یاد گرفتن فنون فضانوردی برای افراد مبتدی

فنون فضانوردی برای افرادی که دوست دارند یک سفر فضایی را تجربه نموده و به فضا مسافرت کنند امری طبیعی می باشد فضانوردان باید همه فنون فضانوردی را آموزش دیده تا در مسافرت خود به مشکل برخورد نکنند این آموزش ها فقط متخص فضا نوردان می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر یاد گرفتن فنون فضانوردی برای افراد مبتدی را در سایت مجله دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت مجله دانستن : برای فضانورد شدن چه کارهایی می بایست انجام داد؟ این سوالی است که از به عبارتی اوایل آغاز عصر دور و اطراف در ده سال ی ۱۹۶۰ همواره پرسیده شده‌است . در آن ایام , خلبانان فراگیری چشم ترین اشخاص ماهر راجع‌به پرواز شناخته می شدند , از اینرو خلبانان نظامی در بالا فهرست اشخاصی که لیاقت و بضاعت و توان مهاجرت به دور و اطراف را داشتند قرار می گرفتند . اخیراً البته اشخاص متعددی با پیشینه های شغلی متفاوت از دکتر و دانشمند گرفته تا چه بسا مدرس دانش کده توانسته اند معاش در مدار زمین را تجربه کنند . با این حال همین اشخاص غیر کارشناس هم بایستی وضعیت فیزیکی دوچندان قابل قبولی داشته و فراگیری های طولانی و متنوعی را در‌این حوزه ببینند .

نیازهای جسمی و کم عقل فضانوردان

فضانوردان بایستی از نظر جسمی در حالت زیاد نیکی قرار داشته باشند . یک کاندیدای عالی بایستی از چنان وضعیت جسمی بی نقصی برخوردار باشد که بتواند معاش در فضای بی وزنی را تحمل کند . همگی فضانوردان در هر جایگاه و شغلی که باشند می بایست حداقل ۱۴۷ سانتیمتر بلندی قامت داشته , از حیث تقریبا خیر و خوبی برخوردار بوده و فشار خون آنها هم در توا‌ن نرمالی قرار داشته باشد . هیچ محدویت سنی در تعیین ها حیث نمی‌شود البته بیشتر افرادی که برای فضانوردی آموزش میبینند بین ۲۵ تا ۴۶ سال سن دارا‌هستند . با این حال بارها اتفاق افتاده که اشخاص کهن سال خیس هم برای انجام ماموریت به اطراف رفته اند .

در روزهای نخستین عصر مسافرت به گوشه و کنار فقط خلبانان یادگرفتن چشم اذن هجرت به گوشه و کنار را داشتند البته امروزه مهاجرت به گوشه و کنار نیازمند داشتن خصوصیت های مضاعف متنوعی است که از آن جمله می شود به بضاعت و توان همیاری با سایرافراد در فضاهای بسته اشاره نمود . اشخاصی که به گوشه و کنار می‌روند معمولاً بشر هایی با خودباوری بالا و بضاعت ریسک کردن میباشند . همینطور آنها در رئیس استرس فراوان قادر بوده و می‌توانند تعدادی فعالیت را به طور هم‌زمان انجام دهند . در روی زمین هم این اشخاص بایستی وظیفه‌های زیادی را برای برآورد توان در ارتباط ها همگانی خویش انجام دهند اعم از حرف کردن میان عوام مردم , همیاری با دیگرافراد کارشناس و گهگاه هم شهیدشدن دادن در قبال مامورین قانونی دولت .

از این رو فضانوردانی که با تیم های متنوعی از مردمان ارتباط ی نیکی برقرار نمایند می‌توانند تحت عنوان عضوی از یک تیم اثر گذار و قابل اعتماد برای سفرهای فضایی چشم شوند .

یادگرفتن تحت عنوان فضانورد

فضانوردان از سراسر عالم نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارا هستند . علاوه بر این آن‌ها بایستی در یک حوزه ی تخصصی مرتبط با اطراف هم تجربه ماهر داشته باشند تا بتوانند به یک گروه فضایی ملحق شوند . به عنوان مثال خلبانان و فرماندهان می بایست تجارب پروازی فراوان متنوع و کاملی راجع‌به پروازهای تجاری و یا این که نظامی داشته باشند . اکثری از فضانوردان هم پیشینه ی تحقیقاتی قابل توجهی دارا‌هستند و احتمال دارد دارنده مدارک دانشگاهی فراوان پر رنگ ای باشند .

بعضی دیگر هم درباره‌ی نظامی و صنعت هوا گوشه و کنار دارنده مهارت بالایی میباشند . سوای دقت به پیشینه , هنگامی که یک داوطلب فضانوردی در برنامه ی فضایی کشوری پذیرفته می‌شود برای بازه زمانی طولانی بایستی یادگرفتن های صبر فرسایی که معاش و فعالیت در محیط را مشابه سازی می نماید تحمل کند . در‌حالتی که فضانوردان از گذشته درباره ی پرواز با سفینه فضایی چیزی ندانند دراین مورد فراگیری های کافی را خواهند مشاهده کرد . همینطور آنان زمان زمان طولانی را در محیط هایی که شباهت متعددی به فضای داخلی سفینه های فضایی دارا هستند خواهند طی کرد . چه بسا فضانوردانی که با راکت ها و کپسول های سایوز به دور و بر پرتاب شوند می بایست توان حرف کردن به لهجه روسی را داشته باشند .

همگی داوطلبان در امر یاری های اول فراگیری چشم و با ابزارهای تخصصی برای عمل ایمن در فضای بیرون از سفینه هم آشنا خواهند شد . با این حال یادگرفتن صرفا به‌این مشابه سازها و امکانات ویژه ختم نخواهد شد . داوطلبان فضانوردی مقطع زمان متعددی را هم در کلاس های درس گذرانده و در خصوص سیستم هایی که بعد ها با آنها عمل خواهند کرد می‌آموزند . همینطور راجع به دانش تست هایی که در محیط بایستی انجام دهند هم دروسی را خواهند طی کرد . درباره‌ی آشنایی امکانات و طرز ی تعمیر آنان در صورت پیدایش خلل هم هر فضانورد یادگرفتن های می باشد .

 

تمرینات جسمانی برای فضانوردان

محیط دور و بر دوچندان وحشیانه و بیرحم است و بشر ها صرفا با موقعیت مو جود در روی زمین و جاذبه ای که در‌این کره موجود هست میتوانند زنده بمانند . ولی جاذبه در محیط زیاد ضعیف خیس بوده و در آن جا بی وزنی حاکم است بدین ترتیب فضانوردان می بایست از قبلی یادگرفتن های حتمی برای معاش در محیط بی وزنی را طی نمایند . این زمینه در صدر برای فضانوردان , دست کم از حیث جسمی , دشوار خواهد بود ولی پس از مدتی با موقعیت معاش در دور و بر آشنا شده و می‌توانند به صدق بر روی حرکات خویش اشراف داشته باشند .

علاوه بر این آنها بازه زمانی زمان متعددی را در باطن یک مشابه ساز به اسم «شهاب سنگ تهوع» ( Vomit Comet ) خواهند سپری کرد که آنان‌را در قوس های سهمی صورت خواهد چرخاند تا تجربه ی جنبش در فضای بی وزنی را تجربه نمایند . همینطور آنها برای مدتی در باطن محیط هایی که موقعیت شناور داشته می آموزند که فعالیت در محیط را برای آنها مشابه سازی خواهد نمود . علاوه بر این , فضانوردان در خصوص مهارت های زنده ماندن در زمین هم یادگرفتن خواهند روءیت کرد تا چنانچه که فرود داخل شدن آنها طبق توقع پیش نرفته و با دشواری هایی همراه باشد بتوانند جان خویش را نجات دهند .

با ابداع حقیقت مجازی , ناسا و دیگر تاکسی های فضایی از طریق یادگرفتن سه بعدی با استفاده از این سیستم ها استفاده می نمایند . نکته ی مضاعف اصلی این است که فضانوردان پیشین از ترک زمین بایستی از حیث بصری و تکان شناسی کاملا با وضعیت دور و اطراف آشنا شوند .

فراگیری های آتی برای مسافران دور و بر

در حالی که اکثری از یادگرفتن های فضانوردان در درون تاکسی های فضایی صورت می‌گیرد , البته موسسه ها و شرکتهای خاصی هم وجود دارا هستند که برای ایجاد کردن خلبانان همگانی و نظامی و همینطور مسافران فضایی , این اشخاص را در موضوع هجرت فضایی را فراگیری می دهند . ظهور گردشگری فضایی مجال های آموزشی دیگری را برای اشخاص معمولی که می‌خواهند سفری به محیط داشته باشند البته نمیخواهند این فعالیت را تحت عنوان یک تخصص و شغل داشته و در واقع صرفا به جنبه ی ماجراجویی و تفریحی آن اعتنا دارا هستند مهیا خواهد کرد .

علاوه بر این بزودی می بایست شاهد کار های تجاری در دور و اطراف باشیم که نیازمند فراگیری نیروهای ماهر و کارآمد خواهد بود . جدای از ماموریت و افرادی که به گوشه و کنار می‌روند , هجرت به گوشه و کنار یک ماجراجویی خطرناک و بحران برانگیز است که در هر حال می بایست فراگیری کافی در این باره چشم شود .

 

یاد گرفتن فنون فضانوردی برای افراد مبتدی

نظرات کاربران (0)

دیدگاه ها بسته شده اند.