصــلـه از شوفاژ حسـاس است و به سرعت برگهـای پائینی خود را از دسـت میــ‌ـــدهـــد .

۴- سانــسوریــا پاکوتاه

 

اگــر به دنـــبال یک گیـــاه شیک و زیبا و با دوام برای میز کار یا اداره ، آشپــزخانه و حتــی سرویس بهــداشــتـــی و هر نقـطـــعـــه ای از خانـــه که بخـــاطـــر نور کم نمی توان گل دیـــگـــری نگـه داشـــت هســتـیــد ، گل سانـسوریـــا را پیشــنهاد می کنـــیم . ظهور نقوش زیبای برگـهــا ، ناشـــی از وجود نور کافــی اســـت،ـگیــاه نور کامـــل را بر سایـــر نورها ترجـیح میـدهد . این گیاه در احتـــیاجــات نوری خود انــعطــاف زیادی دارد ، به طوری که در سایـه هم می تواند زندگــی خود را ادامـه دهد.

۵- اسپـاتـــی فیـــلوم

 

اسـپـــاتی فیــلـیوم از آن دســته از گلـهــای آپـــارتمـانی سایه دوست اســت که می تواند برای اداره جات ، بانـک ها ، منازل و … استـفـــاده شود . با وجود مقــاومت ایـن گل در شرایـــط نوری ضعـیـف امـا در شرایـــط نوری کامـل ، شرایـط مطـلوب تری برای نگــهـــداری این گل خواهـیـــد بود .

۶- نخـل شامادورا

 

نخـل شامادورا یا نخـل بامـبو گیــاهــی است از خانواده اریکـــاسه و بومی آمریــکــای مرکـــزی ، دارای ظاهـــری ظریــف وباریک و برگـهـای سبز تیـــره و ساقـه هایـی روشن و رشـــد کم اســت . بطور کل ارتفاع آن از ۲ متــر تجــاوز نمــی کنــد و بخــاطـر تحـــمل سایــه و نیاز نوری کم ، گیاهی منـاسـب برای نگـــهداری داخـل آپارتــمــان می باشد ولی با ایــن وجود نور غیر مستقـیـم باعــث بهـــبود رنــگ برگهـای شانــه ای آن می شود. همچـنــین میوه ها وگلـــهای ایــن گیاه در گواتــمــالا و الــسالوادور به عنوان غذایی لذیـــذ و در سالــاد استفـــاده میشود.

۷- گیـاه سرخس

 

سرخس یکــی دیگر از گیـاهــان سایـه دوست اپـــارتـــمـــانــی است که دارای انواع متـــنوعی نیز می باشد . سرخـــس طالب رطوبت بالاست ولی هنگــام آبیاری بایــد دقـــت نماییـد که بر روی برگ ها آب ریـخته نشود.

۸- پاچیرا

 

پاچـیـــرا گیـاهـــی اسـت از خانواده پنـیـرکــیان و بومی آمـریکــای جنوبی و مرکـــزی که در باتـــلــاق ها و علــفــزارهای آن منــاطــق ساکن است . این گل از آن دسته گلـــهـایـــی است که مثــل بامبو می توان شاخـه های آن را به هم بافــت تا از آن ظاهـر کلیــشــه ای بیـرون بیــاید و ظاهـــری جذاب بگــیرد . نگـهداری آن در منزل بسیــار راحت اســت و خیلی راحـــت میـــتوان آنـــرا در جاهای کم نور تا نور متوسط نگـــهـــداری کرد.

۹- گل مارانــتا

 

این گل سایـه دوست به منـــاطـــق گرم و مرطوب حساس است ، از این رو بایــد در نقــاط سرد و خنـک منزل یا اداره نگهـداری شود .در سال های گذشـته مارانــتــا را منـاسب برای نگـــهداری در آپـارتـــمــان نمـی دانســـتـنـــد ولی اکـنون ایـن گیـاه به خوبی با شرایـــط آپـارتـــمانــی سازگــار شده اسـت . لازم به ذکر اســت نور غیر مســـتــقـــیــم برای ایــن گیـــاه مناسبتــریـن حالت ممــکن اســت . گل مارانـــتا در تابـستـــان سایــه را ترجیه می دهد اما در زمـــستان تمایل بیـــشــتــری به نور دارد و از تابــش مسـتـقـــیــم نور خورشید به خصوص از پشــت شیـشه بیزار اسـت .

۱۰- گیـاه گندمــی

 

گیاه گندمــی گیــاهــی سایـه دوست ، ارزان و با رشد سریع اســـت . به دلـــیل فرم برگ هایـــی که ایـن گیاه دارد می توانیـــد آن را در داخل سبـد آویزان کنیـــد تا برگ ها به شکل جالـب توجه ای خود نمــایــی کنــنــد . از قرار دادن ایـــن گل در زیـر نور مسـتـــقـیم آفتـاب خوداری کنـــید چراکه باعـث سوخت برگ هایــش می شود .

گلهای زیبا و آپارتمانی برای زیباتر شدن نمای داخلی

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.