یائسگی زودرس،کوچک شدن واژن در اثر ترک سکس در رابطه زناشویی

ترک سکس در رابطه زناشویی باعث می شود شما دچار بیماری های جنسی شوید رابطه جنسی برای زنان متاهل بسیار مفید می باشد و زنان نباید رابطه چنسی و سکس را ترک نمایند یائسگی زودرس یکی از این عوارض ترک سکس با جنس مخالف می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر یائسگی زودرس،کوچک شدن واژن در اثر ترک سکس در رابطه زناشویی را در سایت دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت دانستن: بـــعــد از بحـث فوایــد رابـطـه جنـسی سالـم برای سلــامـت جســـم و روح زن و مرد حالا خواهـیـم گفـــت از عوارض جدی دوری از ایـن رابـــطـه مهــم که آســیــب اول آن به عضو تناسـلـی زنان خواهد رســـید.

عوارض جدی نداشـــتن رابطـــه جنـــسی برای زنـان

علـاوه بر کاهـش عشـــق و علـــاقـــه بیــن زوجین کم شدن رابــطه جنـــسی تاثیر منــفی جدی بر سلامت جسمـــی خواهـــد داشت که مهـــم ترین آن برای زنان آسیـبی اسـت که به واژن وارد می شود که شامــل خشـکی شدید و دیواره واژن شروع به نازک شدن می کنـــد. براساس گزارشــات Body + Soul به گفـــتـــه ی متـخـصــصــان توقف رابـطـه جنســـی برای زنان می تواند علـــائمی مشابــه یائسگــی زودرس ایجــاد کند و سلامت وازن را به خطـر بیــانــدازد امــا علــاوه بر تمـــامی این عوارض به نظـــر نه چنـدان مهمـــی که عنوان کردیم بدتـــرین عوارض نداشتـن رابطـــه جنـــسی و ترک رابـــطه زناشویی برای زنان “آتـروفی واژن” اســت.

آتــروفی واژن عبـارت اســت از التهاب واژن که، بدلــیل نازک شدن و کوچک شدن ( جمع شدن ) بافـــت های جدار واژن و همـچـــنـین کاهش روانـــکاری و لغزندگی واژن، بخــاطر کاهــش میزان هورمون استـــروژن، در زنان روی می دهد.

نشانــه آتــروفی واژن مهـبــل
همـچـــنـیـن بخوانـــیـــد : تمام دانــستـــنـیــهـا و اطلـــاعات مربوط به روابــط زن و شوهر

شایـع تریـــن علــت آتروفی واژن، کاهــش اســـتـروژن اســـت که به طور طبـــیعـــی در طول یائسگی، و به طور فزایـنـده در دوران پس از یائسگـــی اتـــفـاق می افتد، با این حال ایـــن بیماری می توانـــد در شرایط دیـگری نیــز که زنـان با کاهش میـزان هورمون اســـتـــروژن و نداشتن رابـــطه جنسی مواجه می شوند، اتفاق بیافتـد.

این حالــت نگـــران کننــده در واژن منجربــه:

نازکی ،خشکی ،الـــتهـاب ، درد ،سوزش و خارش در هنگــام دفـــع ادرار ، نیــاز مکــرر به استـــفـاده از دسـتشویی ، نشـت ادرار در هنــگــام سرفه، عطسه یا سکسـکه شود.

دکـتـــر ” لوئیز مازانـتی” پزشک مرکز مسائل جنــســـی و زناشویی لنـدن می گوید :داشــتــن یک زنــدگــی سالــم جنـســـی و برقراری اصولی و مرتب ایـــن رابـــطه نه تنـهـا برای همسر بلکــه برای خود زنــان نیــز اهـیمـــت ویژه ای دارد چرا که توقف ایــن ارتـباط مهم می تواند منـــجـــر به الـــتهـاب بافت و در نهـایـت آتـروفی واژن می شود.

یائسگی زودرس،کوچک شدن واژن در اثر ترک سکس در رابطه زناشویی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.